Monet, aby uchwycić wspaniałą wspaniałą katedrę w Rouen wstawał skoro świt i biegł na miejsce w pełni wyposażony w farby, a potem malował tak szybko, aby zmiany w położeniu słońca na niebie nie wpływały na oświetlenie budowli. Nam, aby na zawsze zatrzymać inspirujący nas moment czy przedmiot, wystarczy jedynie chwila - wszystko dzięki technologii, która mieści się w kieszeni. Mowa oczywiście o aparatach najnowszych smartfonów, które umożliwiają robienie zdjęć zarówno w tańcu, jak i w biegu czy w trakcie jazdy - żaden ruch nie jest im straszny. 

Na miarę mistrza 

Ułamek sekundy potrzebny jest Mi 10T Pro czy Mi 10T, by stworzyć piękną historię. Smartfon w wersji Pro marki Xiaomi został wyposażony w aparat o rozdzielczości 108MP, z możliwością nagrywania filmów w jakości 8K oraz w optyczną stabilizację obrazu. Rozdzielczość głównego obiektywu w Mi 10T to 64 MP MB. W obu smartfonach z przodu został umieszczony aparat o rozdzielczości 20MP. Taka konfiguracja sprawi, że zdjęcia będą wyraźne, bogate w kolory a każdy szczegół odwzorowany.

Jednak sam sprzęt to nie wszystko. Liczy się również oprogramowanie. Zarówno w modelu Mi 10T jak i w Mi 10T Pro Xiaomi umieściło sporo funkcji , które pomogą Wam robić artystyczne zdjęcia. Do dyspozycji jest 6 trybów wykorzystujących długi czas ekspozycji, m.in. Photo Clones i Moving crowd. Dzięki temu zdjęcia będą nie tylko piękne, ale uwydatnią Waszą kreatywność. Wystarczy jedno kliknięcie w ustawieniach i głowa pełna pomysłów.

Dopełnieniem możliwości, jakie oferuje oprogramowanie aparatu są unikalne filtry Cyberpunk, Gold vibes czy Black ice, nadające charakterystyczny klimat obrazom. Po chwili zdjęcie jest gotowe do wrzucenia na Instagram. A skoro już jesteśmy przy Instagramie - sesja zdjęciowa nowości Xiaomi odbyła się w przestrzeni Beauty Hall w Elektrowni Powiśle, jednym z najbardziej #instaplace w Warszawie.

Jeśli statyczny obraz to dla Was za mało, Mi 10T Pro oraz Mi 10 mają cały wachlarz funkcji wideo. Tryb Video Clones łączy dwie “historie” w jeden film, natomiast funkcja Dual Video umożliwi tworzenie relacji wideo z dwóch różnych perspektyw, łącząc obraz z przedniego i tylnego aparatu. Z trybem Natomiast z trybem “Time-lapse” dla przedniego aparatu każdy materiał na vlogu będzie jeszcze bardziej wciągający.

Więcej informacji o nowościach marki przeczytacie na stronie mi-store.pl. 

Zdjęcia zostały wykonane smartfonem Mi 10T Pro. Fotograf: Kamil Nastyk