Maneskin na festiwalu Coachella 2022 

Członkowie zespołu Maneskin nie odmówili sobie występu na Coachelli mimo, że już na przełomie 2022 i 2023 roku ruszają w wielką globalną trasę Loud Kids Get Louder z koncertami w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii. Kalifornię docenili jednak niesamowitym, premierowym występem na jednym z najważniejszych festiwali muzycznych świata. Damiano David czyli lider włoskiej grupy, która od czasu zwycięstwa na Eurowizji wywołuje absolutną euforię na całym świecie, zadbał o to, żeby był to koncert gotujący krew w żyłach. Wszystko odbyło się w oprawie migających, oślepiających świateł i dosadnych słów padających ze sceny. Z kulminacją w momencie, gdy Damiano wyryczał "F**k Putin".

Koncert zespołu Maneskin na Coachelli. Co zaśpiewał Damiano?

Maneskin oprócz hitów "Zitti e buoni", Mammamia", "I wanna be your slave"  wykonał energetyczny cover „Womanizer” Britney Spears, a także premierowo piosenkę bez tytułu, opublikowaną 8 kwietnia na instagramie grupy jako wsparcie dla Ukrainy. Damiano David sączył do mikrofonu słowa: „Jak śpisz w nocy? Jak zamykasz oczy, żyjąc z tymi wszystkimi życiami na rękach? Stojąc samotnie na tym wzgórzu, używając paliwa do zabijania. Nie zniesiemy tego, stojąc w miejscu, patrz, jak tańczymy. Zatańczymy na benzynie”. Nietrudno było odgadnąć, do kogo wokalista kierował te słowa, tym bardziej, że podczas wykonania numeru na ekranie pojawiły się obrazy przedstawiające skutki rosyjskich ataków na Ukrainę i dotkniętych nimi ludzi. A także zbliżenie na oczy Władimira Putina.

„Wolna Ukraina, j***ć Putina!” – ryknął ze sceny Damiano.

Damiano David na Coachelli

Charyzma Davida oczywiście niosła cały występ. Wchodził w interakcję z fanami, tańcząc i skandując: „Chcę usłyszeć Twój głos, k***a, śpiewaj!” i „Pokaż mi twoje pieprzone ręce w górze”. W pewnym momencie poskarżył się na upał i zdjął koronkowy peniuar, stając przed publicznością tylko w skórzanej uprzęży.i oznajmiając, że nie ma na sobie bielizny...

Zobaczcie zdjęcia z występu zespołu Maneskin na festiwalu Coachella.