Kate Middleton i Książę William na swoim pierwszym portrecie królewskim

23 czerwca został odsłonięty pierwszy oficjalny, wspólny portret księcia i księżnej Cambridge. Na obrazie autorstwa znanego angielskiego portrecisty Jamiego Coretha, Kate Middleton ma na sobie mieniącą się zieloną sukienkę marki The Vampire's Wife i zielone satynowe szpilki Manolo Blahnika. Księżna miała już na sobie tę sukienkę podczas wizyty w Dublinie w 2020 roku. Do obrazu Middleton ułożyła włosy w miękkie fale, a całość uzupełniła perłową biżuterią. Książę William, obok swojej żony, sportretowany został w ciemnym garniturze i zielonym krawacie.

"Chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w taki sposób, aby wyglądali zarówno na zrelaksowanych, jak i eleganckich i dostojnych. Chciałem, aby obraz wywoływał uczucie równowagi pomiędzy ich życiem publicznym i prywatnym” - powiedział Coreth.

Kate Middleton oddaje hołd księżnej Dianie

Po odsłonięciu królewskiego portretu, wielu zwróciło uwagę na suknie Księżnej, która łudząco przypominała kreacje Diany z 1990 roku. Kate jest znana z tego, że lubi nawiązywać do stylu księżnej Diany i bardzo często sięga po podobne stylizacje. Żona Williama chciała być uchwycona na portrecie w sukni nawiązującej do kreacji, którą Diana miała na sobie podczas londyńskiej premiery filmu „Polowanie na Czerwony Październik”.

Getty Images

Kate Middleton postawiła na historyczny dodatek

Księżna Diana nie była jedynym członkiem rodziny królewskiej, którego Middleton uhonorowała na swoim portrecie. Broszka z perłą, którą Kate eksponuje na portrecie, w rzeczywistości należała kiedyś do byłej księżnej Cambridge - matki królowej Marii, księżniczki Augusty, która została księżną Cambridge w 1818 roku po ślubie z księciem Adolfem. Wcześniej z tą samą broszką została sfotografowana także sama królowa Elżbieta II.