Konflikt księcia Harry'ego z księciem Williamem i królem Karolem

„The Crown” udowodniło, że dzieje Windsorów zawsze były materiałem na serial pełen dramatycznych zwrotów akcji. Mimo to wielu znawców brytyjskich royalsów uważa, że konflikty z przeszłości nie mogą równać się z waśnią Williama, Harry'ego i Karola. Z całą pewnością jest to najbardziej medialny spór. Zasada „never complain, never explain” w dużej mierze odeszła w zapomnienie. Książę i księżna Sussexu opuścili szeregi rodziny królewskiej w styczniu 2020 roku. Od tego czasu otwarcie dzielili się złymi doświadczeniami wyniesionymi z Pałacu Buckingham, czy to na łamach autobiograficznej książki „Ten drugi”, czy w dokumencie Netfliksa. W efekcie na jaw wyszła m.in. oskarżenia o dzielenie się szczegółami z życia prywatnego z tabloidami i bójka braci. Nic dziwnego, że ostatnie spotkanie Harry'ego z królem Karolem trwało jedynie 30 minut, aby „nie zwiększać poziomu stresu” monarchy. Czy sprawy mogą przybrać jeszcze pomyślny obrót? Brytyjczycy upatrują szansy na pojednanie w... chorobie Kate Middleton

Książę Harry i Meghan Markle pogodzą się z rodziną po ujawnieniu choroby Kate?

Kiedy Kate Middleton ogłosiła, że choruje na nowotwór, baczni obserwatorzy Windsorów czekali na ruch mieszkających w Kalifornii Sussexów. Harry i Meghan szybko zapomnieli o wzajemnych animozjach i wystosowali do księżnej Walii kilka ciepłych słów. „Życzymy zdrowia i powrotu do pełni sił Kate i jej rodzinie. Mamy nadzieję, że będą mogli przez to przejść prywatnie i w spokoju” – napisali eks-royalsi. 

Według pisarza Toma Quinna, który najchętniej bierze na tapet pałacowe intrygi, za kulisami działo się znacznie więcej. Dziennik The Mirror donosi, że w obliczu osobistych trudności William i Kate usiłowali naprawić stosunki z bliskimi. Podobno para z Montecito została zaproszona do Londynu. Następca tronu miał zachęcać, aby na pokład samolotu zabrali swoje dzieci, Archiego i Lilibet. Niestety propozycja nie została przyjęta. „Nie ma mowy, aby Meghan sprowadziła syna i córkę do Wielkiej Brytanii. William i Kate zasugerowali, żeby przylecieli razem z dziećmi, żeby rodziny miały szansę się pogodzić. Na razie nic nie wskazuje na to, że do tego dojdzie” – spekulował Quinn.

Zdaniem dziennikarzy The Independent nie wszystko jest jednak stracone. Podejrzewa się, że już wkrótce może dojść do „zaskakujących” zwrotów akcji. Komentatorzy sądzą, że William i Harry spotkają się w maju, kiedy młodszy z braci weźmie udział w obchodach 10. rocznicy Invictus Games. Rozmowa z pewnością nie będzie należała do łatwych, ponieważ Harry miał znów poczuć się odsunięty na bok. Pałac nie uprzedził go o poważnej sytuacji bratowej. O chorobie rzekomo dowiedział się z internetu. Na ten moment wszystko pozostaje w sferze domysłów.