Finałowy sezon „The Crown” na nowo podkręcił zainteresowanie brytyjską rodziną królewską. Choć Peter Morgan, twórca zrealizowanego z wielką pompą serialu Netfliksa, podkreślał, że produkcja jest swoistym „listem miłosnym do królowej Elżbiety II”, to w ostatnich odcinkach dużo uwagi poświęcono też młodszemu pokoleniu royalsów. Na ekranie ukazano m.in. Willsmanię, jaka opanowała kraj we wczesnych latach 2000., sugerując, że obsesji na punkcie następcy tronu uległa przede wszystkim... matka Kate Middleton. Książę William nie był też obojętny samej nastolatce, która za namową rodzicielki miała konsekwentnie podążać jego śladem aż na uniwersytet St Andrews. Serialowa historia miłosna urywa się w murach uczelni tuż po słynnym pokazie mody. Podobno „naga sukienka” studentki wywarła na znanym koledze duże wrażenie. Nic dziwnego, że niemal dekadę później, tuż przed królewskim ślubem, Kate Moss musiała bronić swojej pozycji ikony wybiegów, ogłaszając na billboardach: „W Londynie Kate jest tylko jedna”. Dziś książę i księżna Walii doczekali się już trojga dzieci i – według raportów YouGov – cieszą się największą sympatią poddanych spośród wszystkich Windsorów.

Kate Middleton na zdjęciu z dzieciństwa. Fani zasypali księżną Walii pozytywnymi komentarzami

Przychylność tłumów z pewnością zawdzięczają działalności charytatywnej i wizerunkowi kochającej, zgranej rodziny. W nowym instagramowym poście Kate Middleton połączyła te dwa aspekty. Księżna udostępniła urocze zdjęcie z dzieciństwa, na którym jako niespełna dwuletnia dziewczynka zasiada przy wigilijnym stole. W ten sposób promuje kampanię „Shaping Us” skupiającą się na pierwszych latach życia dziecka. 

Fotografia z 1983 roku wyraźnie poruszyła internautów, którzy tłumnie podzielili się w komentarzach celnym spostrzeżeniem. „Widzę tam księcia Louisa” – piszą. Choć podobieństwo syna do matki nie powinno być szczególnie zaskakujące, wśród wielbicieli rodziny królewskiej od dawna dyskutowano o tym, w kogo wrodzili się George, Charlotte i niesforny Louise. O ile o pierworodnym potomku mówiło się, że wygląda kropka w kropkę jak tata (i Lady Di), a jedyną córkę pary porównywano do samej królowej Elżbiety, o tyle najmłodszy z klanu zdecydowanie wdał się w mamę. 

„Najstarszy syn to Spencer, córka należy do Windsorów, a Louis to wykapany Middleton”.

Chris Jackson/Getty Images

„Myślę, że wszyscy zgodzimy się, że Louis jest wierną kopią swojej matki. Geny Middletonów są zauważalne” – czytamy pod postem. „Och, Catherine była słodkim dzieckiem, też widzę w niej małego księcia, są identyczni”. Niektórzy docenili również strój przyszłej księżnej, która na specjalną okazję włożyła na szyję wielokolorowe korale. „Ta dziewczyna od pierwszego dnia wiedziała, jak dobierać dodatki!” – chwalą obserwatorzy. „Uwielbiam ten naszyjnik, jest bardzo stylowy / Księżna Walii już wtedy nosiła najlepsze stylizacje” – oceniają kolejni fani. Trudno się z nimi nie zgodzić. Kate pozostaje inspiracją dla milionów kobiet z całego świata, a wszystkie ubrania, w których pokaże się publicznie, natychmiast znikają ze sklepowych półek.