„The Twins” – nowy dokument o Mary-Kate i Ashley Olsen

Macie ochotę na sentymentalny powrót do przeszłości? Jeśli wychowałyście się na filmach „Nowy Jork, nowa miłość” czy „Rzymskie wakacje”, mamy dla Was dobrą wiadomość. Do sieci trafił wyjątkowy film od WePresent, będący swoistym listem miłosnym do sióstr Olsen. 

Autorką dokumentu „The Twins” jest brytyjsko-indyjska reżyserka Zara Meerza, prywatnie wielka fanka ulubionych bliźniaczek Ameryki, czyli Mary-Kate i Ashley Olsen. Twórczyni określa swój film jako „niekonwencjonalne podejście do dokumentu o popkulturze”. Meerza, która jest także narratorką filmu, jest szczególnie zainteresowana kulturową fascynacją bliźniaczkami oraz tym, w jaki sposób siostry Olsen, kultura i moda Y2K odnoszą się do zachodnich ideałów kobiecego piękna.

„Jako millennialkę, która dorastała pośród medialnej burzy wywołanej przez bliźniaczki Olsen i ich idealną dziewczęcość, chciałam spojrzeć na tę erę popkultury wczesnych lat 00. przez nową, krytyczną soczewkę” – powiedziała Meerza.

W krótkim zwiastunie dokumentu padają kluczowe pytania: „Co takiego jest w bliźniaczkach, że są tak tajemnicze? Co nas w nich pociąga? Czy jesteś Mary-Kate, czy Ashley?”. Według reżyserki, siostry Olsen niewątpliwie miały wpływ na psychikę całego pokolenia. Meerza uważa, że tym, co pociągało ludzi w wizji bliźniaczek, była chęć odzyskania poczucia tożsamości związanej z kobiecym sojuszem, którego doświadczano stykając się z Ashley i Mary-Kate.

„Nigdy nie przestawałam się dziwić, gdy z wiekiem spotykałam coraz więcej ludzi, którzy utrzymywali ten sam poziom ekscytacji bliźniaczkami, nawet po tym, jak w dużej mierze usunęły się z oczu opinii publicznej” - powiedziała Meerza.

Zara stworzyła film krótkometrażowy, który nie tylko analizuje niesłabnący urok sióstr Olsen, ale także nieprzemijającą mistykę bliźniąt w kulturze oraz sposób, w jaki społeczeństwo uprzedmiotawia młode kobiety w świetle reflektorów. Ten dokument jest obowiązkową pozycją do obejrzenia dla każdego, kto pamięta, jak to było dorastać u progu ery społecznej, w czasach, gdy dwie nastolatki były największymi influencerkami na świecie” – powiedziała Holly Fraser, redaktor naczelna WePresent, która zleciła realizację filmu.