Horoskop na styczeń 2021 - nów Księżyca

Ten tydzień z pewnością będzie pełen zawirowań. Nie dość, że za chwilę rozpocznie się faza nowiu w Koziorożcu, to jeszcze 15 stycznia odczujemy cień retrogradacji Merkurego. Na szczęście prognoza na najbliższe dni jest pełna pozytywów. Wchodzimy w czas korzystny dla manifestacji oraz uwalniania się od wszelkich ograniczeń. Zaczynamy wyraźnie widzieć swoją przyszłość i wierzyć, że los działa na naszą korzyść. Oto przed nami wspaniała okazja do tego, by w pełni wykorzystać swój potencjał.

Pierwszy nów w 2021 roku wzejdzie 13 stycznia w znaku Koziorożca. Po raz pierwszy od trzech lat to zjawisko będzie wolne od ciążącej na nim energii Saturna. "Planeta Ograniczeń" do tej pory utrudniała nam realizację postanowień noworocznych. Na szczęście zmieniła swoje położenie, przenosząc się ze znaku ziemskiego do Wodnika. Tegoroczny nów w Koziorożcu będzie sprzyjać samodoskonaleniu i osiąganiu celów na światową skalę. Popchnie nas do spełniania marzeń we wszystkim, na co tylko się ośmielimy. Podniesie na nogi tych, którzy w tej chwili myślą się, że są na samym dnie. Zasieje nasiona nowości na przyszłość, więc pozwólmy mu zadbać o nasze intencje. 

Nów w Koziorożcu podaruje nam wolność i poczucie, że możemy wszystko. 

Z kolei Uran, "Planeta Przebudzenia", 14 stycznia zakończy swoją wielomiesięczną retrogrację. Za chwilę zacznie poruszać się naprzód, już bez żadnych zahamowań. Tym samym ściągnie na nas wydarzenia, które na pewno zmienią naszą rzeczywistość. W ten sam dzień Słońce połączy się z Plutonem, "Planetą Śmierci i Odrodzenia", dając nam zupełnie nowe możliwości. Zamiast żyć w strachu przed tym, co nadchodzi, należy nauczyć się ufać przeznaczeniu. 

Co wydarzy się 15 stycznia? Wspomniany wyżej cień retrogradacji Merkurego może wywołać nerwowość i wrażenie, że nasze pragnienia są zbyt nieosiągalne. Strach przed porażką spróbuje nas powstrzymać przed podjęciem kluczowych wyzwań, które mają zmienić nasze życie na lepsze. To także moment, gdy nowe znajomości inspirują nas do tego, żeby kroczyć naprzód. W ten sam dzień Wenus stworzy trygon z Uranem, przedefiniowując istniejące relacje. Zastanów się, z kim wkraczasz w przyszłość, a kto już nie pasuje do twojej rzeczywistości. Rok 2020 z pewnością zmienił twój ogląd na wiele spraw. 

Tydzień zakończy starcie Jowisza z Uranem w niedzielę 17 stycznia. Wbrew pozorom to bardzo ważny moment w astrologii. Zapowiada drastyczne, przełomowe zmiany, które zmieniają bieg naszego życia. Tego dnia możemy dowiedzieć się czegoś, co na zawsze zmieni sposób, w jaki postrzegamy świat. Lepiej zapiąć pasy, bo czeka nas przejażdżka po wyboistej i niezwykle krętej drodze. 

Retrogradacja Merkurego w styczniu 2021 >>