Horoskop na czerwiec 2022 - pozytywny miesiąc

Tegoroczny maj był ciężkim miesiącem z punktu widzenia astrologii. Na szczęście horoskop na czerwiec 2022 przewiduje korzystny czas dla duchowości, pełen pozytywnych kosmicznych wydarzeń. Nie będziemy już doświadczać żadnych zaćmień i zakończy się retrogradacja Merkurego. Atmosfera wokół stanie się przyjemna. Wszechświat zachęci nas do spełniania marzeń. Zjawiska, na które warto czekać w czerwcu, to przesilenie letnie oraz Superpełnia księżyca w Strzelcu. W ich trakcie odpoczniemy, naładujemy baterie i doświadczymy ekscytujących zmian. 

Horoskop miesięczny na czerwiec zapowiada przyjemny czas regeneracji. Pogłębimy więzi z tymi, których kochamy i skupimy się na przyjemnościach.

Najważniejsze zjawiska w czerwcu

Spektakularna Superpełnia księżyca w Polsce nastąpi 14 czerwca. Będzie kluczowym punktem w miesiącu, motywującym nas do działania. Ponieważ odbędzie się w znaku Strzelca, zachęci nas do podjęcia przygody. Mogą nią być podróże w dalekie miejsca lub odkrycie nowej, fascynującej pasji. Oto wspaniały czas na manifestacje oraz rytuały duchowe. Pora odpuścić, wybaczyć i uzdrowić wszystko, co wywołało ból w trakcie burzliwego sezonu zaćmień. Z kolei 21 czerwca doświadczymy przesilenia letniego. Starożytni astrolodzy postrzegali ten moment w roku za jedno z najpotężniejszych wydarzeń. Wierzono, że letnia równonoc zwiększa wrażliwość i wyostrza intuicję. Sprzyja dostrojeniu się do natury. Oferuje obfite dary od Wszechświata. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę w nadchodzącym miesiącu? Poniżej znajduje się szczegółowa prognoza na czerwiec 2022.

3 czerwca: koniec retrogradacji Merkurego

Merkury znajduje się w podróży wstecznej od 10 maja. Jego retrogradacja w sezonie zaćmień celowała w naszą stronę swoją mglistą energię, która utrudniała jasne myślenie, i powodowała pechowe sytuacje. Na szczęście to zjawisko jest już prawie za nami. Po 3 czerwca wszystko powróci do normy, a sprawy wreszcie ruszą do przodu. Ostrzegamy tylko, że cień retrogradacji Merkurego potrwa jeszcze do 19 czerwca, więc do tego czasu warto być cierpliwym i podejmować decyzje na spokojnie.

4 czerwca: retrogradacja Saturna

Saturn rozpocznie retrogradację w Wodniku, która potrwa do końca października. Ta energia będzie subtelna i zmusi nas do refleksji nad przeszłością, abyśmy docenili, gdzie jesteśmy teraz. W astrologii Saturna uważa się za surowego nauczyciela zodiaku. Jednak ta planeta hojnie wynagradza za odrobione lekcje. Każda wytężona praca duchowa w tym zjawisku zostaje doceniona. Gdy Saturn jest na wstecznym, Wszechświat posyła w naszą stronę istotne wiadomości.