Równonoc wiosenna: Baran, Byk, Bliźnięta

Równonoc wiosenna zaczyna się wiosną, gdy Słońce wkracza do znaku Barana. Astrologiczny rogacz to władca samego siebie i inicjator nowych początków. Tych, których oczekujemy po zakończeniu się starego roku. Gdy wiosna rozkwita, zaczyna się pora panowania Byka, władcy stabilności, bezpieczeństwa i rutyny. Ten czas pomaga budować fundamenty dla naszych innowacyjnych pomysłów. Dopiero w swojej ostatniej fazie, kiedy Słońce wzejdzie w dwojakie Bliźnięta, znak komunikacji i więzi międzyludzkich, nadchodzi czas, by połączyć się z ludźmi i razem z nimi działać na rzecz swoich marzeń. 

Przesilenie letnie: Rak, Lew, Panna

Kiedy Słońce wkracza w Raka, oficjalnie rozpoczyna się przesilenie letnie. Ponieważ Rak jest związany z domem, rodziną i macierzyństwem, wczesna faza lata dotyczy pielęgnowania tej świętej przestrzeni czy najbliższych więzi międzyludzkich. Środek lata przejmuje Lew, znak zodiaku kreatywności, ekspresji i przyjemności, który czyni ciepły sezon czasem rozkoszy, uczestnictwa w naturze oraz zachwytu nad pięknem życia. Lato zaczyna zamierać dopiero, gdy Słońce wkracza do produktywnej Panny, władczyni zdrowia i ciężkiej pracy. Jej sezon służy dokańczaniu starych spraw, organizacji lub kuracjom zdrowotnym. 

Żywioły znaków zodiaku - którym jesteś? >>

Równonoc jesienna: Waga, Skorpion, Strzelec

Równonoc jesienna zaczyna się wtedy, kiedy Słońce wchodzi w harmonijną, zorientowaną na partnerstwo, otaczającą się pięknem Wagę. Dzięki temu znakowi zodiaku nagła, sezonowa zmiana polega na balansowaniu życia i zacieśnianiu więzi ze swoją bratnią duszą. Gdy jesień postępuje, a na zewnątrz robi się ponuro, Słońce wkracza do mrocznego Skorpiona - władcy wspólnych zasobów, transformacji oraz głębokiego odrodzenia. Nie bez powodu listopad wywołuje w nas poczucie metamorfozy czy zadumy nad naszymi przodkami. Powoli wchodzimy w stan uśpienia, spowalniając swój duchowy wzrost. Nie na długo, bo wraz z końcem jesieni, Słońce wkracza w filozoficzny, żądny przygód, ekspansywny znak Strzelca. To powoduje w nas rządzę wiedzy, przygód i opuszczenia strefy komfortu na rzecz zupełnie nowych doświadczeń. 

Przesilenie zimowe: Koziorożec, Wodnik, Ryby

Najdłuższa noc w roku, czyli przesilenie zimowe, zawsze dzieje się, gdy Słońce wkracza w znak Koziorożca. Władca kariery, reputacji oraz publicznego wizerunku sprawia, że początek zimy polega na budowaniu relacji z otoczeniem. Kiedy najmroźniejsza pora roku nadal trwa, a Słońce przesuwa się do Wodnika, opiekuna społeczności, rewolucji czy indywidualizmu, zostajemy naznaczeni pragnieniem bycia sobą i z pasją spoglądamy w przyszłość. Naturalnie, ten cykl kończy się w Rybach, ostatnim znaku na kole zodiaku, symbolizującym marzycielskość, duchowość oraz wiekową intuicję. Wtedy czas zjednoczyć się ze swoją duszą, uwolnić umysł od minionego roku i podziękować sobie za całą ciężką pracę, którą przyszło nam wykonać w ostatnich miesiącach. Instynktownie każdy człowiek przeczuwa te etapy. Wszyscy jesteśmy zjednoczeni ze Wszechświatem. 

Żywioły znaków zodiaku a związek >>