Ich działanie doskonale się uzupełnia, tworząc genialny miks o silnych właściwościach przeciwstarzeniowych, antyoksydacyjnych i nawilżających. Poznaj 3 dobrane pary kosmetyczne.

Witamina C plus kwas ferulowy

Na uporczywe przebarwienia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Valeria Lipovetsky (@valerialipovetsky) Kwi 21, 2020 o 12:13 PDT

Witamina C w połączeniu z kwasem ferulowym uwolni cię od przebarwień i wyrówna koloryt skóry. Oba składniki są silnymi antyoksydantami, które spowalniają procesy starzenia – ale to tylko jedna z ich magicznych właściwości. Działając razem, przyczyniają się do redukcji plam pigmentacyjnych, nadają cerze świetlisty blask i poprawiają jej fakturę. O ich skuteczności decyduje fakt, że kwas ferulowy zapewnia lepszą stabilność witaminie C, przez co zwiększa moc jej działania aż 8-krotnie! W kosmetyki z tymi substancjami możesz zaopatrzyć się oddzielnie, ale na rynku dostępne są też gotowe preparaty z ich mieszanką – np. Dermomedica Aktywne serum z 20% witaminą C i kwasem ferulowym. Stosuj je rano pod krem z filtrem (serum dodatkowo wzmocni ochronę przeciwsłoneczną).

Czytaj też: Witamina C na twarz - 7 efektów, które da ci jej stosowanie

Retinol plus niacynamid (witamina B3)

Na zmarszczki i utratę jędrności

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JELENA NYC & Berlin (@jelena.marija) Mar 24, 2020 o 9:53 PDT

Ta kombinacja sprawdzi się świetnie, jeśli na twojej skórze już widoczne są ślady upływu czasu, a grawitacja pociąga rysy w dół. Retinol pobudza do pracy włókna kolagenowe i elastynowe, aby produkowały składniki zapewniające skórze jędrność oraz gładkość. Niacynamid jeszcze bardziej podkręca to działanie, a dodatkowo koi ewentualne podrażnienia związane ze stosowaniem pochodnej witaminy A. Zwiększa też stopień nawilżenia cery poprzez stymulację produkcji ceramidów –  naturalnych „cegiełek” współtworzących płaszcz hydrolipidowy skóry.

Jak łączyć oba te składniki? Najlepiej w schemacie: wieczorem retinol, rano niacynamid. Jeśli chodzi o formę kosmetyków z retinolem, możesz wybrać serum, tonik albo krem – na początek warto sięgnąć po ten ostatni, ponieważ kremowa formuła niweluje intensywne działanie substancji.

Niacynamid dostępny jest przede wszystkim pod postacią serum, choć możesz spotkać go też w tonikach i mgiełkach. Serum mieszaj razem z kremem w zagłębieniu dłoni i nakładaj na twarz o poranku. Możesz też zastosować metodę layeringu i aplikować najpierw serum, a potem krem.

Kwas hialuronowy plus olej

Na silne przesuszenie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NICOLE NEUMANN (@nicolexneum) Paź 9, 2019 o 12:20 PDT

Jeśli narzekasz na suchą, szorstką skórę, która wygląda na szarą i zmęczoną, to połączenie przywróci ją do życia. Kwas hialuronowy tworzy z olejem idealny duet, ponieważ ten pierwszy jest humektantem – a więc wiąże wodę w głębszych warstwach skóry, natomiast drugi to emolient, substancja tworząca film zabezpieczający przed odwodnieniem. Stosowanie ich razem powoduje gruntowną odbudowę warstwy hydrolipidowej skóry, nadaje jej elastyczność, gładkość i przywraca zdrowy koloryt. Kwas hialuronowy możesz zmieszać na dłoni z wybranym olejem i taką mieszankę aplikować na twarz albo nałożyć je w kolejności: najpierw kwas hialuronowy, potem warstewka oleju jako zabezpieczenie. Ważne, abyś wybrała kwas hialuronowy trójcząsteczkowy, który działa i na powierzchni skóry, i wnika głębiej. Oto kilka przykładowych:

Co do oleju, masz wolny wybór – dobierz taki, który służy najlepiej twojej cerze. My najczęściej sięgamy po specjalnie skomponowane mieszanki naturalnych olejów o bardziej wszechstronnym działaniu, np. Annabelle Minerals Stay Essential. Dzięki wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych zwalcza wolne rodniki, przez co przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia się skóry. Co ważne – nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy, tylko wchłania się pozostawiając satynowy woal.

Sprawdź też: Jak stosować olejki do twarzy? Przykładowe schematy pielęgnacji

Tych składników nie powinnaś łączyć ze sobą w kosmetykach do pielęgnacji. Mogą podrażnić skórę i pogorszyć działanie produktów >>

Co jeść, by mieć zdrową i promienną cerę? Teraz poradnik "Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery" kupisz z dużą obniżką: