Dziś w nocy wyjątkowo nie przedstawimy Wam najwspanialszych makijaży i fryzur z jednej z najbardziej wyczekiwanych gal w roku. Met Gala 2020, której temat inspirowany postacią Virgini Woolf  i rozważaniami francuskiego filozofa Henriego Bergsona brzmiał “About Time: Fashion and Duration", została przełożona ze względu na pandemię koronawirusa. Aby mimo wszystko, w jakiś sposób wyróżnić ten szczególny poniedziałek, wybrałyśmy ponad 25 najpiękniejszych wizaży w historii Met Gala. 

Rihanna - 2017 "Rei Kawakubo/Comme des Garcons: Art Of The In-Between"

1 maja 2017 roku to dzień, w którym świat zakochał się w drapingu. Rihanna, która cztery miesiące później wypuściła na rynek swoją markę kosmetyczną Fenty Beauty, wtedy bardziej niż dotychczas eksperymentowała z makijażem. Met Gala w 2017 roku i jej temat "Rei Kawakubo/Comme des Garcons: Art Of The In-Between", była idealnym pretekstem, do pokazania na salonach nowej, nieco ekscentrycznej techniki makijażu - drapingu. Na czym ona polega? Draping to nic innego, jak konturowanie twarzy różem. Hector Espinal, jeden z dwóch głównych makijażystów marki Fenty Beauty wyznał, że draping to ulubiony rodzaj makijażu piosenkarki. Rihanna preferuje jednak, gdy kolor zaczyna się już w wewnętrznym kąciku oka, nachodzi delikatne na skroń i kończy się na policzkach, niż gdy nakłada się go standardowo - tylko na kości policzkowe. Jej look z 2017 roku odtwarzało wiele gwiazd, m.in. modelka Adwoa Aboah na Met Gala dwa lata później. 

Blake Lively - 2018 "Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination"

"Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination" to temat, który spośród wszystkich dotychczasowych zdecydowanie najpiękniej przejawiał się w makijażach i fryzurach. Dominowała rozświetlona cera, mocno zaakcentowane usta i przyklejane do twarzy kryształki. Najbardziej spektakularnie w 2018 roku prezentowały się jednak nakrycia głowy, często nawiązujące motywem do aureoli. Jedna ze szczególnie zachwycających, barokowych ozdób wpięta była w luźny kok Blake Lively. Bardziej minimalistyczny headpiece prezentowała tego wieczoru Rosie Huntington-Whiteley, na wytworną wersję, dodatkowo ozdobioną złotem postawiła Amber Heard, a Lilly Colinns wybrała opaskę w gotyckim stylu - zdjęcia fryzur gwiazd znajdziecie w naszej galerii.

Gigi Hadid -  2019 "Camp: Notes of Fashion"

Rok 2019 należał do doczepianych rzęs w wydaniu haute couture. Miały jak najbardziej oryginalne i spektakularne. Ten trend, który zapoczątkowały stworzone przez Pat McGrath makijaże z wiosennego pokazu haute couture domu mody Valentino (modelkom, prezentującym kolekcję zamiast rzęs doczepiono pióra), był często wykorzystywany przy interpretacji tematu "Camp: Notes of Fashion". Z ekstrawaganckimi, przysłaniającymi pół twarzy rzęsami na schodach nowojorskiego The Metropolitan Museum of Art w zeszłym roku pojawiły się m.in. Gigi Hadid i Lady Gaga. 

Więcej najpiękniejszych makijaży i fryzur w historii Met Gala znajdziecie w naszej galerii>> 

Czytaj także: Najpiękniejsze suknie gwiazd z Met Gala na przestrzeni lat. Przypominamy głośne kreacje