Czasy kiedy zabiegi medycyny estetycznej były kojarzone z bardzo inwazyjnymi i ekskluzywnymi procederami, które w dodatku były przeznaczone dla bardzo wąskiej grupy osób, ponieważ uchodziły za luksus, już dawno minęły. Teraz zabiegi wspomagające są na porządku dziennym. Czy kosmetyki mogą okazać się równie skuteczne, co wolumetria twarzy? Jeśli tak, to z pewnością te. 

Wolumetria twarzy – na czym polega, kto się na nią decyduje i jakie są efekty? 

Wolumetria twarzy, tak zwany miękki lifting (modelowanie twarzy bez użycia skalpela), polega podciągnięciu owalu twarzy, spłyceniu bruzd nosowo-wargowych i nadaniu prawidłowych wypukłości twarzy. W przypadku tego zabiegu, za pomocą igły lub kaniuli, wprowadzany jest wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. To bezpieczny składnik, który naturalnie występuje w skórze, a do tego wykorzystuje się specjalną odmianę usieciowanego kwasu. Sama procedura trwa 20 minut, uchodzi za bezbolesną i nieinwazyjną, po której od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Jakie są efekty wolumetrii? Przede wszystkim:

  • Uwydatnienie rysów twarzy – kości policzkowych, żuchwy
  • Unoszenie opadających policzków
  • Wypełnienie "doliny łez"
  • Wyrównanie ubytków objętości twarzy 

Dr Irena Eris Volumeric

Seria kosmetyków Volumeric marki Dr Ireny Eris przeznaczona jest dla skóry z widocznymi zmarszczkami i nierównościami. W linii znajdziemy trzy kremy: krem na dzień, na noc i pod oczy, oraz koncentrat na szyję i dekolt. Więcej o wypełniającym i ujędrniającym kremie na dzień przeczytasz w naszym zestawieniu TOP 3 ujędrniających kremów do skóry dojrzałej. 

Działanie linii Volumeric Dr Ireny Eris

To gama kosmetyków intensywnie regenerujących i ujędrniających. Dzięki synergii dwukierunkowego modelowania zmarszczek przywracają twarzy utraconą objętość. Co wyróżnia linię Volumeric? Unikalny kompleks Telomere-Lift, który gwarantuje efekt lipo-wypełnienia zmarszczek, poprawiając wewnętrzną architekturę twarzy oraz uruchamia na poziomie molekularnym procesy regeneracyjne (stabilizuje telomery i wydłuża życia komórek nawet o 30%). 

Za unikalną technologię odpowiadają trzy główne składniki, które znajdziesz w każdym z kosmetyków w serii: 

  • Nowy kompleks Telomere-Lift
  • Sezamina
  • Lipo peptyd S-HA

Liftingujące kosmetyki 

Chociaż linia Volumeric Dr Ireny Eris nawet nazwą nawiązuje do popularnego zabiegu, liftingujące właściwości znajdziemy również w innych kosmetykach. Jakich składników warto szukać? Na pewno składników ujędrniających: witaminy C, oleju z awokado, a także Cobiolift. Znajdziesz je między innymi w kosmetykach marki Clochee. Szczególnie polecamy: 

  • Krem nawilżająco-ujędrniający
  • Eliksir liftingujący do twarzy 
  • Wygładzający krem pod oczy z serii Lift Up

Ćwiczenia mięśni twarzy, Gua-Sha i joga twarzy. Te zabiegi to naturalny lifting twarzy

Nie powiemy, że masaż twarzy zastąpi ci profesjonalny zabieg wykonywany przez profesjonalistów, ale podpowiadamy, że joga twarzy i Gua-Sha nie bez powodu zyskały taką popularność. Obie te rzeczy wykonywane umiejętnie i systematycznie mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry, a zarówno poświęcony czas, jak nakład finansowy jest minimalny. Ćwiczenie mięśni twarzy staje się zabiegiem, na który coraz więcej z nas znajduje w ciągu dnia 5 minut. To naprawdę małe poświęcenie za coś, co może przynieść fenomenalne efekty. 

@yurileeeee Quick Gua Sha tutorial in 20 seconds🫶 #guasha #skincare #antiaging #youthful #jawline #doublechin #smilelines #frownlines #foreheadlines #scalpmassage ♬ I'll Be Around (feat. Timbaland) (Radio Mix) - Cee-Lo

Wszystkie sposoby na podniesienie i wyostrzenie owalu twarzy są popularne i nie sposób ocenić, który z nich będzie najefektywniejszy – przede wszystkim musi odpowiadać tobie. Warto też świadomie łączyć zabiegi pielęgnacyjne. Dobór kosmetyków jest kluczowy, ale nawet najlepszy krem często nie przyniesie ci takich efektów, jak odpowiednia dieta, ćwiczenia, czy zabiegi. Jak zawsze, kluczowy jest balans i świadome podejście do tematu.