"The Witcher" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji w tym roku. Każda informacja o obsadzie czy historie z planu filmowego serialu "Wiedźmin" (ekipa właśnie kręci sceny w Polsce) są na wagę złota. Pod koniec października ubiegłego roku ujawniono zdjęcie z tytułowym bohaterem. To nie tajemnica: w Wiedźmina wcieli się Henry Cavill. Brytyjski aktor opublikował wtedy na swoim instagramie filmik, na którym można było zobaczyć, jak wygląda ucharakteryzowany aktor. Co ciekawe, w ekipie serialu znalazło się również miejsce dla Macieja Musiała (zagra Sir Lazlo).

Henry Cavill o serialu "Wiedźmin": "postać Geralta mnie fascynuje. A presja ze strony fanów motywowała do tego, żeby wypaść jak najlepiej" >>

Najpopularniejsze seriale Netflix. Co najchętniej oglądamy? >>

Ten film jest hitem na Netflix. W ciągu trzech dni obejrzało go ponad 30 milionów osób! >>

Wiedźmin - kiedy premiera serialu? Netflix ujawnia

Mamy dla was świetną wiadomość. "Wiedźmin" trafi na Netflix jeszcze w tym roku! Koniec z plotkami - to potwierdzona informacja. Ted Sarandos, członek zarządu platformy przyznał, że premierę zaplanowano na czwarty kwartał 2019 roku. Fani "The Crown" także będą zadowoleni. Trzeci sezon pojawi się trochę wcześniej niż "The Witcher", a mianowicie w drugiej połowie tego roku. Prawdopodobnie chodzi o 1 lipca.

Cole Sprouse i Lili Reinhart: znamy powód rozstania pary znanej z serialu "Riverdale" >>

Henry Cavill jako Wiedźmin. Kulisy serialu "The Witcher"

Pierwsze doniesienia o serialowym "Wiedźminiepojawiły się już w połowie maja tego roku. Przez kolejnych kilka tygodni zastanawiano się, kto zagra główną rolę. Henry Cavill dodatkowo rozgrzał atmosferę, gdy w jednym z wywiadów oświadczył, że chciałby dostać angaż do tej produkcji. Potem okazało się, że rzeczywiście w Geralda wcieli się brytyjski aktor. Informację potwierdził polski oddział tej popularnej platformy streamingowej zamieszczając na Facebooku i Instagramie zdjęcie z podpisem "Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę."

Serial "Wiedźmin" oparto na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego (przetłumaczono je na 20 języków). W informacji prasowej możemy przeczytać: "to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw".