A jednak to prawda! Henry Cavill dostał angaż do serialu "Wiedźmin" ("The Witcher"), który trafi do platformy Netflix. To nie są odgrzewane plotki sprzed kilku tygodni, gdy 35-letni Brytyjczyk oświadczył, że chciałby wziąć udział w tym projekcie bo jest wielkim fanem powieści Andrzeja Sapkowskiego. Informację potwierdził polski oddział tej popularnej platformy streamingowej zamieszczając na Facebooku i Instagramie zdjęcie z podpisem "Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę." Na grafice widać wyniki wyszukiwania przy haśle "Henry Cavill", a tam wyświetla się właśnie "The Witcher". Informację potwierdził również serwis internetowy Variety. Amerykańscy dziennikarze podają, że aktor wcieli się w główną rolę, Geralta z Rivii.

Henry Cavill zagra w serialu "Wiedźmin" na Netfliksie!

Przypomnijmy, na początku sierpnia do sieci dotarła wiadomość, że Henry Cavill ma ochotę zagrać w serialu "Wiedźmin" ("The Witcher"). Gwiazda takich filmów "Człowiek ze stali", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", Kryptonim U.N.C.L.E.", czy "Liga Sprawiedliwości" przyznała, że jest wielkim fanem książek Sapkowskiego. W trakcie udzielanego wywiadu w ramach promocji "Mission: Impossible - Fallout" Cavill przyznał:

"To byłaby fantastyczna rola. Czytałeś książki? Są naprawdę świetne. Z tego co zrozumiałem, serial będzie się inspirować zarówno książkami, jak i grami", powiedział Henry Cavill.

Serial "Wiedźmin" na platformie Netflix.

Kultowa "Saga o wiedźminie" (przetłumaczona na ponad 20 języków) składa się z ośmiu tomów i skupia się na historiach wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie książek powstała już m.in. gra komputerowa stworzona przez studio CD Projekt RED oraz polski film z Michałem Żebrowskim i Grażyną Wolszczak o tym samym tytule (2001 rok). Za serial "Wiedźmin" odpowiadać będzie rysownik i animator Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za "Katedrę" (kategoria "krótki film animowany", 2002 rok). Polak jest także reżyserem animacji (intro, outro) do gry "Wiedźmin". Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny.

"Wiedźmin" ("The Witcher") będzie składał się z ośmiu odcinków.  Przewiduje się, że serial pojawi się na platformie Netflix pod koniec 2019 roku lub na początku 2020. Henry Cavill zagrał już raz w produkcji telewizyjnej, a dokładnie w "Dynastii Tudorów" (2007-2010).

 

Szedł pieszo, a objuczonego konia prowadził za uzdę.

Post udostępniony przez Netflix Polska (@netflixpl) Wrz 4, 2018 o 7:33 PDT