Od kilku miesięcy trwają prace nad nowym seriale Netflix opartym na słynnych powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Kultowa "Saga o wiedźminie" (przetłumaczona na ponad 20 języków) składa się z ośmiu tomów i skupia się na historiach wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami. Na podstawie książek powstała już m.in. gra komputerowa stworzona przez studio CD Projekt RED oraz polski film z Michałem Żebrowskim i Grażyną Wolszczak o tym samym tytule (2001 rok). Za serial "Wiedźmin" odpowiadać będzie rysownik i animator Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za "Katedrę" (kategoria "krótki film animowany", 2002 rok). Polak jest także reżyserem animacji (intro, outro) do gry "Wiedźmin". Andrzej Sapkowski będzie współpracował z twórcami serialu jako konsultant kreatywny. A co z obsadą?

Henry Cavill o serialu "Wiedźmin": "postać Geralta mnie fascynuje. A presja ze strony fanów motywowała do tego, żeby wypaść jak najlepiej" >>

Henry Cavill zagra w serialu "Wiedźmin"? 

Aktualnie trwają castingi do głównych ról do serialu "Wiedźmin", więc to tylko kwestia czasu aż dowiemy się kto wcieli się w tytułowego bohatera. Swoją chęć do udziału w projekcie już ujawnił Henry Cavill. Gwiazda takich filmów "Człowiek ze stali", "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", Kryptonim U.N.C.L.E.", czy "Liga Sprawiedliwości" przyznała, że jest wielkim fanem książek Sapkowskiego. 35-letni Brytyjczyk właśnie promuje swoją ostatnią produkcję, czyli  "Mission: Impossible - Fallout". W rozmowie z serwisem GN ujawnił, że ostatnio grał "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Dziennikarz podjął ten temat i zapytał o nową produkcję Netflixa. Czy Henry Cavill chciałby zagrać w "Wiedźminie"/"The Witcher"?

"To byłaby fantastyczna rola. Czytałeś książki? Są naprawdę świetne. Z tego co zrozumiałem, serial będzie się inspirować zarówno książkami, jak i grami", powiedział Henry Cavill.

Henry Cavill to nie jedyny fan "Wiedźmina" w Hollywood. Kilka miesięcy temu Mark Hamill (czyli filmowy Luke Skywalker) powiedział, że chciałby wcielić się w Vesemira, najstarszego znanego wiedźmina.

"Wiedźmin" na Netfliksie będzie składał się z ośmiu odcinków. Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel i Jason Brown z Sean Daniel Company ("Mumia", "Ben-Hur", "Każdy by chciał!"), a także wspomniany już Bagiński oraz Jarosław Sawko z Platige Image, polskiego studia produkcyjnego specjalizującego się w tworzeniu efektów specjalnych. Showrunnerką została Lauren Shmidt Hissrich ("Daredevil", "The Defenders"). Nie znana jest jeszcze data premiery. Przewiduje się, że serial pojawi się na platformie Netflix pod koniec 2019 roku lub na początku 2020.