Czym jest tarotoskop? Nasz wróżbita co miesiąc losuje karty Tarota z myślą o nadchodzących tygodniach. Zawiera się w nich mądrość i porada dotycząca tego, co wydarzy się w sierpniu. Tarot nie jest wyrocznią, lecz wskazówką, ułatwiającą dokonanie wyboru. W połączeniu z horoskopem i numerologią na sierpień daje wgląd we wszystkie rzeczy, które mają nadejść.

Tarot na sierpień - pytanie do kart: Co musimy wiedzieć w tym miesiącu? 

Tarot na sierpień - rozkład na pięć kart

Sierpień wskaże, gdzie w naszych relacjach pojawia się dyskomfort. Tylko otwarta i szczera komunikacja poprawi nasze więzi na dłuższą metę. Daj sobie czas na przetworzenie emocji, jeśli czujesz, że robi się gorąco. Nie czekaj jednak, aby zająć się problemem, który jest dla ciebie zbyt ważny. Poczujesz się lepiej po jego rozwiązaniu. Spróbuj przezwyciężyć swój strach.

Przyszłe wydarzenia: karta 5 buław

Pięć Buław to karta konfliktu, który może być wewnętrzny lub zewnętrzny. Symbolizuje to, co czujesz, lub energię otoczenia mającego na ciebie bezpośredni wpływ. Buławy są reprezentowane przez żywioł ognia, a więc towarzyszą im gorące emocje. Uwaga na gniew. Karta pięciu buław wzywa do komunikacji i działania. Los wywoła sytuację nie do uniknięcia, wypychającą ze strefy komfortu. Wszystko po to, aby oczyścić cię z obaw zgromadzonych w głębi twojej duszy. Sierpień będzie sprzyjać podjęciu kroków w celu rozwiązania problemu.

Zapobieganie: karta 4 denarów

Karta Czterech Denarów sugeruje, że powstały konflikt będzie mieć związek z twoim poczuciem bezpieczeństwa. Znajdujące się na niej symbole zwykle reprezentują sprawy materialne, pieniądze, dom lub zdrowie. Chociaż ta karta niekiedy zwiastuje obfitość, w tym układzie wiąże się ze strachem przed utratą tego, co już masz. Możesz się obawiać, że powiedzenie komuś o twoich uczuciach w jakiś sposób zagrozi twojej relacji i zburzy życiową stabilność. 

Horoskop na sierpień - prognoza astrologiczna >>

Wyjaśnienie sytuacji: karta 3 pucharów

Trójka Pucharów to radosna karta świętowania i przyjaźni. Niestety, w rozkładzie na sierpień pojawia się jako przeszkoda. Oznacza to, że możesz mieć problem z dostępem energii, jaką reprezentuje. Spodziewaj się zgrzytu w relacjach z przyjaciółmi, współpracownikami lub osobami z twojego otoczenia, z którymi unikasz komunikacji. Możesz też zmagać się z osobistym problemem ukrywanym przed twoją drugą połówką. Pomoc otrzymasz, kiedy porozmawiasz o swojej sprawie z bezstronną osobą. Dzięki temu przygotujesz się na trudną konfrontację. 

Rozwiązanie problemu: karta 9 buław

Dziewiątka Buław symbolizuje, co możesz zrobić, aby rozwiązać konflikt. To karta nadziei w ciężkich sytuacjach. Sugeruje, że powinnaś zrobić sobie przerwę i spróbować zrozumieć naturę tego konfliktu, zanim zabierzesz głos. Czas zająć się tym, co cię obciąża. Zrób to najlepiej, jak możesz, aby poprawić relację z samą sobą oraz ludźmi wokół ciebie.

Wniosek: karta 7 kielichów

Siódemka Kielichów ostrzega, abyś w negatywny sposób nie wizualizowała tego, co może się stać. Pozostań otwarta na zmianę. Spróbuj zobaczyć siebie i innych takimi, jakimi naprawdę są. Podejmuj decyzje na podstawie faktów. Jeśli masz skłonność do idealizowania lub demonizowania ludzi, pamiętaj, że to wyłącznie twoje projekcje wynikające z twoich własnych problemów. Siedem Kielichów przypomina, że chociaż rozczarowanie nie należy do przyjemnych, przynosi uzdrowienie i jasność umysłu.

Numerologia na sierpień - co mówią liczby? >>