Tarot na kwiecień 2024 - rozkład 5 kart

Wiosna jest zaproszeniem do nowych początków. Powiew świeżości tej pory roku ułatwia wprowadzanie zmian. Teraz gdy wszystko budzi się do życia, otrzymujemy więcej motywacji. Dodatkowo kwiecień zbiega się z sezonem zaćmień i czasem panowania zodiakalnego Barana. W powietrzu unosi się jednak ciężka retrogradacja Merkurego. Co zatem zrobić, a czego lepiej unikać w tym miesiącu? Nasz wróżbita wylosował 5 kart tarota, które ujawniają przyszłe wyzwania. W kwietniu koniecznie wymień stare na nowe. Stwórz przestrzeń na to, czego szczerze pragniesz i nie opieraj się nadchodzącym zmianom. Za każdy odważny krok czeka Cię nagroda. 

Całkowite zaćmienie Słońca w Baranie 8 kwietnia >>

Energia miesiąca: karta 8 Kielichów

Ósemka Kielichów wskazuje na to, że w kwietniu przypomnisz sobie o swoich wartościach. Twoje granice zostaną naruszone. Zrozumiesz, w jakich sferach swojego życia nie możesz już godzić się na mniej niż więcej. Wycofaj swoją energię z relacji i rzeczy, które Ci nie służą. Choć nie będzie to łatwe, teraz jest na to najlepszy możliwy czas. Zastanów się, od czego musisz odejść. Uwierz, że gdy to zrobisz, wreszcie ruszysz z miejsca i odetchniesz z ulgą. Podejmij ważną decyzję w sytuacjach, które budzą w Tobie największy lęk. Twój niepokój wskazuje na potrzebę odrobienia głębokiej duchowej lekcji. 

Sytuacja: karta Rycerz Monet

Oto karta radząca, by zdobyć się na nowe podejście do swojego zdrowia, finansów i domu. Myśl niestandardowo. Wyciągnij wnioski ze swojej przeszłości, zwłaszcza ostatnich sześciu miesięcy. Pora na innowacje, na przekór przyzwyczajeniu. Przed Tobą szansa na stworzenie wspaniałego jutra, jednakże ceną będzie Twoje stare życie. Głowa do góry. Kiedy tylko możesz, postaw na beztroski sposób myślenia. Pozytywne nastawienie sprawi, że ta transformacja nastąpi w płynny i łagodny sposób.

Przeszkoda: karta 6 Monet

Kiedy Szóstka Monet wypada na stół jako przeszkoda, wskazuje, że istnieją ludzie lub sytuacje, które pozbawiają Cię energii. Możesz mieć poczucie, że nie masz im już nic do zaoferowania. Czerpią z Ciebie, ile się da, aż doskwiera Ci brak obfitości. Ów karta zachęca, aby znaleźć równowagę. Zwróć się ku pasjom i ludziom sprawiającym, że Twoje serce bije szybciej. Nie miej żalu zostawić w tyle tego, co zamiast szczęścia, budzi w Tobie poczucie zagrożenia.

Akcja: karta 4 Buław

Skup się na dążeniu do osiągnięcia stabilności. Uczyń własny dom swoją świątynią schronienia, dostosuj rutynę zdrowotną do bieżących potrzeb i oprzyj się na ludziach, przy których czujesz spokój. Zasięgnij wsparcia oraz pocieszenia, jakiego teraz domaga się Twoja dusza. Ta karta zwraca uwagę, że w kwietniu całą energię twórczą należy spożytkować na siebie.

Lekcja: karta 3 Szpady

Ciężkie wibracje kwietnia ujawnią Twoje granice i emocjonalny nadbagaż. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Za każdą sytuacją kryje się wyższa mądrość. Zastanów się, jakie sfery Twojego życia działają dobrze, a które z nich wymagają zmian. Poeksperymentuj. Coś, co teraz budzi w Tobie przerażenie, za jakiś czas wyda się błahostką. W tym miesiącu z całą pewnością przejdziesz głęboką metamorfozę. Uwierz, że już wkrótce sobie za nią podziękujesz. Nie będziesz mogła się nadziwić, że tak długo tkwiłaś w beznadziejnej sytuacji. Zaćmienia i retrogradacja Merkurego są tutaj po to, by obudzić Cię z zimowego snu.