Brytyjskie media często doszukują się podobieństw do księżny Diany w stylizacjach Kate Middleton, czy wcześniej Meghan Markle. Na dodatek, księżna Cambridge często pojawia się w biżuterii należącej kiedyś do matki księcia Williama. Tym razem dziennikarze stwierdzili, że sukienka Middleton jest podobna do stroju Diany z 1986 roku. Jak to możliwe? Zobaczcie zdjęcia.

Ta sukienka Kate Middleton inspirowana była stylem księżnej Diany. Brytyjka założyła ją na audycję Mental Health Minute

Kate Middleton, tak jak reszta rodziny królewskiej, nadal przebywa w domu, ale to nie oznacza, że nie bierze udziału w życiu publicznym kraju. Razem z Williamem księżna (jak i innymi celebrytami) wzięła udział w akcji Mental Health Minute promowanej w brytyjskich radiostacjach. 38-latka nagrała wiadomość dotycząca zdrowia psychicznego będąc w Anmer Hall (Norfolk). Na ekranie telefonu widać, że Kate Middleton miała na sobie biało-czerwoną stylizację z kołnierzykiem. Dziennikarze szybko odkryli, że to wykonana z jedwabnej krepy sukienka od marki Beulah London, model "Calla Rose Red" (kosztuje 550£).

Rzeczywiście marka sukienki nie została wybrana przypadkowo. Brand tworzy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a 10% przychodu firma oddaje organizacjom dążącym do zakończenia współczesnego niewolnictwa. To nie pierwszy raz, kiedy księżna Cambridge wybrała projekt od Beulah. W akcji Mental Health Minute wzięli również udział: Dua Lipa, David Tennant, bokser Anthony Joshua oraz piłkarz Harry Kane.

Sukienka Kate Middleton

Za to fani brytyjskiej arystokracji stwierdzili, że Kate Middleton tą stylizacją nawiązała do looku Diany, gdy ówczesna księżna Walii w 1986 roku odwiedziła Oman. Patrząc na zdjęcia z tamtego okresu matka Williama i Harry'ego była wielką fanką kołnierzyków. Zobaczcie poniżej.

Księżna Diana, 1986 rok.

Kołnierzyk przy czerwonej sukience Diany, gdy księżna zwiedzała Kanadę w 1983 roku.