"Seks w wielkim mieście" powraca do telewizji? Słynny serial zdobył ponad 20 prestiżowych nagród (w tym liczne statuetki Emmy oraz Złote Globy) oraz uwielbienie widzów na całym świecie. Na bazie historii o czterech mieszkankach Nowego Jorku powstały nawet dwa filmy pełnometrażowe, a Sarah Jessica Parker, czy Kim Cattrall nadal utożsamiane są ze swoimi serialowymi bohaterkami. Parker nawet niedawno wystąpiła w reklamie Stella Artois, gdzie wcieliła się w Carrie Bradshaw. Przez lata plotkowano o kolejnym filmie na podstawie serialu "Seks w wielkim mieście", niestety te doniesienia zostały ucięte. Jednak producenci telewizyjni postanowili wykorzystać popularność "Seksu w wielkim mieście".

Cole Sprouse i Lili Reinhart: znamy powód rozstania pary znanej z serialu "Riverdale" >>

"Seks w wielkim mieście" w nowej wersji? Trwają prace nad serialem

Co ciekawe, za produkcję nie będzie odpowiedzialna stacja HBO. Prawa wykupili Paramount Television oraz Anonymous Content ("Trzynaście powodów", "Alienista", "Catch-22"), a historia będzie opierać się na nowej powieści Candace Bushnell, czyli autorki "Seksu w wielkim mieście". Chodzi o "Is There Still Sex in the City?" - premiera książki zaplanowana jest na sierpień tego roku. Pisarka znów zajmie się życiem intymnym mieszkańców Big Apple (zwłaszcza w Upper East Side i The Village), jednak bohaterami będą dzisiejsi 50- i 60-latkowie. "Seks, randki i przyjaźnie w wieku pięćdziesięciu paru lat" - podaje opiniotwórczy The Hollywood Reporter. Czy będzie to sequel "Seksu..."? Niekoniecznie, ale wszystko jest możliwe. 

"Oryginalna książka i serial 'Seks w wielkim mieście' były przełomowe dla całego pokolenia kobiet, w tym także dla mnie. Cieszę się, że możemy kontynuować ten dialog z punktu widzenia dotąd nienależycie reprezentowanych kobiet po pięćdziesiątce, odpowiadając na pytanie: 'Tak! W tym mieście jest jeszcze więcej seksu!'" - powiedziała Nicole Clemens, prezes Paramount TV.

via GIPHY