"Don't Worry Darling": fabuła

Lata 50., Stany Zjednoczone i utopijna (a momentami wręcz surrealistyczna) społeczność, nazywana Victory Project, utworzona dla pracowników pewnej firmy przez jej właściciela. Główna bohaterka Alice zaczyna nabierać podejrzeń co do idyllicznej rzeczywistości, a wraz z jej przemyśleniami i coraz mroczniejszymi odkryciami zauważalne są zmiany w charakterze i zachowaniu jej męża Jacka oraz, u niej samej... oznaki psychozy. Jej kwestionowanie codzienności nie spotyka się jednak ze wsparciem, tylko we wściekłością ukochanego. Jest jeszcze żona psychotycznego właściciela firmy, która tylko pozornie wydaje się być oddana filozofii męża. W najnowszym zwiastunie widzimy, jak nawołuje Alice do ucieczki i sama doznaje przebudzenia.

"Don't Worry Darling" to scenariuszowe dzieło Katie Silberman, które powstało na podstawie opowiadania Carey'a i Shane'a Van Dyke'ów - wnuków słynnego amerykańskiego aktora Dicka Van Dyke'a. Podczas występu na CinemaCon w kwietniu Olivia Wilde zdradziłą, że "Don't Worry Darling" ma klimat zbliżony do "Incepcji", "Matriksa" i "Truman Show".

Nowości Netflix: Charlize Theron w nowym filmie o magii. To ekranizacja hitowej serii książek "Akademia Dobra i Zła">>

"Don't Worry Darling": zapowiedzi

Pierwsze informacje o "Don't Worry Darling" pojawiły się już w 2019 roku. To właśnie wtedy do mediów trafiły zarówno plany produkcji, jak i pierwsze pomysły aktorskiej obsady thrillera. Pierwszy zwiastun filmu zaprezentowano w sieci na początku maja, a drugi - pod koniec tego tygodnia.  

"Don't Worry Darling": obsada, reżyseria, scenariusz

Za reżyserię filmu odpowiada aktorka Olivia Wilde, którą również możemy podziwiać na ekranie (wciela się we wspomnianą żonę właściciela firmy). W rolach głównych zobaczymy z kolei aktorkę Florence Pugh jako Alice oraz muzyka i aktora Harry'ego Stylesa jako Jacka. "Reżyserowanie przez Olivię było wspaniałym doświadczeniem. Aktorstwo jest czasem bardzo niewygodne. Myślę, że trzeba sobie bardzo ufać. Możliwość zaufania swojemu reżyserowi to dar. Było to bardzo pomocne i dzięki temu praca nad tym filmem była naprawdę miłym doświadczeniem" opowiadał w jednym z wywiadów ex członek One Direction. 

Co ciekawe, pierwotnie w tej roli widziany był Sha LaBeouf. W innych rolach zobaczymy takie nazwiska, jak Gemma Chan, KiKi Layne, Chris Pine, 

Harry Styles i Florence Pugh w nowym zwiastunie filmu "Don’t Worry Darling", w reżyserii Olivii Wilde>>

"Don't Worry Darling": kostiumy

Za kreacje - dosłowne, bo modowe - całej obsady odpowiadała Arianne Phillips. Kostiumografka odpowiedzialna była między innymi za "Pewnego razu... w Hollywood", gdzie dała popis swojego stylizacyjnego kunsztu, więc i tym razem możemy się spodziewać genialnej mody z epoki w prawdziwie filmowym wydaniu. Czy moda na lata 50. wróci dzięki Phillips? Niewykluczone, bo już po samym trailerze widać, że będzie co podziwiać (chociażby genialną garderobę Alice).

"Don't Worry Darling": sceny

Dużo mówi się już teraz o zmysłowych scenach seksu, które pojawią się w "Don't Worry Darling" i które zwracają uwagę w trailerach. Reżyserka w jednym z wywiadów przyznała, że dużą inspiracją były dla niej filmy Adriana Lyne'a - "Fatal Attraction" oraz "Indecent Proposal". Olivia Wilde zauważyła, że miłosne sceny w nich są "naprawdę seksowne, w dorosły sposób" i przyznała, że od długiego czasu zastanawiała się "dlaczego nie ma już żadnego dobrego seksu w filmach". Zarówno w grze aktorskiej, jak i pod kątem ujęć, światła, otoczenia zależało jej na tym, by pokazać piękne zmysłowe sceny oraz kobiecą przyjemność z fizyczności.

"Don't Worry Darling": rola Harry'ego Stylesa

Jak zabawnie komentowała podczas spotkań prasowych Olivia Wilde - Harry Styles nie ma dużego doświadczenia w aktorstwie. Jest jednak utalentowany i pracowity, co udowodnił dźwigając trudną rolę. W lutym zeszłego roku reżyserka opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie muzyka z takim komentarzem: "Mało znany fakt: większość aktorów płci męskiej nie chce odgrywać drugoplanowych ról w filmach prowadzonych przez kobiety. Branża nauczyła ich wierzyć, że zmniejsza to ich siłę (tj. wartość finansową) w przyjmowaniu tych ról, co jest jednym z powodów, dla których tak trudno jest uzyskać finansowanie na filmy skupiające się na kobiecych historiach. Bez żartów, trudno znaleźć aktorów, którzy zrozumieją, dlaczego warto pozwolić kobiecie znaleźć się w centrum uwagi. Wpisz: [Harry Styles], nasz Jack. Nie tylko rozkoszował się możliwością, by genialna [Florence Pugh] zajęła centralne miejsce jako nasza Alice, ale także tchnął każdą scenę zniuansowanym poczuciem człowieczeństwa. Nie musiał przyłączyć się do naszego cyrku, ale wskakiwał na pokład z pokorą oraz gracją i każdego dnia powalał nas swoim talentem, ciepłem i umiejętnością jazdy na wstecznym".

"Diana. The Princess": nowy film o księżnej Walii, który trzeba obejrzeć. Za produkcję odpowiadają twórcy głośnych dokumentów - "Sugar Man" i "Człowiek na linie – Man on Wire">>

"Don't Worry Darling": Harry Styles i Olivia Wilde - związek

Na planie thrillera między reżyserką i aktorką Olivią Wilde a odtwórcą roli Jacka - Harrym Stylesem - zrodziło się uczucie. W 2021 roku paparazzi przyłapali ich trzymających się za ręce podczas wesela menadżera muzyka. Od tej pory stali się nierozłączni i chociaż nie mówią publicznie o swoim związku, spędzają wspólnie mnóstwo czasu (aktorka nawet bywa na koncertach Stylesa). 

"Don't Worry Darling": premiera

Premiera kinowa filmu zaplanowana jest na wczesną jesień. Wszystko wskazuje na to, że "Don't Worry Darling" obejrzymy na duży ekranie już 23 września. Najpierw zostanie jednak pokazany na wrześniowym festiwalu filmowym w Wenecji.

"The Crown" zakończy się inaczej niż początkowo chcieli twórcy. Zobaczymy królewski ślub!>>