Baran to ognisty znak zodiaku znany ze swojego temperamentu. Działa szybciej niż myśli i jest uparty - zawsze musi dopiąć swego. Nie omija przeszkód na swojej drodze, lecz stawia im czoła, taranując je z rozpędu. Nów odbywający się w jego wibracji sprawia, że stajemy się emocjonalne i skłonne do manifestowania swoich uczuć. Bierzemy głęboki wdech wiosennego powietrza, by z wydechem wyrzucić z siebie wszystko to, co nie służy nam od długiego czasu. Tym samym wchodzimy w nowy cykl astrologiczny (dowiedz się więcej >>), w którym stare przekonania już się nie sprawdzą. Pora zasiać ziarna oraz zamknąć na kłódkę wszystkie drzwi prowadzące do złych wspomnień z przeszłości. Marcowa faza nowiu to dobry moment, by spisać na kartce swoje plany na przyszłość i zacząć szczerze afirmować marzenia. 

Nów Księżyca w Baranie 2020 rozpoczyna się 24 marca. Emocjonalność, gniew, duże ambicje - tym będziemy się kierować pod jego wibracją.

Horoskop zdrowotny 2020 - jak zadbać o swoją odporność? >>

Twój horoskop tygodniowy na pierwszy tydzień wiosny:

Baran

Życie na kwarantannie nie sprawiło, że zwolniłaś tempo w pracy. Czujesz, że masz teraz więcej obowiązków niż kiedykolwiek. Trudno znaleźć ci chwilę na relaks z Netflixem, każda minuta jest dla ciebie zbyt cenna. Jednak energia nowiu Księżyca zachęca, żebyś wprowadziła kilka zmian do swojej rutyny. Takich, które będą odpowiadać nowej osobie, jaką się stajesz, a nie twojemu staremu "ja". To najlepszy moment na uwolnienie się od złych nawyków i zaplanowanie zdrowej diety oraz treningu przynajmniej dwa razy w tygodniu. W domu będzie ci łatwiej się zorganizować - nie zwlekaj, zrób to już dziś!

Byk

Doskonale wiesz, jak sprawić, żeby czas w domu był spędzony komfortowo. Nareszcie nie musisz żyć w poczuciu winy, że zbyt długo leżysz na kanapie, objadasz się pysznościami i sięgasz po lampkę wina kiedy chcesz. W końcu teraz każdy jest na kwarantannie. Marcowy nów Księżyca uspokoi twój umysł oraz natchnie cię dobrą energią na przyszłość, jeśli w jego trakcie zagłębisz się w siebie. W tym tygodniu naucz się korzystać z samotności. Odstaw na bok telefon i laptopa, by na chwilę poddać się refleksji. Wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos. Przed tobą wiele prawd do odkrycia. Pozwól sercu mówić częściej, żeby je usłyszeć.

Bliźnięta

Osamotnienie bardzo ci doskwiera? A może to twój wewnętrzny egoizm? Zamiast zbytnio poświęcać uwagę samej sobie, postaraj się "zbliżyć" do innych w social mediach. Odezwij się pierwsza do swoich przyjaciół, a przez Instagram nawiąż kontakt z osobą, która cię motywuje. Zjednywanie się ludzi w słusznym celu to najlepsze antidotum na samotność. Nowy Księżyc da ci energię, żeby działać i mieć z tego dużą przyjemność. Czas wolny poświęć na gotowanie z książek kulinarnych - kiedy ostatnio spróbowałaś jakiś przepis?

Rak

Słuchanie wiadomości o koronawirusie sprawia, że odczuwasz drapanie w gardle i zaczynasz pokasływać. Źle się czujesz, a przez to czas spędzony w domu nie jest tak przyjemny, jak planowałaś. Pamiętaj jednak, że twój znak zodiaku ma wrodzone skłonności do wyolbrzymiania. Zamiast panikować, oddaj się leczniczym, domowym kuracjom. Możesz też samodzielnie zrobić ognisty cydr (tu znajdziesz przepis >>), czyli naturalny antybiotyk, który wzmacnia organizm. Nowy Księżyc sprawi, że zechcesz naprawić obraz siebie, jaki emitujesz do świata. Jego energia da ci odwagę, by wyjść z cienia z nowym, ciekawym pomysłem.

Lew

Lubisz relaksować się w domu, lecz długa kwarantanna już daje ci się we znaki. Marzysz o tym, by pojawić się pomiędzy ludźmi lub pójść na randkę z mężczyzną, do którego wzdychasz przez ekran telefonu. Samotne Lwy mogą mieć problem z nawiązywaniem zbyt wielu miłosnych znajomości online. Satysfakcjonuje je pisanie z kilkoma kandydatami na raz, ale co będzie potem? Czas skorzystać z energii nowiu Księżyca, by przemyśleć cele długoterminowe. Uaktywnijcie swoją intuicję i kierujcie się tym, czego pragniecie, zamiast ciągle wysłuchiwać porad innych.

Panna

Nie narzekasz na brak zaopatrzenia w razie nadchodzącego kryzysu. Jesteś gotowa na wszystko. W czasie kwarantanny nareszcie możesz lepiej zadbać o zdrowie i odprężyć się w domowym zaciszu. Jednak ten tydzień ma dla ciebie wyzwania. Marcowy nów Księżyca spowoduje, że sprawy z przeszłości ponownie wyjdą na wierzch. Tym razem po to, by się z nimi uporać i wkroczyć bez długów w nowy cykl astrologiczny. Chociaż ten scenariusz będzie słodko-gorzki, nareszcie uwolnisz się od przeszłości. 

Waga

Kwarantanna bardzo ci służy - jesteś coraz piękniejsza od domowych zabiegów, wysypiasz się i nareszcie masz czas na lepszą organizację. Spędzaj chwile w domu aktywnie, by nie dać dojść do głosu obawom o jutro. W trakcie nowiu popracuj nad swoimi słabościami. Spisz na kartce to, co warto zmienić w życiu teraźniejszym. Pomyśl o swoich kontaktach z bliskimi lub mężczyzną, do którego należy twoje serce. Zastanów się, jaki może być twój wkład w relacje z tymi osobami. Czas bardziej się postarać i zacieśnić więzi. Uwolnij się od dawnej urazy, którą nadal nosisz w sercu. 

Skorpion

Każdy ma taką samą dobę, chociaż ty zawsze czujesz, że twoja jest krótsza. Ostatnio jesteś bardziej produktywna niż zwykle, a przez to masz jeszcze więcej obowiązków. Zacznij lepiej zarządzać swoim czasem. Wykorzystaj nagły przypływ energii na zadbanie o swoje zdrowie. Tym razem nie masz żadnej wymówki. Rozwiń matę, by nareszcie poćwiczyć, lub przygotuj harmonogram zdrowych posiłków. Marcowy nów Księżyca u Skorpionów uaktywnia zdolności samoleczenia. Skup się na punktach na swoim ciele, w których najczęściej odczuwasz ból. Domowa joga, kąpiel w soli epsom, ziołowe kompresy czy samodzielny masaż na pewno sprawią, że będzie ci lepiej. 

Strzelec

Wiemy, że nie lubisz siedzieć w domu, ale wykorzystaj ten czas kreatywnie. Uwolnij twórczy ogień, który w sobie nosisz. W momencie kryzysu świat czeka na sztukę. Oddanie się pasji poprawi twój nastrój i wydobędzie z ciebie to radosne dziecko, za które wszyscy wokół cię uwielbiają. Pamiętaj, że zarażanie  ludzi optymizmem jest misją, z którą przyszłaś na ten świat. Twoje odważne czyny zawsze napawają innych nadzieją. Energia nowiu Księżyca będzie sprzyjać wszelkim poczynaniom artystycznym. 

Koziorożec

Kwarantanna nareszcie sprawi, że naprawisz atmosferę panującą w domu. Teraz masz czas zastanowić się nad relacjami w twoim otoczeniu, wybaczyć niesnaski i zacieśnić więzi. Powinniście być dla siebie większym wsparciem. W trakcie nowiu wprowadź w życie dobre nawyki, dzięki którym poczujesz się bardziej komfortowo. Oddaj się czynności, dzięki której potrafisz zapanować nad emocjami. Początek wiosny to dobry moment, by wrócić do regularnych treningów i zacząć lepiej się odżywiać. Przeznacz relaks w domowym zaciszu na gotowanie lub granie w planszówki. Przerwa od urządzeń elektronicznych w tym tygodniu bardzo ci posłuży.

Wodnik

Misja na ten tydzień - popracuj nad komunikacją. Nikt nie potrafi czytać w twoich myślach. Twój kreatywny umysł przetwarza bodźce zewnętrzne nieco inaczej niż otaczający cię ludzie. Bądź zatem bardziej wyrozumiała i nie obrażaj się, gdy ktoś cię nie rozumie. W trakcie nowiu szczerze przemyśl swoje relacje. Czy nadal tkwisz w związku, który jest toksyczny? Nie przeciągaj tej energii na kolejny sezon. Początek wiosny to czas na porządki także w relacjach międzyludzkich. 

Ryby

Kwarantanna w domu dla Ryb oznacza więcej czasu spędzonego w ich własnej głowie. A to, podczas nowiu Księżyca w Baranie, może prowadzić do nadmiernych analiz. Trudna sytuacja na świecie nie pomaga, tylko wprowadza cię w większego doła. Wrażliwość to dobra cecha, ale nie w tej sytuacji - pora wziąć się w garść! Przestań przeglądać się w krzywym zwierciadle i wyolbrzymiać swoje słabe strony. Zamiast tego zmuś swój kreatywny umysł do tworzenia wartościowych projektów, które mogą zjednać ludzi wokół ciebie. Niech twoim priorytetem stanie się pomoc oraz planowanie przyszłych działań. 

Następny nów Księżyca odbędzie się 23 kwietnia w znaku Byka. W jego czasie odczujemy potrzebę większej życiowej stabilizacji.