Z wypiekami na twarzy oglądałyście serial „Konflikt: Bette i Joan”? A może po prostu uwielbiacie produkcje po brzegi wypełnione największymi nazwiskami w branży? A do tego nie możecie się napatrzeć na Audrey Hepburn zajadającą się croissantem przed witryną Tiffany'ego i fascynuje Was życie nowojorskich elit rodem z „Plotkary”. „Feud: Capote's Women” to propozycja skrojona pod Wasz gust. Dotychczas ogłoszona obsada już teraz ledwo zmieści się na plakatach, a twórcy z pewnością zapewnią miłośnikom mody z minionych dekad moc estetycznych zachwytów. O czym dokładnie opowie drugi sezon wysoko ocenianej antologii? Oto wszystko, co wiemy o nowej produkcji Ryana Murphy'ego.

Drugi sezon serialu „Konflikt” powiększa obsadę. Demi Moore, Naomi Watts i Molly Ringwald w adaptacji bestsellera o autorze „Śniadania u Tiffany’ego”

Dostawcy treści wideo nieustannie walczą o uwagę subskrybentów. Codziennie docierają do nas informacje o ekscytujących premierach. Tylko w ostatnich tygodniach zapowiadałyśmy serial opowiadający historię Cristóbala Balenciagi od Disney+ i film o magii z Charlize Theron, który już niedługo pojawi się na Netfliksie. Tym razem piszmy o naprawdę długo wyczekiwanej produkcji Ryana Murphy'ego.

Twórca znany najlepiej dzięki „Glee” i „American Horror Story” zaprezentował w 2017 roku udany miniserial. „Konflikt: Bette i Joan” ukazywał kulisy starć między gwiazdami filmu „Co się zdarzyło Baby Jane”. Obecnie serial ma ocenę 8,4 w serwisie IMDb i 90% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes. Długo spekulowano o tym, czy drugi sezon powstanie i jaką poruszy tematykę. Plotkowano między innymi o wątku księżnej Diany i księcia Karola. Teraz wiemy już, że kontynuacja skupi się na barwnym życiu Trumana Capote'a – autora kultowego opowiadania „Śniadanie u Tiffany'ego”.

„Feud: Capote's Women” – o czym jest serial?

Drugi sezon serialu Konflikt oparty jest na bestsellerowej książce Laurence'a Leamera. Fabuła koncentruje się na okolicznościach powstania opowiadania „La Côte Basque 1965”, które w 1975 roku trafiło na łamy magazynu „Esquire”. W zamyśle autora miało być ono częścią niedokończonej powieści „Answered Prayers” i jednocześnie kontynuacją „Z zimną krwią”. Truman Capote zdradził w nim wstydliwe sekrety swoich przyjaciółek z wyższych sfer, pieszczotliwie nazywanych przez niego „łabędziami”. Publikacja doprowadziła do obyczajowego skandalu i zniszczenia reputacji pisarza.

Za kamerą stanie Gus Van Sant, laureat dwóch statuetek Złotej Palmy za film „Słoń” (2003). Reżyser ma również na koncie dwie nominacje do Oscara. W 2008 roku doceniono film „Obywatel Milk”, a w 1997 roku „Buntownika z wyboru”. Scenariusz serialu napisze Jon Robin Baitz.

Naomi Watts w niebieskim garniturze z polską metką. Aktorka kolejny raz włożyła projekt Magdy Butrym >>

Rola kontrowersyjnego pisarza przypadła w udziale Tomowi Hollanderowi („Bohemian Rhapsody”, „Tulipanowa gorączka”, „Piraci z Karaibów”, „Czas na miłość”). W „łabędzie” Capote'a wcielą się między innymi Naomi Watts i Chloë Sevigny. Gwiazda nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej zagra jedną z najbliższych przyjaciółek artysty, Babe Paley. Chloë przemieni się w C.Z. Guest – muzę Andy'ego Warhola i Salvadora Dalíego. Calista Flockhart wystąpi jako Lee Radziwill, czyli młodsza siostra Jackie Kennedy i żona polskiego księcia. Angaż w produkcji dostały również Molly Ringwald, Diane Lane czy Demi Moore.