Kora zmarła 28 lipca. Artystka od lat zmagała się z nowotworem, walkę niestety przegrała w wieku 67 lat. Fani muzyki Maanam wciąż nie mogą pogodzić się ze stratą swojej ukochanej artystki i oddają jej hołd w każdy możliwy sposób. Podczas koncertu Męskie Granie na wrocławskiej Pergoli, zespół w składzie: Kortez, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski oraz towarzyszący im Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski wykonał cover piosenki "Szare miraże". Publiczność była zachwycona taką aranżacją przeboju Maanam. Zobaczcie wideo z koncertu:

Najsłynniejsze piosenki Maanam >>>

Pogrzeb Kory - kiedy i gdzie odbędzie się uroczystość?

Dziś na warszawskich Powązkach pożegnamy Korę. Pogrzeb wokalistki Maanamu odbędzie się o godzinie 11.00. 

Maanam to jeden z najważniejszych zespołów lat 80. Po legendarnym występie grupy na festiwalu w Opolu w 1980 roku, Polskę opanowała "maanamomania". Skalę popularności Kory Jackowskiej dobrze widać w filmie Waldemara Szarka "Czuję się świetnie". To film muzyczny z 1983 roku o zespole Maanam i ich tournée po Polsce. Czytaj więcej >>>

Kamil Sipowicz o Korze

Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. - napisał na Facebooku, Kamil Sipowicz.