Według magazynu "Forbes" na świecie jest 2781 miliarderów, których majątek wynosi rekordowe 14,2 biliona. Większość z tej listy zarobiła miliardy na własnej przedsiębiorczości i przedsięwzięciach wykraczających poza byciem dziećmi bogatych rodziców. My w naszym podsumowaniu skupimy się na gwiazdach znanych ze świata show-biznesu.

Miejsce 14: Taylor Swift, 1,1 miliarda dolarów 

Choć to nie pierwsze miejsce, jest tak naprawdę najważniejsze. 34-letnia Taylor Swift została po raz pierwszy miliarderką w październiku 2023 i stała się pierwszą osobą, która dokonała tego wyłącznie dzięki swojej twórczości i występom. Jej zarobki z historycznej trasy koncertowej Eras Tour szacowane są na 190 milionów dolarów.

Getty Images

Miejsce 9: Rihanna, 1,4 miliarda dolarów 

Rihanna w ostatnim czasie skupiała się na macierzyństwie, ale zyski przyniosły jej udziały w dwóch markach wartych miliardy dolarów: firmie kosmetycznej Fenty Beauty, której jest właścicielką, oraz w marce produkującej bieliznę Savage X Fenty. 

Getty Images

Miejsce 6: Kim Kardashian, 1,7 miliarda dolarów

43-letnia gwiazda została miliarderką dzięki swoim markom kosmetycznym i odzieżowym. Jej linię bielizny modelującej Skims wyceniono w 2023 roku na 4 miliardy dolarów. Zyski przyniosła jej także sprzedaż 20% udziałów brandu KKW Beauty firmie Coty.

Miejsce 5: Jay-Z, 2,5 miliarda dolarów 

Pierwszy miliarder ze świata hip-hopu nie dorobił się co prawda na swojej twórczości, ale nie można odmówić mu smykałki do interesów. Jay-Z sprzedał 50% udziałów w swojej marce szampana Armand de Brignac gigantowi dóbr luksusowych LVMH w 2021 r. za co najmniej 300 mln dolarów oraz większościowy pakiet udziałów w swojej wytwórni koniaku D'Usse w 2023 r. za 750 mln dolarów. Jest także właścicielem udziałów w Uberze i firmie Block. Jego majątek netto nie obejmuje majątku jego żony Beyonce wartego pół miliarda dolarów. 

Miejsce 1: George Lucas, 5,5 miliarda dolarów

Pierwsze miejsce na liście najbogatszych gwiazd ze świata show-biznesu należy do reżysera "Gwiezdnych Wojen", który zadebiutował jako miliarder w 1997 roku i nieprzerwanie widnieje w rankingu. George Lucas jest najbogatszą gwiazdą w dużej mierze dzięki swojej firmie produkcyjnej LucasFilm, którą w 2012 roku sprzedał Disneyowi za ponad 4 miliardy dolarów w gotówce i akcjach. 

Getty Images