Célinie Dion wyznała, że jesienią 2022 roku zdiagnozowano u niej poważną chorobę autoimmunologiczną – Stiff Person Syndrome (pol. Zespół sztywnego człowieka). Dziś, po raz pierwszy, postanowiła wypowiedzieć się na ten temat. 

Czym jest Stiff Person Syndrome?

Zespół sztywnego człowieka lub zespół sztywności uogólnionej "to rzadkie zaburzenie o podłożu neurologicznym. Charakteryzuje się postępującym sztywnieniem w obrębie mięśni, dodatkowo często można zaobserwować powtarzające się epizody skurczów mięśniowych. Odnotowuje się zmienność tych objawów, ich intensywność może być uzależniona od czynników takich jak: nagłe zdarzenia wzbudzające wiele emocji, gwałtowne dźwięki czy kontakt fizyczny." (źródło doz.pl). 

Céline Dion podzieliła się wzruszającymi słowami

Zaledwie kilka godzin temu, na oficjalnym profilu gwiazdy pojawił się wzruszający wpis dotyczący zmagań piosenkarki z tą chorobą. 

Na udostępnionym zdjęciu widzimy Céline i jej trzech synów – René-Charles'a Angélila, Eddy'ego i Nelsona, o których wspomina w poście.

(pol.) Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości SPS.

Jak wielu z was wie, jesienią 2022 roku zdiagnozowano u mnie zespół sztywności uogólnionej (SPS). Próba pokonania tej choroby autoimmunologicznej była jednym z najtrudniejszych doświadczeń mojego życia, ale nadal jestem zdeterminowana, aby pewnego dnia wrócić na scenę i prowadzić jak najbardziej normalne życie. Jestem głęboko wdzięczna za miłość i wsparcie od moich dzieci, rodziny, zespołu i wszystkich was!

Chcę przekazać moje wsparcie i zachętę wszystkim tym na całym świecie, którzy zostali dotknięci przez SPS. Chcę, żebyście wiedzieli, że możecie to zrobić! My możemy to zrobić!

Z miłością, Celine xx...

 Céline Dion na Grammy Awards

Przypominamy, że pierwsze publiczne wystąpienie piosenkarki od bardzo długiego czasu miało miejsce podczas Grammy Awards. Chociaż to młodsza koleżanka, Taylor Swift odbierała wtedy statuetkę, oczy całego świata były zwrócone na Céline. Wpis piosenkarki daje nadzieję, że zobaczymy ją jeszcze na scenie, bynajmniej nie jako osobę wręczającą nagrodę.