W ostatnim czasie mecze tenisowe przyciągają już nie tylko wiernych kibiców, ale również gwiazdy światowego formatu, które interesują się sportem. Tak było w przypadku turnieju Indian Wells, w finalne którego walczyła Iga Świątek. Zmagania polskiej tenisistki śledzili Zendaya i Tom Holland. Oboje są fanami tenisa na światowym poziomie, dlatego często pojawiają się na w lożach VIP na meczach. 

Iga Świątek wygrywa finał w Indian Wells

Iga Świątek po raz kolejny nie zawiodła na korcie, pozostawiając rywalki daleko w tyle. Najlepsza tenisistka świata zwyciężyła w finałowym meczu turnieju w Indian Wells, pokonując Marię Sakkari z Grecji. Uwagę mediów przykuła nie tylko spektakularna wygrana Igi. Ku zaskoczeniu Polki, po meczu podeszła do niej Zendaya, a ich wspólne zdjęcie natychmiast obiegło media na całym świecie. Gwiazda filmu "Diuna: część druga" pojawiła się na trybunach z Tomem Hollandem.

Iga Świątek i ZendayaClive Brunskill/Getty Images

Iga Świątek i Zendaya pozują w dopasowanych stylizacjach 

Zarówno Iga Świątek, jak i Zendaya, odniosły wielkie sukcesy w swoich dziedzinach, zdobywając uznanie na całym świecie. Obie słyną ze swojej skromności i stawiania talentu na pierwszym miejscu. Po wygranym przez Igę starciu miały szansę się poznać. Polka nie kryła zaskoczenia i zadowolenia ze spotkania znanej aktorki. Na swoim stories na Instagramie udostępniła wspólne zdjęcie z gwiazdą i napisała:

Co się właśnie wydarzyło? Dziękuję Zendaya za bycie miłą, zabawną i troskliwą.

Zendaya nie pozostała jej dłużna i odpowiedziała na swoich mediach społecznościowych:

To była absolutna przyjemność cię poznać i oglądać jak grasz. Wielkie, wielkie gratulacje. 

 

Iga Świątek i ZendayaClive Brunskill/Getty Images

Iga zabrała głos na temat spotkanie także na konferencji prasowej i skomentowała je w typowy dla siebie, niezwykle szczery sposób:

Na pewno spotkanie z Zendayą było szalone, ale z drugiej strony to człowiek jak każdy z nas. Byłam więc po prostu szczęśliwa, że lubi tenis i że wychodzi film o tematyce tenisowej. To powinno być naprawdę ekscytujące.

Mowa o filmie "Challengers", w którym Zendaya gra główną rolę, a tenis jest bardzo ważnym wątkiem. Uwagę zwrócił także strój gwiazdy "Diuny" z finałowego meczu. Zendaya wybrała dopasowany do okazji zestaw, który składał się z białej kurtki Louis Vuitton i spódniczki tenisowej w tym samym kolorze. Za stylizację był odpowiedzialny jej stylista Law Roach. 

Nie wiemy, komu zazdrościmy bardziej tego spotkania!