W trakcie rozmowy Zendaya potwierdziła, że ona i Chalamet znają się od lat i na dowód tego, jak bardzo są sobie bliscy, podała pewien znaczący przykład: pomogła mu urządzić jego pierwsze mieszkanie w Nowym Jorku. 

"Klimat był bardzo nastoletni i potrzebowaliśmy tylko kilku niezbędnych rzeczy - wiesz, kubków i talerzy, noży i widelców, rzeczy do czyszczenia. Potrzebowaliśmy jakiejś struktury" - wyjaśniła ze śmiechem Zendaya.

Timothée Chalamet sypiał na samym materacu?

Duet zdradził, że ich wyprawa na zakupy dotyczyła podstawowych rzeczy, a nawet ramy łóżka dla materaca Chalameta. "Nie było ramy łóżka" - przyznał Chalamet, na co Zendaya wtrąciła: " Zdobyliśmy już wszystko, czego potrzebował - wszystkie rzeczy dla dużych chłopców".

Przyjaźń Zendayi i Timothéego Chalameta

Nie jest to pierwszy raz, gdy dwójka aktorów otworzyła się na temat swojej bliskiej przyjaźni. W wywiadzie dla Variety z 2022 roku Chalamet wyraził wdzięczność za obecność Zendayi w jego życiu.

"Wnosi dokładnie to, co wniosła do pierwszego filmu - co było niesamowite - ale z jeszcze większą obfitością. I naprawdę stała się siostrą. Jestem bardzo wdzięczny, że mogę ją uważać za partnerkę, siostrę i przyjaciółkę" - powiedział Chalamet.

Diuna: Część 2 zapowiada się na epicką kontynuację sagi science fiction z udziałem Dave'a Bautisty, Javiera Bardema, Josha Brolina, Stellana Skarsgårda i Charlotte Rampling, którzy ponownie wcielą się w swoje role. Polska premiera przewidziana jest na 15 marca.