W sztuce fotografii najważniejsze jest uchwycenie emocji w kadrze. Łatwo powiedzieć. Czasem trzeba podejść bardzo blisko, czasem pojawia się jakaś wada na perfekcyjnym wydawałoby się zdjęciu, czasem zabraknie na nim głębi. Wyobrażasz sobie, że wszystkie te problemy znikną? Tak, to możliwe. Pojawił się aparat, który pomaga być artystą fotografii. Nowy smartfon Samsung Galaxy A9 posiada pierwszy na świecie poczwórny aparat z ultraszerokim obiektywem, teleobiektywem, obiektywem z matrycą 24 MP oraz obiektywem głębi, dzięki czemu możesz fotografować w różnorodnych warunkach. Aparat oferuje także funkcje Optymalizator Scenerii i Flaw Detection (wykrywanie wad). Efekty? Fantastyczne!

Daliśmy nowe Samsungi Galaxy A9 pięciu niezwykłym kobietom, które kochają fotografię, aby przetestowały nowy aparat. Zobaczcie jakie niezwykłe zdjęcia powstały podczas tego spotkania.

•        Karolina Wilczyńska - portrecistka, fotografka mody, zainteresowana wszelkimi sztukami wizualnymi. Lubi pracować z naturalnym światłem

Co dla ciebie znaczy „bliskość”, do jakich zdjęć zainspirowało cię to słowo?

Trafiłam na bardzo mglisty i zimny dzień, czyli zupełne przeciwieństwo mojego klimatu. Ponieważ pierwszy raz miałam w ręku ten model telefonu, było to dla mnie spore wyzwanie - potrzebowałam chwili na zrozumienie jego mechanizmu i możliwości. Próbowałam uchwycić prawdę, nie kreowałam. W fotografii ważne jest, żeby mieć oczy dookoła głowy. Park wydał mi się fajnym miejscem do uchwycenia bliskości, bo mimo że jest chwilę od centrum, tam nikt nie pędzi, jest cicho i spokojnie. Jest czas na przytulenie się, zebranie myśli, obserwację natury. 

Wolisz, gdy obiektem jest człowiek czy świat?

Chciałabym powiedzieć, że człowiek, ale zdecydowanie świat. A najbardziej te miejsca, które pozostały nietknięte przez ludzi, w których czas się zatrzymał. Dlatego tak lubię podróżować i odkrywać.

Lubisz patrzeć przez obiektyw na świat. Co w nim lubisz najbardziej fotografować?

Jego wielkość, moja wolność, moje możliwości i piękne miejsca o zachodzie słońca. 

Często fotografujesz wodę. Co w niej jest dla ciebie poruszającego?

Tak się składa, że często nad tą wodą bywam - raz w Chałupach, raz na azjatyckiej wyspie. Super, że za każdym razem można ją uchwycić inaczej. To mi się nie nudzi.

Szum morza lub oceanu, wpływ światła na to, jak wyglądają zawsze mnie fascynuje i lubię to obserwować. Widzę plażę i wodę kiedy myślę „spokój”. 

Dlaczego zaczęłaś fotografować?

Od początku był to dla mnie sposób na poznawanie ludzi i ich historii. Z czasem zaczęły pojawiać się na moich zdjęciach osoby, które mnie inspirują - na przykład muzycy, których twórczość towarzyszy mi od dziecka. Plusy tej pracy mogę wymieniać bez końca, bo dzięki niej zwiedziłam spory kawałek świata. 

GALERIA: Zdjęcia Karoliny Wilczyńskiej wykonane Samsungiem Galaxy A9>>>

Materiał powstał we współpracy z Samsung