Komunikacja bez barier

Smartfony, które pokonują bariery językowe? Dzięki Galaxy S24 nie musimy być poliglotami, by z łatwością komunikować się z przyjaciółmi czy współpracownikami z zagranicy. Funkcja Live Translate (Tłumaczenie na żywo), czyli dwukierunkowy tłumacz w czasie rzeczywistym, pozwala na rozmowy i wymienianie się wiadomościami tekstowymi czy e-mailami z osobami z każdego zakątka świata. By z niej korzystać, nie potrzeba żadnych dodatkowych aplikacji zewnętrznych.

 

Kolejne ułatwienia w kontakcie z innymi? Funkcja Chat Assist (Asystent pisania), która pomaga w dobraniu stylu komunikacji, dostosowując go do naszego rozmówcy czy odbiorców w SoMe. Wszystko po to, by poprawić skuteczność komunikacji – niezależnie od tego, czy będzie to e-mail biznesowy, czy post na Instagramie.

Samsung nie zapomniał również o kierowcach. Nowy Galaxy S24 jest wyposażony w Android Auto. To funkcja, która streszcza wiadomości i sugeruje przykładowe odpowiedzi, a co za tym idzie – pozwala w pełni skupić się na drodze.

Porządek w notatkach

Jak segregować notatki w smartfonie, by niczego nie przegapić? Z pomocą przychodzi Note Assist (Asystent notatek) – funkcja, która wspiera użytkownika w prowadzeniu dokumentacji i nie tylko. Napędzane AI narzędzie zrobi za nas porządek w notatkach i stworzy podsumowania ze spotkań. Note Assist oferuje gotowe szablony czy okładki umożliwiające sprawny przegląd dokumentów.

W przypadku nagrań głosowych (nawet gdy mamy do czynienia z więcej niż jednym rozmówcą), egzamin zda z kolei Transcript Assist (Asystent transkrypcji). To funkcja, która odpowiada za transkrypcję (w wielu językach) i streszczenia.

Samsung, seria Galaxy S24 / Mat. prasowe

Odkrywanie świata za pomocą… gestu

Wraz z Galaxy AI Samsung wykonał krok milowy nie tylko w komunikacji czy porządkowaniu zawartości urządzenia. Wspierane przez AI modele Galaxy S24 rozpoczynają nową erę w historii smartfonów, stając się pierwszymi telefonami komórkowymi, które oferują intuicyjną wyszukiwarkę sterowaną… gestami. To nie bujda – opracowane we współpracy z Google narzędzie o nazwie Circle to Search (Zakreśl, by wyszukać) wynosi wyszukiwanie informacji na wyższy poziom. Jeśli coś przykuje naszą uwagę, możemy w łatwy i szybki sposób dowiedzieć się o tym więcej. By zobaczyć wyniki wyszukiwania, wystarczy nacisnąć przycisk „Home”, który pozwala zakreślić, zaznaczyć, podświetlić lub dotknąć czegokolwiek na ekranie smartfona. How cool is that?

Galaxy S24 a zdjęcia i wideo

Przy wyborze smartfonu kierujecie się głównie możliwościami aparatu? Nowe modele Galaxy S24 nie zawiodą was również w tym obszarze – ba, istnieje spora szansa na to, że urządzenia przerosną wasze oczekiwania. Mają rozbudowany zestaw narzędzi opartych na AI (ProVisual Engine), dzięki którym dorównują profesjonalnym sprzętom fotograficznym.

Seria Galaxy S24 jest wyposażona w nowy obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym, który pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć obiektów znajdujących się w dużej odległości. Zapewnia optyczne powiększenie obrazu na poziomach 2x, 3x, 5x i 10x, a dzięki funkcji udoskonalonego zoomu cyfrowego – umożliwia nawet fotografowanie przy 100-krotnym powiększeniu. Czasy rozpikselowanych, zdjęć minęły bezpowrotnie.

Samsung, seria Galaxy S24 / Mat. prasowe

Na jakości nie tracą również kadry nocne. Funkcja Nightography gwarantuje uchwycenie szczegółów nawet w ciemnych sceneriach. Rozmycie obrazu zostało zredukowane za pomocą szerszych kątów optycznego stabilizatora obrazu (OIS) i udoskonalonej funkcji kompensacji drgań dłoni. To samo dotyczy wideo – zarówno przedni, jak i tylny aparat, redukują szumy, a dodatkowo odróżniają ruch osoby filmującej od ruchu filmowanego obiektu. To z kolei pozwala na nagrywanie wyraźnych filmów o zmroku, nawet z dużej odległości. Wkład sztucznej inteligencji nie kończy się jednak na tym.

Samsung, seria Galaxy S24 / Mat. prasowe

Po zrobieniu zdjęć możemy skorzystać z innowacyjnego narzędzia Galaxy AI, które pomoże nam w ich edycji – w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku. Nie inaczej jest w przypadku wideo – jeśli szybkie migawki wymagają spowolnienia, funkcja Instant Slow-mo wygeneruje dodatkowe klatki, by płynnie spowolnić dynamiczne sceny. A to wszystko jest możliwe dzięki AI. To wszystko i jeszcze więcej…

Samsung, seria Galaxy S24 / Mat. prasowe

Dla każdego, kto poza utrwalaniem wspomnień, lubi dzielić się nimi ze światem, mamy kolejną dobrą wiadomość. Aparaty z serii Galaxy S łączą się teraz w trybie HDR bezpośrednio z aplikacjami mobilnymi takimi jak Instagram, usprawniając udostępnianie tam zdjęć i filmów. Dodatkowo będą one wyświetlane w jakości Super HDR – zarówno w galerii urządzenia, jak i w SoMe.

Nowa odsłona kultowej serii S zmienia nie tylko nasze postrzeganie smartfonów, ale także sposób, w jaki doświadczamy rzeczywistości. Więcej informacji o Galaxy S24 znajdziecie na samsung.pl.

Materiał promocyjny marki Samsung