W sztuce fotografii najważniejsze jest uchwycenie emocji w kadrze. Łatwo powiedzieć. Czasem trzeba podejść bardzo blisko, czasem pojawia się jakaś wada na perfekcyjnym wydawałoby się zdjęciu, czasem zabraknie na nim głębi. Wyobrażasz sobie, że wszystkie te problemy znikną? Tak, to możliwe. Pojawił się aparat, który pomaga być artystą fotografii. Nowy smartfon Samsung Galaxy A9 posiada pierwszy na świecie poczwórny aparat z ultraszerokim obiektywem, teleobiektywem, obiektywem z matrycą 24 MP oraz obiektywem głębi, dzięki czemu możesz fotografować w różnorodnych warunkach. Aparat oferuje także funkcje Optymalizator Scenerii i Flaw Detection (wykrywanie wad). Efekty? Fantastyczne!

Daliśmy nowe Samsungi Galaxy A9 pięciu niezwykłym kobietom, które kochają fotografię, aby przetestowały nowy aparat. Zobaczcie jakie niezwykłe zdjęcia powstały podczas tego spotkania.

•        Natalia Kopiszka - absolwentką architektury na Politechnice Krakowskiej i warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Projektantka biżuterii, twórczyni marki KOPI

Poszłaś z nowym Samsungiem Galaxy A9 na spacer. Co fotografowałaś?

Fotografowałam głownie rzeczy codziennego użytku lub obiekty, które widziałam podczas spaceru przez Warszawę (budynki, architektura, przestrzeń miejska).

Lubię fotografować ładne, ciekawe i nieoczywiste przedmioty, na które ludzie na pierwszy rzut oka nie zwracają uwagi.

Co próbowałaś uchwycić podczas zdjęć?

Szukałam rzeczy zwykłych, które widzimy i mijamy lub których używamy na co dzień. Chciałam jednak nadać im inną, niecodzienną estetykę.

Często fotografujesz detale. Lubisz taki rodzaj bliskości z obiektem?

Bardzo często fotografuję detale, głownie swoją biżuterię. To co projektuję jest dla mnie ważne i bliskie. Staram się to oddać na moich zdjęciach, które umieszczam np. na Instagramie.

Lubisz pracować z modelkami czy wolisz amatorów?

To wszystko zależy od osoby. Pracowałam i z bardzo profesjonalnymi modelkami, jak i także ze zwykłymi ludźmi. Za każdym razem wychodziło dobrze, ale to zawsze zależy od energii, jaką człowiek w sobie posiada.

Lubisz fotografować siebie? Jak się przy tym czujesz?

Tak naprawdę rzadko fotografuję siebie czy swoją twarz. Nie czuję się też zbyt komfortowo, gdy ktoś mnie fotografuje. Chyba że fotografem jest ktoś, kogo dobrze znam i z kim już wcześniej współpracowałam. W innym wypadku czuję po porostu zawstydzona! I niestety jestem w stosunku do siebie bardzo krytyczna.

Dlaczego zaczęłaś fotografować? Co ci daje fotografia?

Kocham uwieczniać piękne chwile i przedmioty. Jestem estetką i dużą rolę odgrywają w moim życiu ładne zdjęcia i pokazywanie ich innym. Wydaje mi się, że dzięki temu łatwiej mi dotrzeć do moich klientów. Estetyczne prowadzenie Instagrama obecnie jest bardzo ważne w rozwijaniu swojej firmy, zwłaszcza w branży modowej.

GALERIA: Zdjęcia Natalii Kopiszki wykonane Samsungiem Galaxy A9>>

Materiał powstał we współpracy z Samsung