Zaczynasz dzień od kawy i sprawdzenia w telefonie newsów ze świata, a przy okazji zerkasz, co się dzieje w social mediach. Potem siadasz do komputera w pracy, by wieczorem – w ramach zasłużonego odpoczynku na kanapie – w laptopie obejrzeć nowy serial, o którym wszyscy mówią… Brzmi znajomo? No pewnie. Życie współczesnych ludzi jest nierozerwalnie połączone z elektronicznymi urządzeniami. Przed większymi i mniejszymi ekranami każdy z nas spędza codziennie długie godziny, a przy okazji… pochyla głowę ponad 200 razy na dobę. Efekty? Niestety pojawiają się nieubłaganie.

Jednym z nich jest "technologiczna szyja" (z ang. tech-neck) spowodowana wielogodzinnym schylaniem głowy nad smartfonem lub laptopem. Jako pierwsze pojawiają się poprzeczne zmarszczki na szyi, a niedługo po nich – podwójny podbródek. I wcale nie jest to problem, który dotyczy tylko osób w wieku dojrzałym lub tych z nadwagą. W wielu przypadkach ten dodający lat estetyczny defekt pojawia się u całkiem młodych ludzi.

Wymuszona przez urządzenia elektroniczne pozycja ciała z pochyloną głową sprawia, że mięśnie dolnej okolicy twarzy i szyi są osłabione, tracą sprężystość. Również skóra w tym obszarze staje się mniej jędrna, za to pod brodą zaczyna gromadzić się tkanka tłuszczowa, tworząc podwójny podbródek. 

Materiały prasowe

Innowacyjne technologie BTL EMFACE®

Jak się go pozbyć i przywrócić twarzy młodzieńczy kształt? Warto postawić na innowacyjne technologie o potwierdzonej skuteczności, jakie zostały wykorzystane w urządzeniu BTL EMFACE®. Zabieg miał premierę wiosną 2023 roku i od razu zdobył uznanie ekspertów zajmujących się medycyną estetyczną oraz  kosmetologią. Urządzenie BTL EMFACE® umożliwia nieinwazyjny lifting bez bólu i rekonwalescencji, a zastosowane w nim rozwiązania wpływają na struktury twarzy na kilku poziomach – skóry, tkanki łącznej, tkanki tłuszczowej (ale o tym za chwilę!) i mięśni. 

Odpowiadają za to dwie działające jednocześnie technologie - zsynchronizowana radiofrekwencja (RF) i HIFES®. Pierwsza delikatnie podgrzewa tkanki, dzięki czemu poprawia się jędrność i gęstość skóry - zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, a co za tym idzie, zmniejszają się zmarszczki. Z kolei druga technologia działa na głębsze warstwy twarzy, czyli mięśnie. Wywołuje w nich skurcze supramaksymalne (aż 125 cykli w czasie jednego zabiegu). Co ważne, mięśnie są stymulowane wybiórczo – skurczom podlegają tylko dźwigacze odpowiadające za uniesiony owal twarzy. Efekt? Poprawia się gęstość i elastyczność mięśni, odzyskują kształt, jaki miały wcześniej.

Materiały prasowe

Nowy rodzaj aplikatora

Podczas zabiegu BTL EMFACE® emisja obu technologii odbywa się poprzez jednorazowe aplikatory. Jeszcze do niedawna były dostępne dwa rodzaje – na czoło i policzki. Specjalista przeprowadzający zabieg umieszczał na twarzy osoby korzystającej z BTL EMFACE® w sumie trzy sztuki – jeden na czole i po jednym na każdym policzku. Obecnie mamy do dyspozycji także trzeci rodzaj aplikatora – na podbródek. I to jest wspaniała wiadomość dla osób, które chciałby poprawić wygląd swojej twarzy właśnie w tej okolicy. 

Każdy rodzaj aplikatora ma inne zadanie. Pierwszy stymuluje mięsień czołowy i powiązane z nim powięzi, dzięki czemu spłycają się poziome linie na czole i unoszą brwi. Drugi wpływa na mięśnie: jarzmowy większy, jarzmowy mniejszy i mięsień śmiechowy, a tym samym zapewnia uniesienie policzków i owalu, a także spłycenie bruzd nosowo-wargowych. Najnowszy aplikator powoduje skurcze mięśnia dwubrzuścowego, (najważniejszego mięśnia podbródkowego), więc zwiększa jego napięcie, ale to nie wszystko! 

Materiały prasowe

Pożegnaj podwójny podbródek

Oprócz stymulacji mięśnia podbródkowego za pomocą technologii HIFES® aplikator emituje także RF+, czyli monopolarną falę radiową o większej mocy. Dzięki temu podgrzewa tkankę tłuszczową i inicjuje obumieranie komórek tłuszczowych (apoptozę). W ten sposób redukuje podwójny podbródek. Działa także korzystnie na strukturę skóry i jej gęstość. A to z kolei sprawia, że skóra pod brodą jest jędrna i razem z mięśniami utrzymuje młodzieńczy kształt. 

Aplikatorów można używać w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb: na czoło i policzki, czoło i podbródek, policzki i podbródek lub pojedynczo. Zabieg BTL EMFACE® trwa 20 minut. Jest bezbolesny - odczuwa się jedynie przyjemne ciepło i mrowienie, które nie powoduje dyskomfortu. Po skończonej sesji skóra bywa zaróżowiona, ale ten efekt dość szybko mija, więc od razu można wrócić do codziennych zajęć. Kiedy widać rezultaty? Praktycznie od razu. Już po pierwszym zabiegu twarz jest napięta, uniesiona, wygląda na młodszą i wypoczętą.
By uzyskać pełny efekt, specjaliści zalecają cztery zabiegi wykonywane w odstępach co 7-10 dni. Współdziałanie obu technologii podczas zabiegu BTL EMFACE® w naturalny sposób przywraca twarzy młodzieńczy kształt – jakby proces starzenia i godziny spędzone z pochyloną głową nad urządzeniami elektronicznymi w ogóle nie miały miejsca.

Więcej informacji www.emface.pl

Materiał promocyjny firmy www.btlaesthetics.pl