Dzień w ekosystemie Galaxy

Korzystanie z urządzeń Galaxy połączonych w jeden ekosystem to ogromna wygoda. Uczucie porównywalne do chwili, gdy wychodzisz z domu w swoich ulubionych dżinsach, designerskim T-shircie i miękkich, supermodnych w tym sezonie balerinach – czujesz się dobrze, stylowo i bardzo komfortowo. Wszystko do siebie świetnie pasuje. Podobną harmonię tworzą urządzenia Galaxy działające w twoim indywidualnym ekosystemie. Kilka przykładów z życia? Oto one. 

Wracasz z biegania i masz ochotę na poranną kawę w ulubionej kawiarni? Nawet jeśli nie masz ze sobą portfela i telefonu, wygodnie zapłacisz za nią zegarkiem, używając Google Pay. Sparowanie zegarka Galaxy Watch, tabletu i smartfonu Galaxy umożliwia także przekazywanie połączeń – również w sytuacji, jeśli masz przy sobie tylko zegarek, a telefon został w domu. 

Materiały prasowe

Z każdego z tych urządzeń możesz prowadzić rozmowę lub smsować – bardzo wygodne, na przykład gdy oglądasz na tablecie wciągający serial, a dzwoni np. przyjaciółka. Nie musisz biec do drugiego pokoju w poszukiwaniu telefonu, odbierzesz połączenie na tablecie. W ekosystemie Galaxy masz dostęp do wszystkich swoich plików i aplikacji – zdjęć, filmów, muzyki czy podcastów (Spotify), audiobooków i możesz je zsynchronizować. Dlatego jeśli masz chwilę wolnego poza domem, bo czekasz na znajomych lub jedziesz na drugi koniec miasta autobusem, a serial naprawdę bardzo cię wciągnął, dokończysz oglądanie kolejnego odcinka w telefonie, korzystając równolegle np. z bezprzewodowych słuchawek Galaxy Buds. 

Materiały prasowe

Znajdź właściwy kierunek z Samsung Galaxy

A jeśli już mówimy o przemieszczaniu się po bliższej lub dalszej okolicy - gdy jedziesz w miejsce, którego nie znasz, we wszystkich urządzeniach połączonych w ekosystemie zyskujesz dostęp do aplikacji Map Google i w każdej chwili możesz sprawdzić zapisane w niej adresy. Bardzo przydatną funkcją jest także bezprzewodowe ładowanie między urządzeniami. Wiesz, że będziesz potrzebować zegarka, na przykład na siłowni czy w czasie joggingu, a jego bateria jest na wyczerpaniu? W awaryjnej sytuacji możesz naładować Galaxy Watch, korzystając z baterii telefonu. A jeśli masz model Galaxy Watch5, naładowanie go od 0% do 45% zajmuje około 30 minut.

Materiały prasowe

Wielozadaniowy pilot do wszystkiego 

Zdarza ci się w natłoku spraw zostawić gdzieś telefon i nie jesteś pewna, czy leży w mieszkaniu, a może w samochodzie lub na biurku w pracy, bo nie pamiętasz, gdzie go położyłaś? W takiej sytuacji z pomocą przyjdzie ci funkcja SmartThings Find, z której możesz skorzystać na przykład na tablecie i szybko namierzyć miejsce, w którym został twój smartfon. Ta funkcja to jedna z wielu opcji, jakie daje aplikacja SmartThings. Dzięki niej jak pilotem możesz obsługiwać sprzęty AGD i RTV Samsung (jeśli mają wbudowany moduł SmartThings) z panelu w każdym ze swoich urządzeń w ekosystemie Galaxy. Z tabletu czy telefonu jesteś w stanie sterować np. telewizorem, pralką albo oczyszczaczem powietrza. To dopiero komfort, prawda?

Materiały prasowe

Twój asystent snu

Tego, jak ważna jest odpowiednia ilość zdrowego, głębokiego snu, z pewnością nie trzeba ci tłumaczyć. Dobrej jakości sen zapewnia regenerację organizmu, w tym komórek skóry oraz mózgu, dzięki czemu rano wyglądasz promiennie i czujesz, że masz energię do działania. Dobrze przespana noc to także lepsza koncentracja i samopoczucie. Dlatego zawsze warto kontrolować, czy twój sen przebiega prawidłowo i ile trwa. Jeśli połączyłaś swój smartfon z Galaxy Watch w ekosystem, możesz korzystać z aplikacji Samsung Health, w której masz funkcję mierzenia snu. Zasypiasz z zegarkiem na ręku, a aplikacja przez całą noc monitoruje twój puls i fazy snu – REM, czuwanie, głęboki i lekki sen, wykrywa także ewentualne chrapanie. Zapis pomiarów możesz sprawdzić na swoich urządzeniach Galaxy i zobaczyć analizę jakości twojego nocnego odpoczynku. Żeby wszystko było od razu czytelne, wynik analizy jest pokazany za pomocą ośmiu symboli zwierząt reprezentujących typy snu.
Na swoim koncie w aplikacji Samsung Health oczywiście możesz zapisywać nie tylko pomiary faz snu, ale także mierzyć EKG czy kontrolować cykl menstruacyjny.

Materiały prasowe

Zawsze w dobrej formie

Urządzenia Galaxy pracujące w ekosystemie z aplikacją Samsung Health to także znakomita możliwość zadbania o sportową formę. Aplikacja pozwala na zapisywanie przebiegu treningów, wyznaczanie celów treningowych, monitorowanie ich realizacji, proponuje programy treningowe, może też zmierzyć zawartość tłuszczu i masy mięśniowej w organizmie. Nie będzie dla ciebie pewnie zaskoczeniem, że również zlicza kroki i mierzy ilość spalonych kalorii. Wspiera ponad 90 rodzajów ćwiczeń, które możesz śledzić z pomocą zegarka i wszystkich pozostałych urządzeń w swoim ekosystemie Galaxy. To superopcja i dla treningowych control freaków, i dla tych, którzy potrzebują motywacji do sportowego działania. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, twoja forma fizyczna może na tym tylko zyskać.

Do komfortu człowiek szybko się przyzwyczaja, a korzystanie z urządzeń połączonych w ekosystem Galaxy bardzo poprawia wygodę codziennego funkcjonowania i ułatwia wiele spraw. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że jak je raz wypróbujesz, zapewne nie będziesz już mogła bez niego żyć.

Materiały prasowe