„Madonna z Manchesteru” to legendarne dzieło Michała Anioła, którego mistrz nigdy nie dokończył. Po 500 latach zrobił to za niego Philip Colbert, twórca znany ze swoich dowcipnych serii z homarem w roli głównej. Artysta podjął się tego odważnego zadania w ramach współpracy z marką OnePlus. Interpretując na nowo „Madonnę z Manchesteru”, nadał obrazowi współczesny charakter. „Gotowa” praca łączy w sobie styl charakterystyczny dla Michała Anioła i punkt widzenia Colberta. Przenikają się w niej przeszłość i zaawansowana technologia przyszłości.

  

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie OnePlus Open. Czym wyróżnia się ten otwierany smartfon? Urządzenie pozwala na pracę i tworzenie w dowolnym czasie, z każdego miejsca na świecie. Użytkownik ma do dyspozycji podwójny ekran, który umożliwia wyświetlanie do trzech aplikacji jednocześnie, przez co Philip Colbert z łatwością mógł przełączać się między swoimi szkicami a oryginalną „Madonną z Manchesteru” Michała Anioła. Dzięki paskowi zadań Open Canvas przypominającemu pulpit, wyświetlaczowi wysokiej rozdzielczości i opcji podzielonego ekranu OnePlus Open jest nieocenionym wsparciem dla artystów i twórców. Wszystkie innowacje są dostępne w urządzeniu, które bez problemu mieści się w kieszeni. Nie ulega wątpliwości, że nowy smartfon w ofercie OnePlus wynosi kreatywność na wyższy poziom.

To prawdziwy zaszczyt móc tchnąć nowe życie w kultowe dzieło Michała Anioła za pomocą OnePlus Open. Ta współpraca pokazuje, że można w ciekawy sposób połączyć sztukę, historię i technologię, która dzięki swoim nieskończonym możliwościom, w tym przypadku konkretnie mając na myśli otwierany smartfon od OnePlus, kształtuje niejako przyszłość kreatywności. OnePlus Open umożliwia swobodę pracy i tworzenia w dowolnym miejscu i czasie. Ukończenie tego arcydzieła było niezwykłą podróżą, możliwą tylko dzięki temu, że praktycznie przez cały czas w kieszeni nosiłem swoją pracownię – mogłem zajmować się obrazem zawsze i wszędzie – opowiada Philip Colbert.

Philip Colbert / Mat. prasowe

Zmodernizowane dzieło, które zostało wykonane wyłącznie przy użyciu otwieranego smartfona OnePlus Open, zaprezentowano na interaktywnym wernisażu w National Gallery w Londynie. Praca Colberta zawisła obok dzieła Michała Anioła, który oczywiście pozostaje nieukończone.

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy przyczynić się do ukończenia „Madonny z Manchesteru” Michała Anioła we współpracy z Philipem Colbertem. Charakterystyczna dla Philipa zabawna, żywiołowa perspektywa uwalnia potencjał oryginalnego dzieła sztuki. OnePlus Open uosabia nasze zaangażowanie w innowacje, przesuwając granice technologii. Tak właśnie wygląda przyszłość pracy – w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu na świecie będzie można wykonać dowolne zadania, w tym tworzenie arcydzieła. Mamy nadzieję, że OnePlus Open pozwoli wszystkim – również artystom i twórcom – uwolnić prawdziwy potencjał, pozwalając na precyzyjną pracę – zarówno w obliczu terminów, jak i pod wpływem pojawiającej się inspiracji – mówi Celina Shi, chief marketing officer na Europę w OnePlus.

Philip Colbert / Mat. prasowe

Nieszablonowe partnerstwo zbiega się w czasie z publikacją wyników badania, które zostało przeprowadzone przez OnePlus na rynku brytyjskim. Jak wynika z raportu, aż 79% Brytyjczyków czuje, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału w życiu z powodu braku czasu i niskiej produktywności. Prawie połowa respondentów (47%) stwierdziła, że chciałaby lepiej wykorzystać swoją pracę, karierę i umiejętności. Z kolei 62% osób przyznało, że ma trudności z ukończeniem konkretnych zadań.

Na pytanie, co może zwiększyć produktywność, 35% badanych odpowiedziało, że umiejętność ustalania priorytetów zadań. Prawie jeden na trzech (29%) respondentów akcentował większą otwartość w podejściu do samych zadań, a jedna czwarta (25%) uznała, że najważniejsza jest swoboda wykonywania swoich obowiązków z dowolnego miejsca.

„Madonna z Manchesteru”, praca Philipa Colberta wykonana przy użyciu OnePlus Open / Mat. prasowe

Nie da się ukryć, że innowacyjne funkcje, w które wyposażono OnePlus Open, pozwalają użytkownikom w pełni wykorzystać swój potencjał i uwolnić drzemiącą w nich kreatywność. Zinterpretowany na nowo obraz „Madonna z Manchesteru” i współpraca OnePlus z Philipem Colbertem są dowodem na to, że dla świata sztuki i technologii nie ma rzeczy niemożliwych.