W sztuce fotografii najważniejsze jest uchwycenie emocji w kadrze. Łatwo powiedzieć. Czasem trzeba podejść bardzo blisko, czasem pojawia się jakaś wada na perfekcyjnym wydawałoby się zdjęciu, czasem zabraknie na nim głębi. Wyobrażasz sobie, że wszystkie te problemy znikną? Tak, to możliwe. Pojawił się aparat, który pomaga być artystą fotografii. Nowy smartfon Samsung Galaxy A9 posiada pierwszy na świecie poczwórny aparat z ultraszerokim obiektywem, teleobiektywem, obiektywem z matrycą 24 MP oraz obiektywem głębi, dzięki czemu możesz fotografować w różnorodnych warunkach. Aparat oferuje także funkcje Optymalizator Scenerii i Flaw Detection (wykrywanie wad). Efekty? Fantastyczne!

Daliśmy nowe Samsungi Galaxy A9 pięciu niezwykłym kobietom, które kochają fotografię, aby przetestowały nowy aparat. Zobaczcie jakie niezwykłe zdjęcia powstały podczas tego spotkania.
 

•       Ania Rudak - absolwentka ASP w Gdańsku, ilustratorka. Pasjonatka jogi i sztuki

Co fotografowałaś nowym aparatem Samsung?

Starałam skupić się głównie na detalu i połączeniu kolorów. Podczas spacerów zazwyczaj obiekty „narzucają się” same, więc wybory były dość spontaniczne, z wyjątkiem lustra, które często lubię wykorzystywać w zdjęciach w mniej standardowy sposób. Nie niesie to jednak za sobą większej filozofii - chodzi o przyjemne odczucia, skojarzenia.

Co najchętniej fotografujesz?

Często fotografuję przyrodę i elementy, których połączenie wydaje mi się ciekawe. Lubię przypadkowość w zdjęciach. Ciekawie jest, kiedy mogę zauważyć interesującą zależność między obiektami nie ingerując w nic.

Wiele radości sprawia mi także dodawanie lub układanie elementów do kompozycji, mechanizm przypominający kolaż czy rysowanie.

Morze, wydmy, woda - to twoje środowisko naturalne?

Dokładnie tak, szczególnie poza sezonem.

Od niedawna jesteś mamą. Czy macierzyństwo zmieniło twoje zainteresowania artystyczne?

Nie zmieniło, ale pomogło w ukierunkowaniu mojej pracy i organizacji czasu.

Kiedy zajęłaś się fotografią? Uważasz ją za przyjemność czy pracę?

Od zawsze robiłam jakieś zdjęcia, z różnym przeznaczeniem, ale nie uznałabym się fotografa. Po prostu sprawia mi to przyjemność. Zdjęcia często są dla mnie jakąś formą szkicu i notatki.

GALERIA: Zdjęcia Ani Rudak wykonane Samsungiem Galaxy A9>>>

*Podziękowanie dla widocznej w filmie Aleksandry Loski-Pawlęgi za pomoc w sesji

Materiał powstał we współpracy z Samsung