Biżuteria z "kamieniami mocy": Opal 

Opal uważany jest za kamień niezwykły - jego nazwa z języka sanskryckiego oznacza "drogocenny kamień". Już w starożytnej Grecji noszony był jako talizman pomagający odkrywać piękne strony życia. Uważa się, że nawet zwykłe kolczyki z opalem mogą mieć pozytywny wpływ na kreatywność, podejmowanie decyzji i poprawiać pamięć. Opal potrafi przyciągać miłość i pomyślność, może też zapewnić grono lojalnych przyjaciół. Według niektórych wierzeń, kamień ten ułatwia leczenie chorób serca.

Biżuteria z "kamieniami mocy":  Szary Kamień Księżycowy

Kamień księżycowy swoją nazwę zawdzięcza wyjątkowemu połyskowi, który od wieków kojarzono z blaskiem księżyca. Przypisywano mu właściwości magiczne i traktowano jako atrybut bogini Selene. Był traktowany jako talizman zapewniający dobre sny, wspierający miłość kochanków i zapewniający płodność. Jest utożsamiany z energią żeńską i ma dodawać atrakcyjności kobiecie. W litoterapii stosuje się go głównie na kobiece dolegliwości. Kamień księżycowy zalecany jest osobom będącym w podróży, gdyż zapewnia szczęśliwy powrót do domu. Według ezoteryków pozwala zajrzeć w głąb siebie i ma pozytywny wpływ na intuicję.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Szafir

Szafir jest silnym kamieniem opiekuńczym, nazywanym "kamieniem wiary i spokoju ducha". Uważa się, że w swoich "cudownych" właściwościach przerasta wszystkie inne klejnoty. Daje on zdolność głębokiego przywiązania i wierności, posiada także właściwości lecznicze i uszczęśliwiające. Ma on podobno zwalczać choroby nerek, dróg moczowych i pęcherza, a także pozytywnie wpływać na choroby serca i skóry. Przypisywano mu nawet pozytywny wpływ na skuteczność leków chemicznych i naturalnych.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Chryzopraz

Chryzopraz w czasach starożytnych uważany był za "kamień zwycięstwa". Noszono go w postaci amuletu, a według legendy Aleksander Wielki swoje wojenne wygrane zawdzięczał broszce właśnie z tym kamieniem. Osoby zajmujące się ezoteryką uważają, że ma niezwykłe właściwości - wpływa na dobry nastrój, pobudza wyobraźnię i kreatywność, dodaje otuchy i pomaga w uświadomieniu podświadomych myśli. Ze względu na wymienione cechy, polecany jest osobom, które wykonują wszelkie zawody twórcze.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Jaspis

Jaspis nazywany jest "matką wszystkich kamieni". Starożytni przypisywali mu magiczne moce i nosili w formie amuletów sprzyjających realizacji celów, rozwoju wyobraźni i dobrej energii. Wierzyli, że jaspis pochłania negatywne emocje i uspokaja system nerwowy. Twierdzili, że jego różne odmiany działają na inną sferę życia - żółty wpływa pozytywnie na rozwój duchowy, czerwony wzmacnia naszą wolę, fioletowy podnosi samoocenę, a pomarańczowy leczy i chroni naszą aurę. Jaspis podobno przynosi zaangażowanie przy realizacji celów i pomaga wnikać w źródła problemów. Pomaga w konfliktach i przy podejmowaniu szybkich decyzji, zwiększa zdolności organizacyjne i umiejętność oceny rzeczy jako całości.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Chalcedon 

Chalcedon jest kamieniem, który stabilizuje równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Starożytni twierdzili, że amulety wykonane z chalcedonu chronią przed słabością oraz budzą w kobietach uczucia macierzyńskie. Oprócz tego chalcedon miał być "kamieniem mówców" i obdarzał talentem oratorskim każdego, kto go dotknął. Uważa się, że kamień ten uspokaja gniew, łagodzi agresję i irytację, a także odpędza wszelkie zło. Ma też właściwości oczyszczające aurę i stabilizujące emocje. 

Biżuteria z "kamieniami mocy": Nefryt

Nefryt, czyli piękny kamień o zielonym marmurkowym zabarwieniu, w starożytnych Chinach nazwany był "kamieniem życia". Miał chronić osobę, która go posiadała przed negatywną energią wysyłaną przez innych ludzi. Do dziś uważa się, że kamień "wspiera" nas w nerwowych sytuacjach, przynosi harmonię, pobudza kreatywność i dodaje pogody ducha oraz odwagi. W przeszłości wierzono, że należy nosić go w celu sprzyjania dobrej fortunie i szczęściu w grach hazardowych.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Czarny spinel

Spinel jest kamieniem, który wspomaga odnowę, rewitalizację i przywrócenie energii. Polecany jest osobom zmęczonym, dochodzącym do siebie po chorobie lub wszelkiego rodzaju zabiegach. Uważa się, że wzbudza na nowo nadzieję i inspiruje do niekonwencjonalnego myślenia. Wzmacnia pozytywne cechy charakteru, akceptowanie nowych wyzwań i wytrwałość w dążeniu do celu. Spinel pomaga też uwolnić się od przeszłości i wspiera sprawy materialne.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Różowy kwarc

Różowy kwarc uważany jest za kamień miłości, ponieważ emituje silne wibracje radości, ciepła i uzdrowienia. Pomaga podejmować dobre decyzje, wzmacnia empatię i wrażliwość. Osoby zajmujące się ezoteryką uważają, że jest silnym wzmacniaczem energii, budzi romantyczne uczucia i zmysłowość. Jego właściwości nie wpływają jednak tylko na relacje między ludźmi, ale także z samym sobą. Różowy kwarc ma pomagać dostrzegać intencje innych osób, bezbłędnie odczytywać własne uczucia i stan emocjonalny. Dzięki niemu łatwiej podejmujemy decyzje, a nasza pozytywna postawa wobec otocznia zostaje odwzajemniona.

Biżuteria z "kamieniami mocy": Topaz

Topaz to kamień, który potrafi uduchowić, rozwinąć wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i umysł. Jest źródłem ciepła i światła, a także symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się negatywnych myśli. W przeszłości nazywany był "kamieniem królewskim", gdyż miał przynosić bogactwo, zaszczyt, uznanie, pomyślność i chwałę. Stosuje się go do pomocy leczenia nocnych koszmarów, dolegliwości dróg oddechowych oraz układu pokarmowego.