Kochanek, który w łóżku wyczerpuje do maksimum? Wiele kobiet marzy o takim mężczyźnie. Nie ma niczego lepszego niż pełen zaangażowania, namiętny seks spełniający nasze najśmielsze fantazje. Jednak w romansie z łóżkowym wampirem zamiast spełnienia, czujemy niepokój. Budzi się w nas trwoga, że ten układ jest nieczysty. Nasz Drakula pochłania całą energię zaangażowaną w akt seksualny. Tak, jak wampir energetyczny, wysysa z nas wszystkie siły witalne. Lecz zamiast toksycznych manipulacji, stosuje wyszukane, miłosne tortury i erotyczne gry. Karmi się wibracją, którą emanujemy. Czerpie moc z każdego westchnięcia, oddechu, bicia serca, pieszczot i finalnie, rozkoszy orgazmu. Niczym pijawka przyssana do ciała, żeruje na swojej ofierze. Sam nie musi osiągnąć spełnienia. Najwyższą satysfakcję odnosi z całkowitej "kradzieży" energii partnera.

Czym jest wampiryzm seksualny?

Wampirem seksualnym staje się osoba mająca wiele blokad emocjonalnych. Traktuje seks jak lekarstwo na swoje lęki i zahamowania. Zamiast pracować nad problemami, robi uniki, idąc z kimś do łóżka. Uzupełnia siły życiowe, nasycając się energią witalną kochanka. Nie potrafi czerpać ich z własnego środka. "Wampir" wypełniony złymi emocjami blokuje przepływ tych wewnętrznych sił. Dlatego skutecznie pobiera je od innych. Poczucie wewnętrznej pustki i "głodu" może zaspokoić tylko z partnerem. Sam namiętny pocałunek w objęciach wampira, wysysa z ofiary cząstki jej duszy. 

Wampiryzm seksualny jest przeciwieństwem tantry. Tu liczy się przyjemność jednego kochanka, poniesiona kosztem zdrowia drugiej osoby.

Według starożytnej tantry seks aktywuje potężne siły życiowe i rozprowadza je pomiędzy dwojgiem ludzi. Jeśli jeden kochanek jest w stanie wyczerpania, nie zaoferuje energii na wymianę. Sam otrzymuje przyjemny przepływ sił przechodzących przez jego ciało, lecz nie odwzajemnia ich wobec partnera. Po prostu bierze, a kiedy się naje, wycofuje się w cień. Wraca dopiero gdy znów poczuje głód. Kiedy maksymalnie wykorzysta ofiarę, przenosi się na ciało kogoś innego. Co w tym czasie dzieje się z pokrzywdzonym? Cóż, może doznać wyczerpania zarówno fizycznego jak i psychicznego. Utraci pasję czy poczucie szczęścia, którego poszukiwał w tej relacji. Uzależni się od swojego Drakuli i będzie na każde jego zawołanie. Zamiast się ożywić, straci pewność siebie, obudzi lęki lub zacznie odczuwać dziwną pustkę po seksie. Brak bezpieczeństwa i chłód Drakuli będzie stopniowo łamać mu serce. 

Jak rozpoznać wampira seksualnego?

1. Toksycznie uzależnia

Drakula to partner dominujący, któremu bardzo trudno się oprzeć. Czaruje. Ukrywa swoje intencje. Sprawia, że jego ofiara czuje się "kochana i pożądana". Szybko ją od siebie uzależnia, lecz nie ma do zaoferowania nic w zamian. Zależy mu tylko na energii kochanka, karmiącej jego potwornie wielkie ego. Wystarczy, że namiętnie pocałuje w szyję, by uśpić czujność swojego partnera. Dla niego seks oznacza przetrwanie. Wcale nie chodzi mu o to, by mieć orgazm. Tak naprawdę chce ukraść ci siły życiowe. Nie podejmuje żadnego wysiłku, żeby walczyć ze swoim wewnętrznym mrokiem. 

2. Unika związku

Wampir seksualny poszukuje ofiar, które łatwo karmią się iluzją miłości. Udaje, że mu zależy, tylko wtedy, kiedy jest ze swoim partnerem sam na sam. Unika randek w miejscach publicznych. Woli przenosić akcję do sypialni. Nie chce wiązać się na stałe, "nie jest gotowy" lub nieustannie przesuwa wszystko w czasie. Odkrył twoje słabości i wie dokładnie, jakie wymówki zawsze mu wybaczysz. Relacja z nim może trwać bardzo długo z powodu braku jasności sytuacji lub unikania szczerych rozmów, aby przypadkiem go nie rozjuszyć. Drakula to mistrz manipulacji. Będziesz przed nim tańczyć tak, jak ci zagra. Nawet gdy poczujesz, że ten romans ci nie służy, zawsze pojawi się kolejna pokusa, która rozpali twoje nadzieje.

3. Nie przestaje grać

Jeśli się oddalisz, nawiedzi cię w nocy. Wampir odcięty od swojego żywiciela będzie na ciebie bardzo zły. Spróbuje wzbudzić w tobie poczucie winy. Tak, jakbyś to ty zdeptała waszą "miłość". Liczył, że dzięki tobie przetrwa. Stałaś się jego narkotykiem, po którym na chwilę mógł odpłynąć. Wbiłaś mu gwóźdź do trumny. Nie martw się, on szybko się podniesie. Za kilka dni ponownie wyruszy na łowy. Kiedy znajduje się w stanie wyczerpania, pilnie chce pozyskać swoje siły życiowe.

Ofiarami wampirów energetycznych stają się osoby, które desperacko poszukują miłości. Bywa, że same mają w sobie "mrok" na skutek złych doświadczeń z poprzednich związków. Nie są na tyle silne, by rozpoznać niebezpieczeństwo. Na ślepo podążają za swoim "Panem". Jedno przyciąga do siebie drugiego, wywołując toksyczną relację.