Chociaż połączenie się bratnich dusz jest bardzo znaczące, to spotkanie się z bliźniaczym płomieniem wprowadza nas na zupełnie nowy poziom. Zazwyczaj od razu przeradza się w romans lub bardzo intensywną przyjaźń. Pierwsze zetknięcie się z 'bliźniakiem' daje wrażenie, że znacie się przez całe życie. Pustka, jaką wcześniej odczuwałaś, zostanie natychmiast wypełniona. Wasza relacja będzie intensywna i bardzo autentyczna, ponieważ bliźniacze płomienie są dla siebie zwierciadłami. Ta szczególna osoba uświadomi ci twoje plusy oraz wzniesie na piedestał, ale też trafnie oceni twoje wady.

Jak przyciągnąć miłość? Afirmacje i zaklęcia >>

Związek jaki stworzycie będzie szczęściem przeplatanym dramatami, które przyciągniecie na własne życzenie. Los rzuci wyzwanie na was obojga, by przetrwać trudne chwile i stworzyć niezniszczalną więź. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy nauczysz się kochać samą siebie, bo twój bliźniaczy płomień jest przecież twoją częścią. Ta miłość ma być szczera i bezwarunkowa. W przeciwnym razie cząstka was zawsze będzie odrzucać swoje "ja" znajdujące się po drugiej stronie lustra.

Kim jest bratnia dusza?

Bratnia dusza to osoba, a raczej ludzie, których usposobienie jest podobne do twojego i mogą znacząco na ciebie wpływać na wiele różnych sposobów. Bratnich dusz mamy więcej niż jedną. Łączy nas z nimi nie tylko miłość, lecz również bliska przyjaźń czy głębokie zrozumienie. Między wami po prostu coś wisi w powietrzu, już od pierwszej chwili spotkania się. Towarzyszy temu uczucie komfortu i wrażenie, że znacie się nie od dziś. Dlaczego bratnie dusze przecinają nam drogę? Ich zadaniem jest nas obudzić i wnieść nową wartość do życia. Twoja bratnia dusza zazwyczaj rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny i dzięki niej stajesz się lepszy. Pokazuje ci twoje mocne strony, słabe punkty oraz obszary, które mogą wymagać ulepszenia. Dzięki niej zaczynasz proces pracy nad sobą.

Soulmates chwilowo pojawiają się w twoim życiu, aby przypomnieć ci o tym, o czym zapomniałaś; talencie do pisania, śpiewania, tworzenia, tańca, wielkiej wyobraźni lub po prostu innego stylu bycia. Rozpalają iskrę, która szybko przeradza się ogień. Są jak delikatne szturchnięcie. Czasami pozostają, a innym razem zmieniają swoją rolę w zależności od typu relacji, w jakiej oboje się znajdujecie.

Kim jest bliźniaczy płomień?

Związek bliźniaczych płomieni jest określany boskim zjednoczeniem dusz w wyższym celu. Twin flames, znane jako bliźniacze dusze, są dosłownie jedną duszą podzieloną na dwa ciała. Oznacza to, że taką osobę można spotkać tylko raz w życiu! Gdy do tego dojdzie, wasza znajomość będzie bardzo intensywna już od pierwszej chwili. Ten drugi ktoś od razu stanie się dla ciebie bliski, bez żadnego racjonalnego powodu. Poczujesz, że znacie się nie od dziś, po zamienieniu zaledwie kilku zdań. 

Twin flame będzie największą miłością twojego życia. Zanim zostaliście stworzeni, powołano was, abyście byli jednością. Jesteście wykonani z  tej samej duszy i jedna zazwyczaj nosi w sobie cechy kobiece, a druga męskie. Kiedy bliźniacze dusze się spotykają, mają do zrealizowania wyższy cel. To główny powód, dla którego się odnajdują, nawet gdy mieszkają na dwóch różnych końcach świata. Ich związek uwalnia ogromne pokłady kreatywnej siły, jaka zostaje wykorzystana do tej wspólnej misji.

Jak rozpoznać, że to bliźniaczy płomień?

Chociaż powyższa definicja bliźniaczego płomienia daje sporo do myślenia, istnieją pewne znaki, które są potwierdzeniem, że w naszym życiu pojawiła się ta osoba. 

1. Intuicyjnie wiesz, co twoja połówka robi, czuje lub myśli w danej chwili. Ponadto okazuje się, że druga strona wyczuwa cię w identyczny sposób. 

2. Dzielicie wiele wspólnych zainteresowań, macie podobne preferencje i wartości. Łączą was nawet te same książki, muzyka lub gust kulinarny. 

3. Często macie identyczne myśli i odczucia w tym samym czasie, nawet jeśli przebywacie w różnych miejscach. Kiedy jesteście razem, zdarza wam się równoległe wypowiedzieć identyczne zdanie. 

4. Powietrze między wami jest naprawdę gęste. Czujecie do siebie silny pociąg, chcecie dotykać się i być blisko.

5. Zdarza wam się mieć te same sny, w których często oboje gracie główne role.

6. Z łatwością się ze sobą komunikujecie, bez wypowiadania jakichkolwiek słów.

7. Często wystarczy ci jedno spojrzenie, aby wiedzieć, co myśli twój "bliźniak" o tym, co w danej chwili dzieje się wokół ciebie. 

8. Widzisz czarno na białym swoje słabe strony, bo przeglądasz się w drugiej osobie jak w lustrze. Twój bliźniaczy płomień może mieć wiele twoich dawnych lub teraźniejszych wad,  a to skłania cię do refleksji nad swoim postępowaniem.

9. Czujesz się bezpiecznie i naturalnie, przy tej osobie jesteś autentyczną sobą. Bliźniaczy płomień sprawia, że odważamy się być takie, jakie jesteśmy sam na sam ze sobą.

Bliźniacze płomienie - związek tych dusz zawsze dzieli się na 7 etapów:

Poszukiwanie

Etap poszukiwań obejmuje silne poczucie tęsknoty i świadomość, że czegoś brakuje w twoim życiu. Nawet jeśli nigdy wcześniej tak naprawdę nie myślałeś o bratnich duszach czy bliźniaczych płomieniach, na tym etapie zaczynasz wierzyć, że taka osoba gdzieś na ciebie czeka. Najprawdopodobniej na samym początku wątpisz w to uczucie, możesz być niepewna. Z czasem zaczynasz się przekonywać, że wkrótce poznasz „tego jedynego”. Poszukiwanie dotyczy także robienia porządków w swoim życiu, by stworzyć przestrzeń na nadejście swojej bliźniaczej duszy. Czas wymazać z pamięci przeszłe związki i otworzyć serce na nową miłość.

Przebudzenie

Następnym etapem jest przebudzenie, do którego dochodzi w trakcie fizycznego spotkania swojego twin flame. Od pierwszej chwili poczujesz niezwykłe przyciąganie i zyskasz pewność, że stało się coś nadzwyczajnego. Do takich spotkań najczęściej dochodzi przez szalony zbieg okoliczności. Towarzyszy mu jednak wiele oznak, że nic nie zadziało się przypadkiem. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdziecie, wstrząśnie wami intensywność więzi, którą poczujecie od pierwszej chwili. Będziesz jak odurzona i nagle odkryjesz, że myślisz tylko o tej osobie.

Test

Etap testowy w relacji z bliźniaczym płomieniem dotyczy próby zrozumienia tego związku. Walczysz z własnymi ograniczeniami, a zarazem oddajesz się czystej miłości i błogostanowi w początkowej fazie zakochania. Ten etap jest kluczowy, bo w jego trakcie macie szansę z romansu transformować w stały związek. W tym momencie będziesz planować swoją przyszłość z drugą połówką i brać pod uwagę wszelkie przeszkody. Możesz zmagać się z wewnętrznym konfliktem, przed tobą trudne do podjęcia decyzje. Jeśli poradzisz sobie ze strachem i własnymi ograniczeniami, uda wam się stworzyć niezwykłą relację.

Kryzys

Chociaż miłość bliźniaczego płomienia może być euforyczna, nieuchronnie wiąże się także z kryzysem. Kłótnie między wami nie należą do nieprzyjemne, lecz pogłębiają waszą więź w dłuższej perspektywie. Ten etap wiąże się ze znacznym niepokojem i obawami o związek z drugą połówką, a kryzys może dotyczyć wszystkiego - smutku, zdrady, niskiej samooceny lub osób, które wywierają presję na relacji z twoim bliźniaczym płomieniem. Pomimo nadprzyrodzonej zgodności między wami, często jest to punkt, w którym dwoje ludzi decyduje się na separację (proces, który jest szczególnie bolesny, biorąc pod uwagę, że wiąże się z oddaniem części ciebie). Jeśli jednak uda wam się przez to przejść, staniecie się silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej.

Pościg

Bez względu na to, jaką formę przybierze etap kryzysowy, po nim zawsze następuje etap "pościgu". Ty i twój bliźniaczy płomień będziecie nieustannie zamieniać się rolami. Jedno was bardzo się zdystansuje, zacznie odczuwać strach przed konfrontacją oraz intymnością, jaka jest między wami. Bliźniak w tej roli będzie cierpieć i zachowywać się defensywnie. Tymczasem drugi bliźniaczy płomień zacznie go gonić, wierząc, że o tę więź warto walczyć i nad nią pracować. Kryzys może zakończyć się tylko wtedy, gdy goniony bliźniak przestanie uciekać, a ścigający bliźniak przestanie ścigać. Jego finałowi towarzyszy przeświadczenie, że tą relacją rządzą siły wyższe i nie ma się nad nią kontroli.

Kapitulacja

Na etapie kapitulacji oboje zaczniecie rezygnować z wcześniejszej potrzeby kontrolowania swojego związku. Nareszcie zaakceptujecie fakt, że żadne z was nie może uciec od przeznaczenia. Dzięki temu uwolnicie się od przeszłych obaw i zaczniecie żyć daną chwilą, ufając, że wszechświat zaprowadzi was tam, gdzie musicie się znaleźć. Pamiętaj, że przejście przez ten etap jest możliwe tylko wtedy, gdy oboje pracujecie nad problemami, które doprowadziły do ​​kryzysu oraz "pościgu". Zrozumcie, że jesteście dla siebie zwierciadłem. Najpierw przepracujcie negatywne uczucia, które macie względem samych siebie, gdyż te odbijają się w waszych oczach.

Pojednanie

Kiedy wraz z bliźniaczym płomieniem przejdziecie do etapu zjednoczenia, poczujecie ulgę z powodu przywrócenia równowagi. Przechodząc przez poprzednie, wymagające etapy, dogłębnie poznasz siebie i docenisz potencjał waszej miłości. W przypadku niektórych bliźniaczych płomieni spotkanie to będzie miało charakter fizyczny. Na przykład oboje możecie w końcu wrócić do tego samego miejsca, zgadzając się na wspólne mieszkanie lub fizycznie skonsumowanie więzi. Zjednoczenie przyniesie poczucie spokoju, akceptacji oraz wzajemnego zrozumienia. Znowu połączycie się w jedną całość. Po zjednoczeniu ciężka praca dobiegła końca; wszystko, co musisz teraz zrobić, to żyć na nowo, w bieżącej chwili, ciesząc się poczuciem kompletności, które daje ci tylko twoja druga połowa.