Bliźniaczy płomień - połączenie dusz

Bratnie dusze i bliźniacze płomienie to bez wątpienia najważniejsze osoby, które spotykamy na swojej życiowej drodze. Chociaż połączenie bratnich dusz jest niezwykle znaczące, to poznanie swojego bliźniaczego płomienia wprowadza nas duchowo na zupełnie nowy poziom. Zazwyczaj od razu przeradza się w romans lub niespotykaną przyjaźń. Po pierwszym zetknięciu się ze swoim 'bliźniakiem' odniesiesz wrażenie, że znaliście się już w poprzednich wcieleniach. Pustka, jaką mogłaś wcześniej odczuwać, zostanie natychmiast wypełniona. Wasza relacja będzie intensywna i bardzo autentyczna, gdyż bliźniacze płomienie są dla siebie zwierciadłami. Ta szczególna osoba uświadomi ci twoje największe zalety, ale też trafnie oceni twoje wady. Bliźniacza dusza - jak rozpoznać tę osobę?

Jak przyciągnąć miłość? Afirmacje i zaklęcia >>

Bliźniaczy płomień - jak rozpoznać?

Moment, w którym po raz pierwszy spotkasz swój bliźniaczy płomień, na zawsze utknie w twojej pamięci. Związek, jaki stworzycie, będzie niesamowitym szczęściem przeplatanym dramatami przyciągniętymi na wasze życzenie. Los rzuci wyzwania na was obojga, byście spróbowali wspólnie przetrwać trudne chwile i stworzyć niezniszczalną więź. Stanie się to możliwe tylko wtedy, gdy pokochacie się bezwarunkową miłością. Bliźniaczy płomień to przecież druga połówka tej samej duszy. Jeśli nie znajdziecie wspólnego języka, zaczniecie się wzajemnie odpychać i zwalczać. Potraktujecie własne "lustrzane odbicie" jako swojego największego wroga.

Bliźniaczy płomień to miłość pełna wyzwań, która wymaga wiele dojrzałości. 

Bratnia dusza a bliźniaczy płomień

Bratnia dusza to osoba, a raczej ludzie, których usposobienie jest podobne do twojego i mogą znacząco na ciebie wpływać. Dlatego bratnich dusz mamy więcej niż jedną. Łączy nas z nimi nie tylko miłość, lecz również bliska przyjaźń czy głębokie zrozumienie. Między wami po prostu coś wisi w powietrzu, już od pierwszej chwili spotkania. Towarzyszy temu uczucie komfortu i wrażenie, że znacie się nie od dziś. Dlaczego bratnie dusze przecinają nam drogę? Ich zadaniem jest duchowo nas rozbudzić i wnieść nową wartość do naszego życia. Twoja bratnia dusza zazwyczaj rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny. To dzięki niej stajesz się lepszym człowiekiem. Pokazuje ci twoje mocne strony, słabe punkty oraz obszary osobowości, które wymagają ulepszenia. Dzięki niej zaczynasz proces pracy nad sobą, tak ważny dla twojego rozwoju wewnętrznego.

Bratnie dusze pojawiają się i znikają, kiedy ich misja zostaje wypełniona.

Bratnia dusza przypomni ci coś, o czym zapomniałaś; talencie do pisania, śpiewania, tworzenia, tańca, wielkiej wyobraźni lub po prostu bycia autentyczną sobą. Rozpali iskrę, która bardzo szybko przerodzi się w ogień. Będzie niczym delikatne szturchnięcie. Czasami pozostanie z tobą jako przyjaciel na całe życie. Innym razem osunie się na bok, gdy rozdział między wami dobiegnie końca.

Bliźniaczy płomień - rozpoznanie

Związek bliźniaczych płomieni jest określany mianem boskiego zjednoczenia się dusz w wyższym celu. Twin flames, znane jako bliźniacze dusze, są dosłownie jedną duszą podzieloną na dwa ciała. Oznacza to, że taką osobę można spotkać tylko raz w ciągu całego życia. Gdy do tego dojdzie, wasza znajomość stanie się intensywna już od pierwszej chwili. Ten drugi ktoś od razu będzie ci bliski, bez żadnego racjonalnego powodu. Poczujesz, że znacie się nie od dziś, po zamienieniu zaledwie kilku zdań. 

Bliźniaczy płomień - jak rozpoznać tę osobę? Intuicyjnie będziesz wiedzieć, kto to. 

Bliźniaczy płomień zostanie największą miłością twojego życia. Zanim was poczęto, Wszechświat powołał wasze dusze do tego, abyście byli jednością. Zostaliście wykonani z tej samej gliny. Jeden z bliźniaczych płomieni zazwyczaj nosi w sobie cechy kobiece, a drugi męskie. Gdy bliźniacze dusze się spotykają, mają do zrealizowania wyższy cel. Z tego powodu zawsze się odnajdują, nawet gdy mieszkają na dwóch różnych końcach świata.

Bliźniaczy płomień - jak poznać, że to naprawdę on?

Chociaż powyższa definicja bliźniaczego płomienia daje sporo do myślenia, istnieją pewne znaki, które są potwierdzeniem, że w naszym życiu pojawiła się ta ważna osoba: 

1. Intuicyjnie wiesz, co twoja druga połówka robi, czuje lub myśli w danej chwili. Co więcej, okazuje się, że twój bliźniaczy płomień wyczuwa cię w identyczny sposób. 

2. Dzielicie wiele wspólnych zainteresowań, macie podobne preferencje i wartości. Łączą was nawet te same książki, muzyka lub gust kulinarny. 

3. Często macie identyczne myśli i odczucia w tym samym czasie, nawet jeśli przebywacie w różnych miejscach. Gdy jesteście razem, zdarza wam się równoległe wypowiedzieć identyczne zdanie. 

4. Powietrze między wami jest naprawdę gęste. Czujecie do siebie silny pociąg fizyczny, chcecie się dotykać i zawsze być blisko.

5. Zdarza wam się mieć te same sny prorocze, w których obydwoje odgrywacie główne role.

6. Z łatwością się ze sobą komunikujecie, bez wypowiadania jakichkolwiek słów.

7. Często wystarczy jedno spojrzenie, aby dowiedzieć się, co myśli twój "bliźniak".

8. Jesteście świadomi swoich wad, bo przeglądacie się w sobie jak w lustrze. Twój bliźniaczy płomień może mieć twoje dawne lub teraźniejsze cechy charakteru, co skłania cię do refleksji nad własnym postępowaniem.

9. Z bliźniaczym płomieniem czujesz się bezpiecznie i bardzo swobodnie. Przy tej osobie jesteś autentyczną sobą. Bliźniacza dusza sprawia, że masz odwagę być taka, jak wtedy, kiedy spędzasz czas samotnie. 

Bliźniaczy płomień - miłość w 7 etapach

Poszukiwanie

Etap poszukiwań bliźniaczego płomienia obejmuje silne poczucie tęsknoty i świadomość, że czegoś brakuje w twoim życiu. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie myślałeś o bratnich duszach czy bliźniaczych płomieniach, na tym etapie zaczynasz wierzyć, że taka osoba gdzieś na ciebie czeka. Najprawdopodobniej na samym początku wątpisz w to uczucie lub jesteś niepewna. Z czasem zaczynasz się przekonywać, że wkrótce poznasz swój bliźniaczy płomień. Poszukiwanie dotyczy także robienia porządków w swoim życiu, by stworzyć przestrzeń na nadejście "tego jedynego". Czas wymazać z pamięci swoje przeszłe związki i otworzyć serce na nową miłość.

Przebudzenie

Następnym etapem jest przebudzenie, do którego dochodzi w trakcie spotkania bliźniaczego płomienia. W tej niezwykłej chwili poczujesz niesamowite przyciąganie i zyskasz pewność, że stało się coś nadzwyczajnego. Do takich spotkań najczęściej dochodzi przez szalony zbieg okoliczności. Towarzyszy mu jednak wiele oznak, że tak naprawdę nic nie stało się przypadkiem. Niezależnie od sytuacji, w jakiej się poznacie, wstrząśnie wami intensywność więzi, która porazi was od pierwszego momentu. Druga osoba tak cię odurzy, że nagle odkryjesz, że ciągle o niej myślisz.

Test

Etap testowy w relacji z bliźniaczym płomieniem dotyczy próby zrozumienia tego związku. Walczysz z własnymi ograniczeniami, a zarazem oddajesz się czystej miłości i błogostanowi towarzyszącemu fazie zakochania. Ten etap jest kluczowy, bo w jego trakcie macie szansę transformować z romansu w stały związek. W tym momencie będziesz planować swoją przyszłość z bliźniaczym płomieniem i brać pod uwagę wszelkie przeszkody. Możesz zmagać się z wewnętrznym konfliktem oraz musieć podjąć trudne decyzje. Jeśli poradzisz sobie ze strachem, uda ci się stworzyć niezwykłą relację.

Kryzys

Chociaż miłość bliźniaczego płomienia może być euforyczna, nieuchronnie wiąże się także z kryzysem. Kłótnie między wami nie należą do przyjemnych, jednak pogłębiają więź w dłuższej perspektywie. Ten etap wiąże się ze znacznym niepokojem i obawami o przyszłość związku. Kryzys może dotyczyć wszystkiego - smutku, zdrady, niskiej samooceny lub osób, które wywierają presję na relacji z twoją bliźniaczą duszą. Pomimo waszej nadprzyrodzonej zgodności, często jest to punkt, w którym dwoje ludzi decyduje się na separację (proces, który jest szczególnie bolesny, biorąc pod uwagę, że musicie wyzbyć się ważnej części siebie). Jeśli jednak uda wam się przez to przejść, staniecie się silniejsi niż kiedykolwiek wcześniej.

Pościg

Bez względu na to, jaką formę przybierze etap kryzysowy, po nim zawsze następuje etap "pościgu". Ty i twój bliźniaczy płomień będziecie nieustannie zamieniać się rolami. Jedno z was bardzo się zdystansuje, w strachu przed konfrontacją. Bliźniak w tej roli będzie cierpieć i zachowywać się defensywnie. Tymczasem drugi bliźniaczy płomień zacznie go gonić, wierząc, że tę więź można naprawić. Kryzys zakończy się tylko wtedy, gdy goniony bliźniak przestanie uciekać, a ścigający bliźniak przestanie za nim biegać. Warto zrozumieć, że waszą relacją rządzą siły wyższe i nie macie nad nią żadnej kontroli.

Kapitulacja

Na etapie kapitulacji oboje zaczniecie rezygnować z wcześniejszej potrzeby kontrolowania swojego związku. Nareszcie zaakceptujecie fakt, że żadne z was nie może uciec od przeznaczenia. Dzięki temu uwolnicie się od przeszłych obaw i zaczniecie żyć daną chwilą, ufając, że Wszechświat zaprowadzi was tam, gdzie ostatecznie powinniście się znaleźć. Pamiętajcie, że przejście przez ten etap jest możliwe tylko wtedy, gdy oboje pracujecie nad kryzysem. Zrozumcie, że jesteście dla siebie zwierciadłem. Najpierw przepracujcie negatywne uczucia, które żywicie względem samych siebie. Te emocje odbijają się w waszych oczach.

Pojednanie

Kiedy wraz z bliźniaczym płomieniem przejdziecie do etapu zjednoczenia, poczujecie ulgę płynącą z równowagi. Przechodząc przez poprzednie etapy, dogłębnie poznaliście siebie i doceniliście potencjał waszej nieprzeciętnej miłości. W przypadku niektórych bliźniaczych płomieni, spotkanie to będzie miało charakter fizyczny. Możliwe, że oboje wrócicie do tego samego miejsca i zgodzicie się na wspólne mieszkanie lub po prostu pójdziecie do łóżka. Zjednoczenie przyniesie poczucie spokoju, akceptacji oraz wzajemnego zrozumienia. Znowu zespolicie swoje dusze w całość. Ciężka praca dobiegła końca; wszystko, co musicie teraz zrobić, to żyć na nowo, w chwili bieżącej, w poczuciu kompletności, które czujecie tylko przy sobie.