Znaki zodiaku, które najtrudniej odczytać:

Skorpion

Podejrzliwy Skorpion to najbardziej skryty znak w całym zodiaku. Jego zaufanie zdobywa się latami. Zawsze stwarza wyraźny dystans w relacjach i wystawia ludzi na liczne próby. W ten sposób próbuje potwierdzić ich lojalność. Rzuca chłodne spojrzenia, ignoruje, robi dobrą minę do złej gry. W głębi duszy jest przesadnie emocjonalny. Tryska jadem, gdy próbuje ochronić swoje wnętrze. Jeśli jego duma zostanie urażona, otwarcie okaże wrogowi nienawiść. Co innego, jeśli chodzi o miłość. Skorpion boi się, że powiedzenie "kocham" będzie niczym wyrok śmierci dla związku. Rzadko podejmuje się takiego ryzyka. Swoją czułość udowadnia, poświęcając się dla innych. W łóżku robi to za sprawą dotyku, namiętnych pocałunków czy patrzenia prosto w oczy ukochanego. Nie pisze? Nie odzywa się tygodniami? Kiedy się widzicie, kipi ironią? Zamiast się zniechęcać, wiedz, że coś jest na rzeczy. On po prostu potrzebuje trochę więcej czasu, żeby poczuć się bezpiecznie i stworzyć silną więź. 

Wodnik

Wodnik to istota o wielu twarzach. Kocha ludzi w liczbie mnogiej, ale nie potrafi stworzyć uczuciowej relacji z jednostką. W życiu potrzebuje zabawy i przestrzeni. Ma swój własny świat, którym nie chce się dzielić. Buntuje się przeciwko jakiejkolwiek rutynie, toteż stały związek nie leży w jego planach. On potrzebuje ciągłych zmian i mentalnych stymulacji. Nie zadowoli się jedną muzą. Musi czerpać inspiracje z wielu różnych źródeł. Tajemniczość czyni go kimś atrakcyjnym. Niestety, trudności w komunikacji uniemożliwiają przejrzenie go na wylot. Wodniki po prostu pragną być sobą. Otworzą się dopiero gdy same tego zechcą. Uczucia wyrażają za sprawą gestów, bo ich słowa brzmią jak język kosmitów. 

Lew

Najtrudniejsze do odczytania są znaki, które mają uśmiech przyklejony do twarzy. Tak jak Lew czerpiący radość z przebywania z ludźmi. Zawsze widzi się go w samym centrum wydarzeń, w dobrym humorze i grupie przyjaciół. Od razu ryczy na głos to, co ma na myśli. Prędzej można pomyśleć, że jest powierzchowny niż pełen poważnych, głębokich uczuć. Roztacza wokół siebie aurę radości i każdego traktuje równie przyjacielsko. Jednak w środku Lew bywa bardzo nieśmiały. Zamykają go przykre, miłosne doświadczenia. Potrzebuje wiele czasu spędzonego w samotności, żeby powrócić do pełni sił. Nie dzieli się z nikim swoim złym nastrojem, bo nie chce być uznany za słabeusza. Chodzi z podniesionym czołem, pilnując, by korona nie spadła mu z głowy. Zraniony udaje, że mu nie zależy i próbuje pokazać, że już ruszył do przodu. Niestety, miesiącami ukrywa ból pod swoim wyjściowym kostiumem klauna.

Lew - wady i zalety znaku żywiołu ognia >>

 

Rak

Rak nosi serce na dłoni, czym naraża się na miłosne katusze. Złe doświadczenia w związkach sprawiają, że przybiera gruby pancerz i uruchamia szczypce. Zaczyna udawać pewnego siebie, posługuje się ironią, bywa obojętny. W ten sposób ukrywa swoje silne pragnienie ciągłego przebywania z drugą osobą. Woli skłamać, że dla niego "to tylko przyjaźń" podczas gdy naprawdę już kocha na zabój. Wysyła mylne sygnały, które, zamiast działać na jego korzyść, odstraszają potencjalnych kochanków. Bywa, że woli żyć w samotności ze strachu przed odrzuceniem. Jeśli odnosisz wrażenie, że twój Rak jest kompletnie wypłukany z uczuć, zapytaj go o przyjaciół lub rodzinę. Natychmiast odkryjesz ciepłą naturę największego Romeo z całego zodiaku. Przekonasz się, że żaden z niego gracz, tylko Piotruś Pan zamknięty w ciele maczo. 

Panna

Panna jest niczym enigma. Tylko nieliczni potrafią ją złamać. Ten praktyczny znak, kochający dyscyplinę, sprawia wrażenie perfekcjonisty, który działa jak robot, a nie człowiek z duszą. Apodyktyczna, surowa postawa zdaje się zaprzeczać temu, że ma serce. Czy ktoś, kto naprawdę kocha, może ciągle krytykować drugą osobę? Cóż, Panny sądzą, że swoimi uwagami poprawiają jakość życia ukochanych osób. Ciężko im zaakceptować kogoś takim, jakim jest. Wiecznie poszukują swojego ideału, chociaż same są dalekie od doskonałości. Mogą wydawać się zdystansowane i śmiertelnie poważne w swoich przekonaniach. Rozluźniają się dopiero gdy ktoś je rozśmieszy. Wtedy ujawniają swoją przygodową stronę. Są tak dzikie, jak rządząca nimi ziemia. Można je posądzić o podwójną osobowość. 

Koziorożec

Koziorożce wydają się skryte i poważne na wczesnych etapach znajomości. Sprawiają wrażenie krytycznych wobec świata, czym odstraszają od siebie optymistów. Jednak pod pozornie chłodną powierzchnią znajduje się niesamowicie ciepłe wnętrze. Ten znak zodiaku jest jak do rany przyłóż. Dla swoich najbliższych zrobiłby wszystko. Musi czuć się komfortowo, żeby zbliżyć się do ludzi. Ma uprzedzenia wobec nieznajomych, którzy wywyższają się w towarzystwie. Spuszcza z tonu dopiero gdy ktoś go rozbawi i pokaże mu swoją luzacką postawę. Osobowość Koziorożca jest tak intrygująca, że nie da się przy nim popaść w rutynę. Lepiej nie zniechęcać się po pierwszym spotkaniu, tylko dać temu (przynajmniej) kilka kolejnych szans.