Zaledwie kilka dni temu głośno było o roli Joanny Kulig w serialu produkowanym przez Amazon Studios. Aktorka zagrała w "Hannie" u boku Joela Kinnamana ("Altered Carbon", "Legion samobójców", "House of Cards") i Mireille Enos. Teraz okazuje się, że to niejedyna polska gwiazda, która dostała angaż w zagranicznej produkcji. Magdalena Cielecka wystąpi w filmie "The Song of Names" (w rolach głównych: Tim Roth i Clive Owen) na podstawie powieści "Pieśń imion"Normana Lebrechta. Do tej listy możemy teraz dodać Tomasza Kota i Zofię Wichłacz!

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają w nowym serialu BBC!

Nie, nie chodzi o film o Jamesie Bondzie o czym plotkowano kilka tygodni temu. Kot i Wichłacz są częścią projektu "World of Fire". Siedmioodcinkowy serial skupi się na cywilach i  ich życiu na początku II wojny światowej. Akcja będzie podzielona na sceny w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech oraz Polsce. W obsadzie znalazły się także: Helen Hunt oraz Lesley Manville. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym tygodniu.

Tomasz Kot w swojej filmografii ma takie tytuły jak "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Bogowie", czy "Skazany na bluesa". Zofię Wichłacz już niedługo zobaczymy w pierwszym polskim serialu wyprodukowanym dla Netflix