Joanna Kulig może śmiało stwierdzić, że ten rok należy do niej. Jej rola w "Zimnej wojnie" została doceniona przez krytyków filmowych (plotkuje się o nominacji do Oscara), co więcej, Polką zachwycają się również gwiazdy Hollywood. Na dodatek, Kulig spodziewa się właśnie pierwszego dziecka, a w Nowy Jorku reklamuje swoją ostatnią produkcję w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Teraz w internecie pojawiła się informacja, że 36-letnia aktorka wystąpi w serialu zagranicznym. Chodzi o projekt realizowany przez Amazon Studios.

Joanna Kulig zagra w nowym serialu "Hanna" od Amazona! 

"Hanna" to produkcja oparta na podstawie filmu Joe Wrighta o tym samym tytule (2011). Od kilku miesięcy wiadomo, że w obsadzie znaleźli się m.in. Joel Kinnaman ("Altered Carbon", "Legion samobójców", "House of Cards"), Mireille Enos ("Dochodzenie", "World War Z") i Esme Creed-Miles. Do tej ekipy dołączyła właśnie Joanna. Kulig zagra matkę głównej bohaterki . Aktorka potwierdziła swój udział w serialu w rozmowie z Tele Tygodniem, a zobaczymy ją w scenach retrospekcyjnych. 

"Kręciliśmy go w Budapeszcie. Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. – Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało"

W filmowej wersji Hanna (w tej roli Saoirse Ronan) jest nastolatką, która posiada siłę i sprawność żołnierza. A wszystko dlatego, że została wychowana przez ojca, byłego agenta CIA w fińskiej dziczy. Jaki jest tego cel? Dziewczynka ma zostać perfekcyjnym zabójcą. W wersji telewizyjnej główna bohaterka jest trochę starsza. Będziemy śledzić losy skrywającej sekret agentki CIA. Jej tajemnicę mogą ujawnić Hanna oraz jej ojciec Eryk, który trenuje swoją córkę na zabójczynię w lasach w północnej Polsce.

"Hanna" trafi na platformę Amazon w 2019 roku.