Nie tylko Joanna Kulig rozwija swoją międzynarodową karierę. Tomasz Kot również systematycznie powiększa swoją filmografię i to nie tylko o polskie produkcje. Kilka miesięcy temu było głośno o udziale Polaka w nowym Bondzie (aktor potwierdził swój udział w castingu, ale rolę otrzymał jednak Rami Malek). Potem pojawiły się doniesienia na temat nowej produkcji z uniwersum Marvela, "The Eternals". Reżyserka Chloe Zhao przyznała, że chciała, aby to właśnie Kot zagrał w tym projekcie. W obsadzie znaleźli się jednak: Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden, Gemma Chan oraz Kit Harington. Za to pod koniec czerwca potwierdzono, że słynny polski aktor otrzymał angaż do filmowej biografii Nikoli Tesli. Tomasz Kot zagra w niej główną rolę. To nie koniec niespodzianek - 42-latek pojawi się w kolejnym zagranicznym tytule.

Tomasz Kot zagra w zagranicznym filmie! Chodzi o adaptację bestsellerowej powieści Amélie Nothomb

Informację ujawnił magazyn Variety na swojej stronie internetowej. Hiszpański reżyser Kike Maíllo ("Eva", "Toro") będzie autorem thrillera psychologicznego, w którym w główne role wcielą się Tomasz Kot oraz Athena Strates. Chodzi o adaptację powieści Amélie Nothomb pt. "Kosmetyka wroga" (po fr. "Cosmétique de l'ennemi") z 2001 roku. O czym jest powieść belgijskiej pisarki?

"Akcja dzieje się na paryskim lotnisku i trwa niespełna dwie godziny. Do oczekującego na opóźniony samolot do Barcelony Jeromea Angusta dosiada się obcy człowiek. Mimo nieskrywanej niechęci Angusta nawiązuje z nim rozmowę. Od słowa do słowa wychodzi na jaw, że ówże natręt, który przedstawia mu się jako Textor Texel, jest świetnie zorientowany w jego życiu, w tym w różnych najintymniejszych i najgłębiej skrywanych dotychczas zdarzeniach. Wie na przykład to, że 20 lat temu Angust..." - możemy przeczytać w oficjalnym opisie książki.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official) Lis 6, 2019 o 2:55 PST