W zeszłym roku anulowano aż 15 tytułów! Ten smutny los spotkał takie seriale jak "Przyjaciele z uniwerku", "Santa Clarita Diet", "The Rain", "Pełniejsza chata", "Ona się doigra", czy "Designated Survivor". A jak będzie w 2020? Już od pewnego czasu wiemy, że w tym roku obejrzymy nowe, a zarazem finalne sezony "Lucyfera", "Ania, nie Anna", "The Ranch" oraz "BoJack Horseman". Są też produkcje, które zakończono już po pierwszej serii... Sprawdźcie listę z anulowanymi serialami Netflix. 

Wciągające seriale. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych?

Świętuj Dzień Kobiet z Netflix. "Ponieważ obejrzała" to specjalna kolekcja filmów i seriali, która powstała przy współpracy z ONZ Kobiety >>

Te słynne filmy na Netflix zaraz znikną z platformy! O jakie tytuły chodzi? >>

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Spinning Out"

Serial opowiada o Kat Baker, utalentowanej i obiecującej łyżwiarce, która zamierza zrezygnować ze sportu po tym, jak tragiczny wypadek uniemożliwia jej rywalizację z najlepszymi. Jednak los daje jej drugą szansę - dziewczyna może kontynuować karierę w parze z utalentowanym partnerem, mającym opinię "niegrzecznego chłopca" Justinem (Evan Roderick). Wkrótce przekonuje się, że aby spełnić swoje łyżwiarskie marzenia, będzie musiała stawić czoła trudnym relacjom rodzinnym, niełatwemu związkowi i osobistym demonom, które mogą wywrócić do góry nogami wszystko, na co tak ciężko pracowała.

obsada: Kaya Scodelario, Willow Shields, Evan Roderick, January Jones, Sarah Wright, Sarah Wright, Kaitlyn Leeb

premiera 1. sezonu: 1.01.2020

liczba sezonów: 1, 2 lutego 2020 pojawiła się informacja o zakończeniu produkcji

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Soundtrack"

Któż z nas nie ma swojej ukochanej piosenki? "Soundtrack" to przepełniony muzyką i pełną gamą uczuć serial dramatyczny opowiadający historie miłosne bardzo zróżnicowanej grupy osób z dzisiejszego Los Angeles poprzez muzykę, która żyje w ich sercach.

obsada: Paul James, Callie Hernandez, Jenna Dewan, Marianne Jean-Baptiste, Madeleine Stowe

premiera 1. sezonu: 18.12.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Insatiable"

Patty, przez lata prześladowana, lekceważona i niedoceniana z powodu swojej wagi, nagle chudnie i bierze odwet na wszystkich, którzy kiedykolwiek ją skrzywdzili. Bob Armstrong, skompromitowany mecenas, którego prawdziwą pasją jest szkolenie uczestniczek konkursów piękności, jako jedyny dostrzega potencjał tkwiący w Patty i bierze ją pod swoje skrzydła - najpierw jako klientkę, której udziela porad prawnych, potem - już jako uczestniczkę wyborów miss, której pomaga w walce o tytuł najpiękniejszej. Ani Bob, ani jego żona Coralle nie mają jednak pojęcia, jak wielki jest głód zemsty u Patty i do czego może się ona posunąć, żeby odegrać się na każdym, kto kiedykolwiek ją zranił.

obsada: Debby Ryan, Dallas Roberts, Alyssa Milano, Michael Provost, Arden Myrin

premiera 1. sezonu: 10.08.2018

liczba sezonów: 2

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Mesjasz"

O anulowaniu tego serialu przez Netflix poinformował Wil Traval. Aktor zamieścił post na swoim profilu na instagramie.

Agentka CIA Eva Geller prowadzi śledztwo służące ustaleniu pochodzenia i zamierzeń człowieka, który przyciąga międzynarodową uwagę efektownymi zakłóceniami porządku publicznego. Ta charyzmatyczna postać zyskuje popularność w światowych mediach i gromadzi coraz liczniejszych wyznawców opisujących dokonywane przez niego cuda. Geller ściga się z czasem, próbując stwierdzić czy ten człowiek naprawdę jest mesjaszem, czy tylko oszustem, którego działania zagrażają porządkowi na świecie. Rozwijająca się fabuła jest prezentowana z różnych przeplatających się perspektyw. Oglądamy tę historię oczami m.in. izraelskiego oficera wywiadu, teksańskiego kaznodziei (John Ortiz) i jego córki, palestyńskiego uchodźcy oraz dziennikarki opisującej sprawę w mediach.

obsada: Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Jane Adams, Wil Traval, Stefania LaVie Owen, John Ortiz, Barbara Eve Harris, Assaad Bouab, Philip Baker Hall, Iqbal Theba

premiera 1. sezonu: 1.01.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Ania, nie Anna"

„Ania” to opowieść o trudach dojrzewania i o tym, że mimo przeciwności losu i problemów warto walczyć o miłość, akceptację i swoje miejsce w świecie. Akcja serialu rozgrywa się pod koniec XIX w. na Wyspie Księcia Edwarda i opowiada o losach Ani Shirley — osieroconej dziewczynki, która swoje najmłodsze lata spędziła, błąkając się po sierocińcach i domach przygodnych osób, aż w końcu przypadkowo trafiła do prowadzonego przez pewne starzejące się rodzeństwo gospodarstwa. Niezwykły temperament, błyskotliwy intelekt i bujna wyobraźnia 13-letniej Ani przemienią życie nie tylko Maryli i Mateusza Cuthbertów, ale też całej miejscowej społeczności. Przygody Ani to ponadczasowa i aktualna opowieść, poruszająca między innymi kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów i uprzedzeń.

Ostatnie odcinki trafiły na Netflix 3 stycznia 2020 roku.

obsada: Amybeth McNulty, Geraldine James, Lucas Jade Zumann, R.H. Thomson, Corrine Koslo

premiera 1. sezonu: 12.05.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Lucyfer"

Lucyfer Morningstar to Władca Piekieł, którego nudzi dotychczasowe życie. Postanawia więc porzucić swoją funkcję i przenieść się do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego klubu nocnego. Gdy dochodzi do zabójstwa wschodzącej gwiazdy muzyki pop, postanawia użyć swoich nadprzyrodzonych mocy, aby pomóc schwytać mordercę. Wkrótce rozpoczyna pracę w policji i stara się karać ludzi za zbrodnie.

obsada: Tom Ellis, Lauren German, Lesley-Ann Brandt, Aimee Garcia, Scarlett Estevez, Rachael Harris, D.B. Woodside

premiera 1. sezonu: 2015 rok, pierwsze trzy serie zostały wyprodukowane przez Fox, Netflix wykupił potem prawa do tego tytułu. Premiera 4. sezonu odbyła się 8 maja 2019 roku.

liczba sezonów: 5

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Ranch"

Kariera zawodowego sportowca nie poszła po myśli Colta. Teraz chłopak wraca do domu, by pomóc ojcu Beau i starszemu bratu Jamesonowi "Kogutowi", z którymi nie widział się od 15 lat, utrzymać rodzinne ranczo.

Ostatnie odcinki trafiły na Netflix 24 stycznia tego roku.

obsada: Ashton Kutcher, Danny Masterson, Sam Elliott, Debra Winger, Elisha Cuthbert, Kelli Goss

premiera 1. sezonu: 1.4.2016

liczba sezonów: 4

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "BoJack Horseman"

Serial opisuje historię antropomorficznego człowieka-konia BoJacka Horsemana, gwiazdy popularnego w w latach 90. sitcomu Rozbrykani, którego życie po zakończeniu prac nad sitcomem zamieniło się w ciąg przypadkowych rauszy. Po kilku latach staczania się postanawia rozpocząć karierę od nowa, wciąż zmagając się z uzależnieniami i wynikającymi z nich tragikomicznymi sytuacjami. W powrocie na szczyt pomagać mu będą jego współlokator Todd Chavez, agentka Carolyn i ghostwriterka Diane Nguyen.

Ostatnie odcinki animacji trafiły na Netflix 31 stycznia 2020 roku.

obsada: Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins, Keith Olbermann

premiera 1. sezonu: 22.08.2014

liczba sezonów: 6

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "13 powodów"

Choć oficjalna informacja nie trafiła jeszcze do mediów, przewiduje się, że ten głośny serial Netflix będzie miał swój finał jeszcze w tym roku. 

Oparty na bestsellerowej powieści Jay'a Ashera serial opowiada historię Clay'a Jensena, który pewnego dnia na ganku swojego domu znajduje tajemnicze pudełko. Gdy je otwiera, znajduje kilka taśm wideo, nagranych przez Hannah Baker, koleżankę z klasy, która popełniła samobójstwo. Nastolatek postanawia je przesłuchać, aby dowiedzieć się dlaczego doszło do tej tragedii. Poprzez nagrania, odkrywa trzynaście powodów samobójstwa dziewczyny.

obsada: Dylan Minnette, Brandon Flynn, Miles Heizer, Christian Navarro, Katherine Langford, Alisha Boe, Ajiona Alexus, Justin Prentice

premiera 1. sezonu: 31.03.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Drodzy biali!"

Podobnie jak w przypadku "13 powodów" przewiduje się, że i ten serial Netflix będzie miał swój finał w przeciągu kolejnych kilku miesięcy.

„Drodzy biali!” to rzut oka na życie w Ameryce rzekomo „wolnej od problemów rasowych”, a jednocześnie uniwersalna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i wytyczaniu indywidualnej drogi. Ten satyryczny serial, którego akcja stanowi kontynuację wydarzeń przedstawionych w docenionym przez widzów i krytyków filmie „Dear White People” z 2014 r., osadzono w realiach amerykańskiego uniwersytetu będącego kuźnią głównie białych talentów. Na należącej do prestiżowej Ligi Bluszczowej uczelni nieustannie tlą się napięcia rasowe. Widzowie śledzą losy kolorowych studentów Winchester University, którzy próbują się odnaleźć w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych, poprawności politycznej (albo jej braku), a niekiedy nieprzemyślanego aktywizmu w epoce cyfrowej. Twórcy serialu „Drodzy biali!” w zgryźliwy, autoironiczny, a niekiedy brutalnie szczery sposób oddają na ekranie problemy trapiące dzisiejsze społeczeństwo, serwując jednak przy tym widzom ożywczą dawkę śmiechu. 

obsada: Logan Browning, Ashley Blaine Featherson, Marque Richardson, DeRon Horton, Antoinette Robertson, Brandon P Bell, 

premiera 1. sezonu: 28.04.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Glow"

Podobnie jak w przypadku "13 powodów" przewiduje się, że i ten serial Netflix będzie miał swój finał w przeciągu kolejnych kilku miesięcy.

Akcja tego pełnego napuszonych fryzur i druzgocących ciosów serialu toczy się w Los Angeles lat 80. XX wieku i jest zainspirowana prawdziwą historią kobiecej ligi wrestlingu. To fabularyzowana opowieść o bezrobotnej aktorce, która - chwytając ostatnią szansę na spełnienie marzeń - postanawia wziąć udział w programie o zawodniczkach wrestlingu.

obsada: Alison Brie, Betty Gilpin, Britney Young, Marc Maron, Chris Lowell, Jackie Tohn

premiera 1. sezonu: 23.06.2017

liczba sezonów: 3