W zeszłym roku anulowano aż 15 tytułów! Ten smutny los spotkał takie seriale jak "Przyjaciele z uniwerku", "Santa Clarita Diet", "Pełniejsza chata", "Ona się doigra", czy "Designated Survivor". A jak będzie w 2020? Już od pewnego czasu wiemy, że w tym roku obejrzymy nowe, a zarazem finalne sezony "Lucyfera", "Ania, nie Anna", "The Ranch", "Dark", "The Rain" oraz "BoJack Horseman". Są też produkcje, które zakończono już po pierwszej serii... Sprawdźcie tegoroczną listę z anulowanymi serialami Netflix. 

Wciągające seriale. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i innych platformach streamingowych?

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Spinning Out"

Serial opowiada o Kat Baker, utalentowanej i obiecującej łyżwiarce, która zamierza zrezygnować ze sportu po tym, jak tragiczny wypadek uniemożliwia jej rywalizację z najlepszymi. Jednak los daje jej drugą szansę - dziewczyna może kontynuować karierę w parze z utalentowanym partnerem, mającym opinię "niegrzecznego chłopca" Justinem (Evan Roderick). Wkrótce przekonuje się, że aby spełnić swoje łyżwiarskie marzenia, będzie musiała stawić czoła trudnym relacjom rodzinnym, niełatwemu związkowi i osobistym demonom, które mogą wywrócić do góry nogami wszystko, na co tak ciężko pracowała.

obsada: Kaya Scodelario, Willow Shields, Evan Roderick, January Jones, Sarah Wright, Sarah Wright, Kaitlyn Leeb

premiera 1. sezonu: 1.01.2020

liczba sezonów: 1, 2 lutego 2020 pojawiła się informacja o zakończeniu produkcji

Ten film Netflix pobija wszelkie rekordy oglądalności. Nowy hit platformy zdobędzie 90 milionów wyświetleń? >>

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Soundtrack"

Któż z nas nie ma swojej ukochanej piosenki? "Soundtrack" to przepełniony muzyką i pełną gamą uczuć serial dramatyczny opowiadający historie miłosne bardzo zróżnicowanej grupy osób z dzisiejszego Los Angeles poprzez muzykę, która żyje w ich sercach.

obsada: Paul James, Callie Hernandez, Jenna Dewan, Marianne Jean-Baptiste, Madeleine Stowe

premiera 1. sezonu: 18.12.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Insatiable"

Patty, przez lata prześladowana, lekceważona i niedoceniana z powodu swojej wagi, nagle chudnie i bierze odwet na wszystkich, którzy kiedykolwiek ją skrzywdzili. Bob Armstrong, skompromitowany mecenas, którego prawdziwą pasją jest szkolenie uczestniczek konkursów piękności, jako jedyny dostrzega potencjał tkwiący w Patty i bierze ją pod swoje skrzydła - najpierw jako klientkę, której udziela porad prawnych, potem - już jako uczestniczkę wyborów miss, której pomaga w walce o tytuł najpiękniejszej. Ani Bob, ani jego żona Coralle nie mają jednak pojęcia, jak wielki jest głód zemsty u Patty i do czego może się ona posunąć, żeby odegrać się na każdym, kto kiedykolwiek ją zranił.

obsada: Debby Ryan, Dallas Roberts, Alyssa Milano, Michael Provost, Arden Myrin

premiera 1. sezonu: 10.08.2018

liczba sezonów: 2

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Mesjasz"

O anulowaniu tego serialu przez Netflix poinformował Wil Traval. Aktor zamieścił post na swoim profilu na instagramie.

Agentka CIA Eva Geller prowadzi śledztwo służące ustaleniu pochodzenia i zamierzeń człowieka, który przyciąga międzynarodową uwagę efektownymi zakłóceniami porządku publicznego. Ta charyzmatyczna postać zyskuje popularność w światowych mediach i gromadzi coraz liczniejszych wyznawców opisujących dokonywane przez niego cuda. Geller ściga się z czasem, próbując stwierdzić czy ten człowiek naprawdę jest mesjaszem, czy tylko oszustem, którego działania zagrażają porządkowi na świecie. Rozwijająca się fabuła jest prezentowana z różnych przeplatających się perspektyw. Oglądamy tę historię oczami m.in. izraelskiego oficera wywiadu, teksańskiego kaznodziei (John Ortiz) i jego córki, palestyńskiego uchodźcy oraz dziennikarki opisującej sprawę w mediach.

obsada: Michelle Monaghan, Mehdi Dehbi, Tomer Sisley, Jane Adams, Wil Traval, Stefania LaVie Owen, John Ortiz, Barbara Eve Harris, Assaad Bouab, Philip Baker Hall, Iqbal Theba

premiera 1. sezonu: 1.01.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "V-Wars"

Dr Luther Swann trafia do świata rodem z najgorszych koszmarów, kiedy tajemnicza choroba przemienia jego najlepszego przyjaciela, Michaela Fayne'a, w morderczego, polującego na ludzi drapieżcę. Choroba rozprzestrzenia się w szybkim tempie, co prowadzi do podziału społeczeństwa na dwa nienawistne obozy: "normalnych ludzi" oraz "wampiry". Swann robi wszystko, co w jego mocy, by zrozumieć sens wydarzeń, a tymczasem Fayne wyrasta na potężnego przywódcę społeczności wampirów.

obsada: Ian Somerhalder, Laura Vandervoort, Adrian Holmes, Jacky Lai, Peter Outerbridge

premiera 1. sezonu: 5.12.2019

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "October Faction"

Łowcy potworów, Fred i Deloris Allen, walczą ze złem… i problemami, jakie stwarzają ich nastoletnie bliźnięta

obsada: Tamara Taylor, J.C. MacKenzie, Aurora Burghart, Gabriel Darku, Maxim Roy, Stephen McHattie, 

premiera 1. sezonu: 23.01.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Ania, nie Anna"

„Ania” to opowieść o trudach dojrzewania i o tym, że mimo przeciwności losu i problemów warto walczyć o miłość, akceptację i swoje miejsce w świecie. Akcja serialu rozgrywa się pod koniec XIX w. na Wyspie Księcia Edwarda i opowiada o losach Ani Shirley — osieroconej dziewczynki, która swoje najmłodsze lata spędziła, błąkając się po sierocińcach i domach przygodnych osób, aż w końcu przypadkowo trafiła do prowadzonego przez pewne starzejące się rodzeństwo gospodarstwa. Niezwykły temperament, błyskotliwy intelekt i bujna wyobraźnia 13-letniej Ani przemienią życie nie tylko Maryli i Mateusza Cuthbertów, ale też całej miejscowej społeczności. Przygody Ani to ponadczasowa i aktualna opowieść, poruszająca między innymi kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów i uprzedzeń.

Ostatnie odcinki trafiły na Netflix 3 stycznia 2020 roku.

obsada: Amybeth McNulty, Geraldine James, Lucas Jade Zumann, R.H. Thomson, Corrine Koslo

premiera 1. sezonu: 12.05.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Ranch"

Kariera zawodowego sportowca nie poszła po myśli Colta. Teraz chłopak wraca do domu, by pomóc ojcu Beau i starszemu bratu Jamesonowi "Kogutowi", z którymi nie widział się od 15 lat, utrzymać rodzinne ranczo.

Ostatnie odcinki trafiły na Netflix 24 stycznia tego roku.

obsada: Ashton Kutcher, Danny Masterson, Sam Elliott, Debra Winger, Elisha Cuthbert, Kelli Goss

premiera 1. sezonu: 1.4.2016

liczba sezonów: 4

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "BoJack Horseman"

Serial opisuje historię antropomorficznego człowieka-konia BoJacka Horsemana, gwiazdy popularnego w w latach 90. sitcomu Rozbrykani, którego życie po zakończeniu prac nad sitcomem zamieniło się w ciąg przypadkowych rauszy. Po kilku latach staczania się postanawia rozpocząć karierę od nowa, wciąż zmagając się z uzależnieniami i wynikającymi z nich tragikomicznymi sytuacjami. W powrocie na szczyt pomagać mu będą jego współlokator Todd Chavez, agentka Carolyn i ghostwriterka Diane Nguyen.

Ostatnie odcinki animacji trafiły na Netflix 31 stycznia 2020 roku.

obsada: Will Arnett, Aaron Paul, Amy Sedaris, Alison Brie, Paul F. Tompkins, Keith Olbermann

premiera 1. sezonu: 22.08.2014

liczba sezonów: 6

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "13 powodów"

Netflix podał w maju tego roku, że produkcja doczeka się czwartego, a zarazem ostatniego sezonu. Jego premiera zapowiedziana była na 5 czerwca. 

Oparty na bestsellerowej powieści Jay'a Ashera serial opowiada historię Clay'a Jensena, który pewnego dnia na ganku swojego domu znajduje tajemnicze pudełko. Gdy je otwiera, znajduje kilka taśm wideo, nagranych przez Hannah Baker, koleżankę z klasy, która popełniła samobójstwo. Nastolatek postanawia je przesłuchać, aby dowiedzieć się dlaczego doszło do tej tragedii. Poprzez nagrania, odkrywa trzynaście powodów samobójstwa dziewczyny.

obsada: Dylan Minnette, Brandon Flynn, Miles Heizer, Christian Navarro, Katherine Langford, Alisha Boe, Ajiona Alexus, Justin Prentice

premiera 1. sezonu: 31.03.2017

liczba sezonów: 4

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Drodzy biali!"

Podobnie jak w przypadku "13 powodów" przewiduje się, że i ten serial Netflix będzie miał swój finał w przeciągu kolejnych kilku miesięcy.

„Drodzy biali!” to rzut oka na życie w Ameryce rzekomo „wolnej od problemów rasowych”, a jednocześnie uniwersalna opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości i wytyczaniu indywidualnej drogi. Ten satyryczny serial, którego akcja stanowi kontynuację wydarzeń przedstawionych w docenionym przez widzów i krytyków filmie „Dear White People” z 2014 r., osadzono w realiach amerykańskiego uniwersytetu będącego kuźnią głównie białych talentów. Na należącej do prestiżowej Ligi Bluszczowej uczelni nieustannie tlą się napięcia rasowe. Widzowie śledzą losy kolorowych studentów Winchester University, którzy próbują się odnaleźć w świecie niesprawiedliwości, uprzedzeń kulturowych, poprawności politycznej (albo jej braku), a niekiedy nieprzemyślanego aktywizmu w epoce cyfrowej. Twórcy serialu „Drodzy biali!” w zgryźliwy, autoironiczny, a niekiedy brutalnie szczery sposób oddają na ekranie problemy trapiące dzisiejsze społeczeństwo, serwując jednak przy tym widzom ożywczą dawkę śmiechu. 

obsada: Logan Browning, Ashley Blaine Featherson, Marque Richardson, DeRon Horton, Antoinette Robertson, Brandon P Bell, 

premiera 1. sezonu: 28.04.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Glow"

O tym, że Netflix zamierza zakończyć ten serial plotkowano od dawna. Jednak sądzono, że powstanie jeszcze jeden, a mianowicie czwarty sezon tej produkcji i rzeczywiście platforma ujawniła takie plany w zeszłym roku. Teraz okazuje się, że nie powstaną kolejne odcinki "Glow" - z powodu pandemii koronawirusa projekt został anulowany....

Akcja tego pełnego napuszonych fryzur i druzgocących ciosów serialu toczy się w Los Angeles lat 80. XX wieku i jest zainspirowana prawdziwą historią kobiecej ligi wrestlingu. To fabularyzowana opowieść o bezrobotnej aktorce, która - chwytając ostatnią szansę na spełnienie marzeń - postanawia wziąć udział w programie o zawodniczkach wrestlingu.

obsada: Alison Brie, Betty Gilpin, Britney Young, Marc Maron, Chris Lowell, Jackie Tohn

premiera 1. sezonu: 23.06.2017

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Turn Up Charlie"

Niestety, ten projekt nie doczeka się drugiego sezonu. O czym jest serial z Idrisem Elbą? Wypalony DJ próbuje wrócić do gry i jednocześnie opiekuje się 11-letnią córką swojego przyjaciela.

obsada: Idris Elba, Frankie Hervey, Piper Perabo, Cameron King, JJ Feild

premiera 1. sezonu: 15.3.2019

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Astronomy Club: The Sketch Show"

"Złożona z nietuzinkowych indywidualności grupa komików Astronomy Club bawi widzów mieszanką inteligentnego i absurdalnego humoru" - możemy przeczytać w opisie tej produkcji.

obsada: Shawtane Bowen, Jonathan Braylock, Ray Cordova, James II, Caroline Martin, Jerah Milligan, Monique Moses, Keisha Zollar

premiera 1. sezonu: 6.12.2019

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Rain"

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Tak jest i z serialem "The Rain". Trzeci sezon produkcji, który trafi na Netflix 6 sierpnia będzie finałową serią. 

Sześć lat po tym, jak w wyniku epidemii wywołanej morderczym wirusem przenoszonym przez deszcz umiera niemal cała populacja Skandynawii, duńskie rodzeństwo opuszcza bezpieczny bunkier i odkrywa straszliwą prawdę o losach ludzkości. Wkrótce potem brat i siostra dołączają do grupy innych młodych ocalałych. Razem wyruszają w niebezpieczną podróż przez opustoszałą Skandynawię w poszukiwaniu śladów życia. Nie są skrępowani wspólną przeszłością, nie ograniczają ich normy społeczne, więc każdy z nich może być tym, kim chce. W trakcie walki o przetrwanie odkrywają jednak, że nawet w postapokaliptycznym świecie istnieje miłość, zazdrość oraz wiele rozterek okresu dojrzewania, które — jak sądzili — przestały się liczyć wraz z zagładą ludzkości. 

obsada: Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard, Lukas Løkken, Angela Bundalovic, Sonny Lindberg, 

premiera 1. sezonu: 4.5.2018

liczba sezonów: 3

Odwołacie wszystkie plany na 6 sierpnia, będzie padać. Sezon finałowy The Rain nadchodzi

Opublikowany przez Netflix Środa, 17 czerwca 2020

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Dark"

"Finał Dark już 27 czerwca" - możemy przeczytać na kanałach społecznościowych Netflixa. Niestety platforma nie zamierza wyprodukować kolejnych sezonów tego niemieckiego serialu.

Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w kolejnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

obsada: Oliver Masucci, Louis Hofmann, Mark Waschke, Andreas Pietschmann, Christian Pätzold, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel, Maja Schöne

premiera 1. sezonu: 1.12.2017

liczba sezonów: 3

Sic Mundus Creatus Est. Finał Dark już 27 czerwca tylko na Netflix.

Opublikowany przez Netflix Piątek, 19 czerwca 2020

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Chilling Adventures of Sabrina"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chilling Adventures of Sabrina (@sabrinanetflix) Lip 8, 2020 o 5:52 PDT

Twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, ujawnił, że kolejny, 4. sezon (premiera zaplanowana jest na ten rok) będzie ostatnią serią tej produkcji. Nowy sezon „Chilling Adventures of Sabrina”, oparty na serii komiksów Archie Comics, będzie miał osiem odcinków-mikrohorrorów. A o czym jest ta produkcja? Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

obsada: Kiernan Shipka, Miranda Otto, Lucy Davis, Chance Perdomo, Ross Lynch, Jaz Sinclair, Michelle Gomez, Gavin Leatherwood

premiera 1. sezonu: 26.10.2018

liczba sezonów: 3

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Society"

To opowieść o grupie nastolatków, którzy zostają w niewytłumaczalny sposób przeniesieni do miejsca identycznego jak ich rodzinne bogate miasteczko w Nowej Anglii, w którym jednak brakuje ich rodziców. Bohaterowie próbują odkryć, co się właściwie stało i jak mogą wrócić do normalnego życia, co więcej,  aby przetrwać muszą ustanowić zasady i współpracować ze sobą. 

obsada: Kathryn Newton, Gideon Adlon, Sean Berdy, Natasha Liu Bordizzo, Jacques Colimon, Olivia DeJonge, 

premiera 1. sezonu: 10.5.2019

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "To nie jest ok"

Co ciekawe, serial najpierw dostał zielone światło na kolejny sezon, ale potem Netlix zmienił zdanie. 

Główną bohaterką jest Sydney, nastolatka próbująca poradzić sobie z trudnościami życia, udręką chodzenia do szkoły średniej, pogrążoną w żałobie rodziną oraz rozwijającą się w niej seksualnością. Okazuje się, że dziewczyna odkrywa w sobie pewne tajemne moce... Na podstawie komiksu Charlesa Forsmana.

obsada: Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Aidan Wojtak-Hissong, Sofia Bryant, Kathleen Rose Perkins, 

premiera 1. sezonu: 26.02.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Altered Carbon"

Daleka przyszłość, gdzie świadomość można przenosić z ciała do ciała. Pewien buntownik zostaje przywrócony do życia, aby rozwiązać skomplikowaną sprawę morderstwa. Na podstawie klasycznej powieści cyberpunkowej autorstwa Richarda K. Morgana

obsada: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda, Will Yun Lee, Anthony Mackie 

premiera 1. sezonu: 2.02.2018

liczba sezonów: 2

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Nastoletnia łowczynie nagród"

Mieszkające na południu USA, 16-letnie bliźniaczki Sterling i Blair Wesley łączą siły z byłym łowcą nagród Bowserem Jenkinsem. Zaskoczeni? W świecie bezprawia i pełnym rzezimieszków czeka je sporo przygód, ale to nie wszystko, z czym będą musiały się zmierzyć — w kolejce czekają jeszcze typowe licealne problemy, takie jak miłość, seks i nauka.

obsada: Maddie Phillips, Anjelica Bette Fellini, Kadeem Hardison, Virginia Williams, Mackenzie Astin, Virginia Williams

premiera 1. sezonu: 14.08.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Rozłąka"

Informację o anulacji podał serwis Deadline. 

Na Marsa wyrusza pierwszy załogowy statek kosmiczny. W tej przełomowej misji udział biorą najlepsi astronauci ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chin, Indii i Wielkiej Brytanii. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, opuszczą oni swoich bliskich i planetę, którą nazywają domem, na trzy lata. Ta trudna misja wystawi na próbę ich relacje z ludźmi na Ziemi i w kosmosie. A w ich kierunku będą zwrócone oczy całego świata.

obsada: Hilary Swank, Josh Charles, Mark Ivanir, Ray Panthaki, Ato Essandoh, Talitha Eliana Bateman

premiera 1. sezonu: 4.09.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Order"

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "The Order"

Ten smutny los spotkał również "The Order" - to kolejny serial dla nastolatków, który został anulowany przez Netflix. Informację o zakończeniu projektu podał Dennis Heaton, twórca produkcji, na swoim Twitterze. Przy okazji ujawnił, co miało zdarzyć się w trzecim sezonie. Okazuje się, że Jack miał wskrzesić Alyssę, ale bohaterka powróci w swojej "złej wersji". Tak jak to było w "Smętarzu dla zwierzaków".

Przypomnijmy, świeżo upieczony student Jack Morton dołącza do tajnego stowarzyszenia. Mężczyzna wpada w sidła mrocznego półświatka, w którym wilkołaki walczą z mistrzami czarnej magii.

obsada: Jake Manley, Sarah Grey, Matt Frewer, Max Martini, Adam DiMarco, Louriza Tronco

premiera 1. sezonu: 7.03.2019

liczba sezonów: 2

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Queen Sono"

Co ciekawe, najpierw ogłoszono, że produkcja będzie kontynuowana! "Podjęliśmy trudną decyzję, aby nie ruszać z drugim sezonem 'Queen Sono'" - podał Netflix na łamach TV Line.

Serial o przygodach Queen Sono - skutecznej, choć niekonwencjonalnej agentki pracującej dla południowoafrykańskiej agencji, pragnącej lepszego życia dla mieszkańców Afryki. Bohaterka podejmuje się wyjątkowo niebezpiecznej misji, próbując jednocześnie poradzić sobie z nieoczekiwanymi zmianami w życiu osobistym.

obsada: Pearl Thusi, Kate Liquorish, Natasha Loring, Tuks Tad Lungu, Shane John Kruger

premiera 1. sezonu: 28.02.2020

liczba sezonów: 1

Seriale Netflix, które nie doczekają się następnego sezonu: "Hoops"

Porywczy (i na dodatek wulgarny) trener koszykówki wierzy, że jeśli uda mu się przemienić swoją żałosną drużynę szkolną w zwycięską drużynę, to wybije się do "wysokiej ligi" i odmieni swoje nudne życie.

obsada: Jake Johnson, A.D. Miles,Cleo King, Natasha Leggero, Ron Funches

premiera 1. sezonu: 21.08.2020

liczba sezonów: 1