Taniec klasyczny, elitarna szkoła, dążenie do bycia najlepszym oraz tajemnicza śmierć... Tak w skrócie można opisać nowy serial Netflix "Tiny Pretty Things". Tytuł opisywany jest jako połączenie „Małych kłamstewek” i „Czarnego Łabędzia” (my dodalibyśmy jeszcze "Suspirię"). O czym jest nowa produkcja i kiedy odcinki będzie można obejrzeć? 

Ten nowy serial Netflix spodoba się fankom baletu i mrocznych sekretów. To połączenie „Małych kłamstewek” i „Czarnego Łabędzia”

Serial "Tiny Pretty Things" oparty jest na powieści o tym samym tytule autorstwa Sony Charaipotry i Dhonielle Clayton. Książka wydana w 2015 roku osiągnęła status bestsellera, a nastolatki z różnych stron świata pokochały tę historię. Niedługo będą mogły się o tym przekonać również czytelniczki w naszym kraju. Oficjalne tłumaczenie trafiło do sprzedaży 9 grudnia (Grupa Wydawnicza Foksal), a 14 na Netflix odbędzie się premiera serialu wzorowanego na tym tytule. O czym będzie? Sprawdź opis książki "Tiny Pretty Things":

"Drobna i delikatna Bette wygląda jak wyjęta z pozytywki, ale nawet tak niepozorna istota okaże się mieć w sobie chorobliwe ambicje. June kręci idealne piruety i nie ma problemu z utrzymaniem niepokojąco smukłej sylwetki, ale jeszcze nigdy nie udało jej się dostać głównej roli. Obie obiecały sobie, że to będzie ich rok. Nagłe pojawienie się w akademii nowej dziewczyny nie będzie na rękę żadnej z nich.
 
Gigi otrzymuje szansę na naukę w elitarnej szkole, kiedy najlepsza z uczennic ulega wypadkowi. Kiedy dziewczyna przybywa do akademii, zaczyna odkrywać mroczne sekrety, które szkoła i tancerki próbują za wszelką cenę zachować w tajemnicy. Czy aby na pewno wypadek najzdolniejszej z nich był dziełem przypadku? Bezwzględna i nieczysta rywalizacja może mieć tylko jedną konsekwencję: czyjeś złamane życie
."

W serialu występują m.in. Shaun Benson, Brennan Clost, Barton Cowperthwaite, Lauren Holly, Kylie Jefferson, Casimere Jollette, czy Daniela Norman. Twórcą serialu "Tiny Pretty Things"  jest Michael MacLennan, scenarzysta takich produkcji jak "Bombowe dziewczyny", "Queer as Folk", "Godiva's" czy "Punkt krytyczny".

"Tiny Pretty Things"  na Netflix. Zwiastun serialu