Pierwszym krokiem jest właściwy dobór preparatów. Warto kierować się przede wszystkim tym, jaki mamy rodzaj skóry czy problem dermatologiczny. To pozwala zapewnić optymalne dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Poza wizytą u dermatologa warto wziąć pod uwagę konsultację z farmaceutą, który, dzięki wiedzy o dermokosmetykach dostępnych w aptece, może pomóc w doborze produktów.

- Farmaceuta w swojej codziennej pracy spotyka pacjentów z wszelkimi dolegliwościami, w tym z mniejszymi i większymi problemami skóry. Szczególnie ten obszar, jakim jest wygląd, wymaga wykazania się nie tylko kompetencjami, ale także dużą delikatnością i wrażliwością w kontakcie z pacjentem. Apteka jest miejscem łatwo dostępnym, gdzie otwartość pacjenta i zaufanie do farmaceuty pozwalają na zbudowanie gruntu do konstruktywnej rozmowy. Wówczas wiedza aptekarza dotycząca skóry i jej problemów, a także znajomość produktów dostępnych w aptece, może przynieść skuteczne rozwiązania wyjaśnia Daria Wielogórska-Rutka, farmaceutka.

Daria Wielogórska-Rutka, farmaceutka / Mat. prasowe

Problemy skóry twarzy występują dość powszechnie. Z przeprowadzonych przez ekspertów badań wynika, że osoby zmagające się z trądzikiem mogą doświadczać nawet stygmatyzacji ze strony swojego otoczenia i postrzegają tę dolegliwość jako utrudniającą relacje międzyludzkie. W populacji osób cierpiących na trądzik ten problem dużo częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Za najbardziej dotkliwe uznano wpatrywanie się w skórę twarzy i postrzeganie jako mniej atrakcyjne od osób, których tego typu zmiany skórne nie dotyczyły1.

Po co sięgnąć w przypadku konkretnych problemów skóry twarzy?

Warto pamiętać o odpowiedniej rutynie pielęgnacyjnej: oczyszczanie, nawilżanie, ochrona SPF, a dopiero potem makijaż.

Jeśli twoim problemem skóry twarzy jest trądzik zastosuj:
• Normaderm żel do mycia
• Normaderm Phytosolution Krem 
• Dermablend Korekta 3D

W przypadku skóry naczynkowej sięgnij po:
• Purete Thermale żel do mycia twarzy
• Mineral89 Booster- serum nawilżające i wzmacniające skórę
• Dermablend Fluid Korygujący

Odpowiednio dobrany podkład – fundament dobrego makijażu

VICHY Dermablend to podkład, który zapewnia pełne krycie i pozwala na wykonanie makijażu korekcyjnego dla różnych rodzajów skóry problemowej, takich jak: skóra wrażliwa, zaczerwieniona, przebarwiona, bielacza lub trądzikowa. Koryguje nieregularny koloryt skóry, maskując przebarwienia, zaczerwienienia i cienie pod oczami. Zawiera technologię skoncentrowanych pigmentów mikrocząsteczek soft fous, która nadaje mu elastyczną i płynną konsystencję. Dzięki temu podkład idealnie wtapia się w skórę i nie tworzy efektu maski. 

VICHY Dermablend / Mat. prasowe

Podkład Dermablend korekta D3 jest odpowiedni dla skóry tłustej i skłonnej do trądziku, ponieważ wyrównuje jej powierzchnię i zapewnia matowy wygląd. Zawiera składniki aktywne, które dbają o kondycję tego rodzaju skóry. Kwas salicylowy ma właściwości złuszczające i przeciwzapalne, a eperulina działa kojąco. W podkładzie znajdują się także oczyszczone minerały, które nie zatykają porów i nie powodują wyprysków. 

Oba podkłady są niekomedogenne, co oznacza, że są bezpieczne dla skóry wymagającej i nie powodują jej podrażnień, zapychania porów, a także nie sprzyjają powstawaniu zaskórników. Są także hipoalergiczne i zawierają ochronę UV. Utrzymują się na skórze do 16 godzin, zapewniając trwały makijaż.

Podkłady Dermablend mają jeszcze jedną ważną zaletę: mieszając 2 fluidy można uzyskać dowolny kolor, aby dobrze dopasować podkład do swojego odcienia skóry i dostosować go w zależności np. od pory roku.

1M. Szepietowska, A. Dąbrowska, B. Nowak, K. Skinderowicz, B. Wilczyński, PK Krajewski, A. Jankowska-Konsur,  Facial acne causes stigmatization among adolescents: A cross-sectional study, J Cosmet Dermatol 2022; Dec;21(12):6815-6821.

Materiał promocyjny marki VICHY