MATERIAŁ PARTNERA

Skóra dłoni starzeje się najszybciej, a czynnikiem sprzyjającym takiemu procesowi jest z pewnością jej budowa. Skóra jest bardzo cienka i nie posiada gruczołów łojowych, które mogłyby ją dodatkowo chronić przed działaniem szkodliwych czynników, dlatego kosmetyki do pielęgnacji dłoni powinny zapewnić skórze odpowiednie zabezpieczenie.

Czego nie lubią dłonie

Każdego dnia dłonie wystawione są na działanie różnych czynników. Nagłe zmiany temperatury sprawiają, że skóra na dłoniach jest spierzchnięta, zaczerwieniona i reaguje bólem nawet na dotyk. Daje się to zauważyć zwłaszcza zimą, gdy nie nosimy rękawiczek, a dłonie wystawione są na działanie wiatru czy mrozu. Warto zrezygnować z ich szybkiego ogrzewania poprzez kąpiele w gorącej wodzie lub przykładanie do ciepłego kaloryfera. Z kolei latem bardzo często zapomina się o stosowaniu kremu do rąk, który zawierałby filtry. Promienie słoneczne bardzo często doprowadzają również do nieestetycznych przebarwień, dlatego krem do rąk powinien również zapobiegać ich powstaniu. Najczęściej jednak skóra dłoni jest nadmiernie przesuszona z powodu kontaktu z detergentami i kosmetykami do mycia. Już samo umycie rąk mydłem w płynie może prowadzić do nieprzyjemnego uczucia, jakim jest napięta skóra, dlatego tak ważne staje się nawilżenie skóry dłoni. W przypadku zmywania czy przy innych pracach domowych warto również sięgać po rękawice, aby w ten sposób zabezpieczać dłonie przed działaniem detergentów.

 Jak dbać o skórę dłoni

Skóra dłoni, podobnie jak skóra twarzy, może również wykazywać cechy charakterystyczne dla skóry suchej, dlatego przy doborze kosmetyków do pielęgnacji dłoni warto zwracać uwagę na zawarte w nich składniki pielęgnujące. Najwygodniejsze jest stosowanie jednego kremu do rąk i paznokci, dlatego decydując się na taki kosmetyk należy sprawdzić, czy są w nim zawarte ceramidy, poprawiające kondycję płytki paznokcia. Kosmetykiem, który odpowiada na wszystkie potrzeby skóry normalnej i suchej, jest krem do rąk i paznokci Ideal Body Vichy, w którego składzie znalazła się nawilżająca woda termalna Vichy czy kompleks 10 olejków o działaniu nawilżającym i odżywczym. Ideal Body krem do rąk rekomendowany jest do stosowana przy skórze normalnej i suchej. Dzięki zastosowaniu kwasu LHA skóra dłoni będzie miała ujednolicony koloryt, a wykorzystanie witaminy C w połączeniu z filtrem SPF 15 ma zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień poprzez ograniczenie szkodliwego działania promieni słonecznych na skórę dłoni. Regularne stosowanie kremy Ideal Body Vichy to odpowiednio nawilżona skóra dłoni oraz wzmocnione paznokcie dzięki wykorzystaniu ceramidów.

 Krem nawilżający do rąk powinien również zapobiegać utracie wody przez skórę, dzięki czemu można zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek, powstających jako efekt nadmiernego przesuszenia skóry dłoni. Krem nie powinien również zawierać silikonu i szkodliwych parabenów, które mogą dodatkowo podrażniać skórę. Krem do rąk i paznokci Ideal Body ma jeszcze jedną przyjemną właściwość - jego działanie pielęgnacyjne wzmocnione zostało o zastosowanie kilku nut zapachowych. W nucie podstawowej daje się wyczuć wanilia i ambra, które w nucie serca uwalniają zapachy kojarzące się z różą, fiołkiem i gardenią. Nuta głowy to orzeźwiający zapach morskiej bryzy czy frezji. Sam krem ma lekką konsystencję i łatwo się wchłania, co sprawia, że bezpośrednio po jego zastosowaniu dłonie są gotowe do dalszej pracy.