The Ordinary - kontrowersje

Kilka miesięcy temu pisaliśmy, że firma Deciem przechodzi właśnie trudny okres, a jej założyciel zapowiedział, że wszystkie sklepy należących do niej marek zostaną zamknięte. Brandon Truaxe opublikował wtedy na Instagramie niepokojący film, w którym można było usłyszeć jego zaskakujące oświadczenie. Wspominał w nim między innymi, że wszystkie osoby związane z firmą dokonywały malwersacji finansowych lub są przestępcami.

To ostatni post Deciem. Od tej pory zawiesimy wszelkie działania aż do odwołania, czyli najprawdopodobniej na okres najbliższych dwóch miesięcy. Proszę, wszystko co mówię potraktujcie poważnie - napisał.

Po jakimś czasie wideo zniknęło z sieci, a marki Deciem wróciły do normalnego funkcjonowania. To jednak nie koniec kontrowersji wokół kosmetycznej marki

Zobacz: Co zmieni rynek kosmetyczny w 2019 roku?>>

Nie żyje założyciel The Ordinary 

Dziś doszła do nas informacja, że Brandon Truaxe nie żyje. Założyciel Deciem zmarł wczoraj w wieku czterdziestu lat. Z powodu żałoby wszystkie sklepy i fabryki marki były wczoraj zamknięte. "Złamane serce nie jest bliskie temu jak ja, i wielu z Was, się teraz czuje. Wszyscy nie możemy uwierzyć w to, co się stało i jesteśmy zszokowani" napisała w wiadomości do pracowników Nicola Kilner, pełniąca teraz obowiązki CEO. Równolegle na Instagramie Deciem pojawił się post ze zdjęciem Brandona Truaxe'a oraz wzruszający wpis, w którym marka oddała mu hołd: 

Brandon, nasz twórca i przyjaciel. Dotknąłeś naszych serc, zainspirowałeś nasze umysły i przekonałeś nas, że wszystko jest możliwe. Dziękujemy za kazdy uśmiech, każdą naukę i każdą chwilę Twojego geniuszu.

"Nie wyobrażamy sobie świata bez Ciebie, ale obiecujemy dbać o siebie nawzajem i ciężko pracować, żeby kontynuować Twoją wizję. Z miłością (na zawsze) Twój DECIEM".

Nie znana jest jednak jeszcze oficjalne stanowisko w sprawie przyczyny śmierci założyciela The Ordinary, jak jednak podaje portal Vox, Truaxe spadł z budynku mieszkalnego niedaleko centrum Toronto. 

Czytaj też: Marki kosmetyczne, które należą do jednej korporacji>>

W zeszłym roku Deciem została częściowo wykupiona przez Estee Lauder, a w październiku decyzją kanadyjskiego sądu Brandon Truaxe został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego. Powodem takiego działania były m.in. jego nieprzewidywalne zachowanie i niepokojące wpisy, które publikował na oficjalnych kanałach social media Deciem, co miało zły wpływ na wizerunek marki. Przez problemy ze zdrowiem psychicznym Brandon Truaxe rzekomo trafił też pod koniec roku udo szpitala, czemu jednak zaprzeczył (przyznał się jedynie do stosowania leków).