10. "Thunder Force"

Co ciekawe, jeszcze tydzień temu ta amerykańska komedia była numerem jeden. Film z Melissą McCarthy i Octavią Spencer ma mieszane recenzje, ale fani Amerykanek powinni być zadowolenie. O czym jest film? " "W świecie zdominowanym przez superłotrów dwie przyjaciółki z dzieciństwa, z których jedna odkryła sposób na uzyskanie supermocy, muszą wspólnymi siłami ochronić rodzinne miasto" - tak brzmi oficjalny opis produkcji. 

9. "Jak najdalej stąd"

Głośny film Piotra Domalewskiego, który zdobył trzy Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2020 roku. To historia o zbuntowanej nastolatce, która o wolności, jaką daje bycie dorosłym. Niespodziewane tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec, sprawiają, że Ola wyrusza sama w daleką podróż. Los daje je spore wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do ojczyzny.

8. "Pewnego razu... w Hollywood"

Tego filmu chyba nie trzeba za bardzo nikomu przedstawiać, a zwłaszcza fanom Quentina Tarantino. Ostatni film słynnego reżysera jest hołdem dla kina lat 60. 

Los Angeles, 1969 roku. Rick Dalton dziś jest raczej przebrzmiałą gwiazdą, która kiedyś zagrała w popularnym westernowym serialu. Cliff Booth jest jego najlepszym przyjacielem oraz kaskaderem. Mężczyźni po latach nieobecności powracają do Hollywood. Obecny przemysł filmowy różni się jednak od Fabryki Snów, którą znali i opuścili przed laty. Pomimo to Rick zamieszkuje w luksusowej dzielnicy, gdzie jego sąsiadką zostaje między innymi słynna aktorka Sharon Tate i reżyser Roman Polański.

7. "Psi patrol"

Serial dla najmłodszych. Fabuła skupia się na perypetiach sześciorga bohaterskich szczeniąt: Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye, które pod przywództwem dziesięcioletniego Rydera wyruszają na ratunek potrzebującym. 

6. "To: Rozdział 2"

Będzie przerażająco! 27 lat po tragicznych wydarzeniach TO powróciło. W Derry zaczynają znikać różne osoby. Mike wzywa do miasta członków Klubu Frajerów, żeby w końcu ostatecznie zabić TO. Naznaczeni wydarzeniami z przeszłości Frajerzy muszą pokonać swoje najgłębsze lęki, by zniszczyć groźniejszego niż kiedykolwiek przeciwnika.

5. "Wąż"

Miniserial BBC oparty na faktach. Charles Sobhraj (znano go jako Serpent lub Bikini killer) to seryjny morderca, który w latach 70. na terenie Azji Południowo-Wschodniej tropił i zabijał zachodnich młodych turystów. Co ciekawe, jako pierwszy na jego trop natrafił niderlandzki konsul w Bangkoku, a nie policja. 

4. "Kto zabił Sarę?"

Skazany za przestępstwo, którego nie popełnił, Alex wychodzi po 18 latach z więzienia. Wszystko, czego pragnie, to zemsta na Rodolfie Lazcano, który wrobił go w morderstwo. Jednak sytuacja komplikuje się, gdy Alex nawiązuje relację z Elisą, najmłodszą córką Lazcano, i gdy odkrywa, że Rodolfo jest niewinny, a jego reputację zniszczył ktoś zupełnie inny, kto umiejętnie ukrywał się przez cały czas w cieniu.

Uwaga, już potwierdzono 2. sezon!

 

3. "Prime Time"

Dramat psychologiczny, którego akcja toczy się pod koniec 1999 roku. Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, a dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko.

Film w reżyserii debiutującego Jakuba Piątka, z Bartoszem Bielenią zaprezentowano w trakcie ostatniej edycji Sundance Film Festival.

2. "Szpital New Amsterdam"

Ten serial medyczny przez ostatnich kilka tygodni był niekwestionowanym numerem jeden na polskim Netflix. Co ciekawe, tytuł jest na licencji NBC i aktualnie w USA emitowane są odcinki z 3. sezonu. Serial jest adaptacją "Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital" autorstwa Erica Manheimera. Skupia się na dr Maxie Goodwinie (w tej roli Ryan Eggold), dyrektorze jednego z najstarszych szpitali w USA, któremu zależy, aby placówce New Amsterdam Medical Center przywrócić dawną świetność.

Twórcą "New Amsterdam" jest David Schulner, autor słynnych "Gotowych na wszystko".

1. "Miłość i potwory"

Siedem lat po apokaliptycznym ataku potworów ocalali ludzie zamieszkują podziemne kolonie. Pewnego dnia Joel Dawson nawiązuje kontakt radiowy z Aimee, swoją dziewczyną z liceum. Okazuje się, że mieszka ona na wybrzeżu ponad 100 kilometrów dalej. W Joelu odżywają dawne uczucia. Młody mężczyzna zdaje sobie sprawę, że pod ziemią nic go nie trzyma, i pomimo wszystkich czyhających na powierzchni niebezpieczeństw postanawia wyruszyć w podróż do ukochanej.