W tym miesiącu Netflix zaserwuje nam sporo historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. Kontrowersyjna Madame Claude czy wymykający się przez długie lata policji Charles Sobhraj, zabawne i wzruszające historie ubrań oraz ich właścicieli, a także historie o prawdziwej miłości i miniserial o głośnym napadzie w bostońskim muzeum - to tylko kilka przykładów. Nowości Netflix, które warto obejrzeć to też polski film "Prime Time" z Bartoszem Bielenią i serial "Sexify" oraz "Cień i kość", na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo. Co jeszcze? Zobacz nasze propozycje.

Znoszone historie (premiera 01.04.2021)

W tym zabawnym, ciepłym i wzruszającym serialu dokumentalnym prawdziwi ludzie opowiadają ciekawe i zaskakujące historie związane z ważnymi dla nich ubraniami. Poznacie tam m.in. Amerykankę, która w poszukiwaniu swojego płaszcza zwiedziła nocą pół miasta, seksownego saksofonistę Tiny Turner, naturystów z zacięciem do stolarki, emerytów szukających kolejnej miłości i... sami zobaczcie!

Tytuł oparty na podstawie bestsellerowej książce Emily Spivack o tym samym tytule.

Wąż (02.04.2021)

Charles Sobhraj (znano go jako Serpent lub Bikini killer) to seryjny morderca, który w latach 70. na terenie Azji Południowo-Wschodniej tropił i zabijał zachodnich młodych turystów. Co ciekawe, jako pierwszy na jego trop natrafił niderlandzki konsul w Bangkoku, a nie policja. 

Serial zrealizowany przez BBC na podstawie wstrząsającej prawdziwej historii. Ta historia wciąga od pierwszych minut.

Madame Claude (02.04.2021)

Paryż, lata 60. XX wieku. Madame Claude, a dokładnie Fernande Grudet była słynną francuską sutenerką, która miała wpływy w polityce, show-biznesie oraz półświatku. "Sama Grudet twierdziła, że wśród jej klientów byli m.in. John F. Kennedy, Gianni Agnelli oraz Arystoteles Onassis. U szczytu jej powodzenia pracowało dla niej ponad 200 dziewczyn" - możemy przeczytać w biografii Francuzki. 

 Kolejna zaleta? Piękne kostiumy.

To jest napad: Największa kradzież dzieł sztuki w historii (07.04.2021)

W 1990 r. dwóch przebranych za policjantów mężczyzn dostało się do bostońskiego muzeum i skradło bezcenne eksponaty. Poznaj historię i kulisy tego brawurowego skoku.

Nie opuszczaj mnie: 6 historii o prawdziwej miłości (13.04.2021)

Zrealizowany na przestrzeni roku kameralny i czuły obraz o miłości, w którym sześć par z różnych zakątków świata opowiada o swoich wieloletnich związkach.

Prime Time (14.04.2021)

Dramat psychologiczny, którego akcja toczy się pod koniec 1999 roku. Sebastian dostaje się z bronią w ręku do studia telewizyjnego i bierze dwoje zakładników. Ma tylko jedno żądanie – wejście na antenę, na żywo podczas największej oglądalności. Chce powiedzieć telewidzom coś niezwykle ważnego, a dla swojego przekazu jest gotów zaryzykować wszystko.

Film w reżyserii debiutującego Jakuba Piątka, z Bartoszem Bielenią zaprezentowano w trakcie ostatniej edycji Sundance Film Festival. Na ekranie pojawią się także Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Monika Frajczyk, Dobromir Dymecki, Cezary Kosiński.

David Attenborough: Życie w kolorze (22.04.2021)

Wykorzystując innowacyjną technologię, ten serial dokumentalny bada naturę z nowej perspektywy. Okazuje się, że zwierzęta wykorzystują kolory, aby przetrwać w dziczy.

Pasażer nr 4 (22.04.2021)

Podczas misji zmierzającej na Marsa pasażer na gapę przypadkiem poważnie uszkadza systemy podtrzymywania życia na statku kosmicznym. W obliczu kurczących się zasobów i nadciągającej tragedii załoga musi podjąć dramatyczną decyzję. Film w reżyserii Joe'go Penny, a w rolach głównych wystąpili: Anna Kendrick, Daniel Dae Kim, Shamier Anderson i Toni Collette.

Cień i kość (23.04.2021)

Serial „Cień i kość”, na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o Uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

Sexify (28.04.2021)

Polska odpowiedź na "Sex Education"?

Serial opowie historię ambitnej studentki informatyki, Natalii (w tej roli Aleksandra Skraba), marzącej o tym, żeby wygrać pewien prestiżowy konkurs. Kobieta wymyśliła innowacyjną aplikację, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Niestety choć sama wie dużo o programowaniu, bardzo mało wie... o seksie. "Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika - Moniką (Sandra Drzymalska). Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych".

"Niewinny" (30.04.2021)

Nikt nie ucieknie przed przeszłością. Wkrótce przekonają się o tym Mateo, Olivia, Lorena i Aguilar, gdy będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami decyzji, które zrujnowały im życie. Serial "Niewinny" oparto na bestsellerowej powieści Harlana Cobena.