W trakcie ubiegłorocznego lockdownu na kilka miesięcy musiałyśmy pożegnać się z wizytami u fryzjera, czy kosmetyczki. Nie można też było pójść do kina czy teatru, a siłownie oraz restauracje nadal są zamknięte. Przez ten czas życie przeniosło się do internetu - premiery filmowe i spektakli odbywały się na platformach streamingowych lub VOD, powstały też filmiki dotyczące koloryzacji włosów w domu czy obcinania grzywki. Przyzwyczaiłyśmy się do zabiegów w domowym zaciszu. Dziś, gdy obostrzenia nieco się zmniejszyły (ale zaraz znów mogą wrócić), wiele z nas nie czuje się jeszcze dobrze w centrach handlowych czy po prostu w dużych skupiskach ludzi, dlatego życie nadal trwa głównie w naszych czterech ścianach. Wszyscy musimy się dostosować do nowej rzeczywistości. Jak to robią np. styliści fryzur? Promują koloryzację o nazwie "Shadow Root Hair".

Modna fryzura 2021: włosy, które zawsze wyglądają świetnie. Nawet gdy nie pójdziesz do fryzjera przez kilka miesięcy [trendy 2021]

Niektórych może zdziwić, że zagraniczni fryzjerzy lansują taki trend, ale musimy pamiętać o tym, że w innych krajach nadal obowiązują twarde reguły lockdownu i ograniczenia w przemieszczaniu się. A inspiracją do "Shadow Root Hair" były... odrosty, które większość z nas farbuje co kilka tygodni, ale z powodu pandemicznych zasad wiele z nas musiało się do nich przyzwyczaić. Zalety? Taki sposób koloryzacji nie obciąży i nie osłabi włosów, zwłaszcza jeśli zmiana tonów jest znacząca. Zasada jest prosta: odcień tuż przy głowie jest zbliżony do naturalnego koloru. To nie tylko świetnie wygląda, ale też nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, co więcej, wydłuża trwałość fryzury. Nie musimy już rezerwować kolejnej wizyty w salonie za kilka tygodni, tylko za kilka miesięcy. Umiejętne dopasowane odcienie wyglądają naturalnie, a najlepiej prezentują się w wersji blond, na zasadzie delikatnego kontrastu. 

Niektórzy specjaliści nazywają "Shadow Root Hair" odwróconym balayage i poleca się go osobom, które albo nie chcą diametralnych zmian w wyglądzie, albo nie mają czasu na częste wizyty u fryzjera. Pamiętaj, że choć refleksy tego typu wyglądają twarzowo nie są łatwe do zrobienia. Najlepiej będzie jeśli oddasz się w ręce profesjonalisty, żeby potem cieszyć się idealną fryzurą przez kilka miesięcy.