Szukasz perfum, które długo trzymają się na skórze i na ubraniach? Takich, które mają szansę stać się twoim „signature scent”? Bardzo możliwe, że na naszej liście odnajdziesz swój typ. Wybrałyśmy 9 najpiękniejszych, a zarazem najtrwalszych zapachów dostępnych na rynku. Wbrew pozorom nie wszystkie to ciężkie „ogony”, bo lekkie, kwiatowe perfumy także mogą mieć zaskakująco wysoką trwałość.

Jakie nuty perfum są najtrwalsze?

Na naszej liście dominują przede wszystkim perfumy z grupy kwiatowo- oraz drzewno-orientalnej. Zawierają one nuty zapachowe od wieków wykorzystywane przez perfumiarzy z Bliskiego i Dalekiego Wschodu - dawniej nazywanego właśnie Orientem. To właśnie tam do dziś produkowane są zapachy o najbardziej intensywnych woniach, które świdrują nozdrza i bardzo długo utrzymują się na skórze oraz tkaninach. Takie właściwości mają nuty przypraw - imbir, kardamon, anyż, goździki, nuty kadzidlanenuty drzewne i zwierzęce (piżmo, ambra). Charakteryzują się one dużą projekcją - to znaczy, że są wyczuwalne wokół osoby, która je nosi, a nawet zostawiają za sobą tak zwany sillage - z francuskiego "ślad", u nas zwany "ogonem". Także niektóre nuty kwiatowe mają ponadprzeciętną trwałość, a dotyczy to m.in. jaśminu, paczuli, róży, wanilii czy orchidei. Te również znalazły się w kompozycjach, które znajdziesz na naszej liście.

Najtrwalsze perfumy damskie: Thierry Mugler Alien

To drzewno-orientalne perfumy, które są nie z tego świata – możesz mieć pewność, nigdy wcześniej nie spotkałaś się z taką kompozycją. Stąd wzięła się ich tajemnicza nazwa i niecodzienny, „kosmiczny” flakon. Zapach został stworzony dla kobiet atrakcyjnych, które charakteryzuje spokój i pewność siebie wynikające z poczucia wewnętrznej niezależności. W Alien wyczuwalne są nuty jaśminu, bursztynu, kaszmiru. „Zapach jest piękny, dla kobiety, która lubi wyróżniać się i pokazywać swoją wyjątkowość. Parametry i trwałość bardzo dobra. Na skórze trzyma cały dzień, na ubraniu do tygodnia” – można przeczytać w recenzji napisanej przez Martę. W naszym sklepie kupisz go w bardzo atrakcyjnej cenie.

Najpopularniejsze składniki perfum: co wchodzi w skład perfum? Jakie nuty zapachowe wyróżniamy? >>

Najtrwalsze perfumy damskie: Versace Crystal Noir

Od premiery w 2004 roku Crystal Noir uchodzi za jednej z najgłębszych, najtrwalszych zapachów z kategorii kwiatowo-orientalnej. Pasuje do kobiety silnej i zdecydowanej, która chętnie demonstruje swój indywidualizm. „Zapach odzwierciedla moją kokieteryjną i seksowną stronę. Przepiękny aromat piżma oraz drzewa sandałowego uwydatniają się przez cały dzień. Nie ma mowy o tym żeby ktoś koło kogo przejdę pozostał obojętny na zapach. Trwały, oryginalny oraz ekstrawagancki” – można przeczytać w jednej z recenzji w internecie. Nam podoba się też jego luksusowy, nieco staroświecki flakon.

Perfumy orientalne - 10 najbardziej zmysłowych zapachów >>